Piątkowy przegląd prasy

Netia zaoferowała za Telbank 300 mln zł i stała się faworytem w rozmowach o przejęciu spółki. BB Investment, właściciel Emaxa, planuje inwestycje w spółki nowych technologii i alternatywne źródła energii.

GAZETA WYBORCZA

FT ma plan

Nowy zarząd France Telecom opracował plan restrukturyzacji firmy. Francuski rząd udzieli telekomunikacyjnemu gigantowi wsparcia w wysokości 9 mld euro. Kapitał zakładowy spółki zostanie podniesiony łącznie o 15 mld euro, zostaną zmniejszone koszty działalności i ograniczone inwestycje. FT, której zobowiązania sięgają 70 mln euro, to najbardziej zadłużona spółka giełdowa świata. Specjaliści przewidują, że restrukturyzacja FT nie będzie miała wpływu na działalność Telekomunikacji Polskiej. (s. 34)

RZECZPOSPOLITA

Wzrost rynku call center

Z badań firmy Datamonitor wynika, że do 2007 r. w telefonicznych centrach obsługi klienta będzie pracowało 1,6% ogółu zatrudnionych w Europie. Telekomunikacja Polska szacuje, że obecnie w regionie w firmach tego typu jest 57 tys. stanowisk. Rynek ten ma rozwijać się dynamicznie. Do roku 2006 w Europie Środkowej i Wschodniej będzie pracować blisko 450 tys. konsultantów. (s. B4)

PULS BIZNESU

Netia kupi Telbank?

Operator nieoczekiwanie stał się faworytem w rozmowach o zakupie akcji Telbanku. Za należącą do NBP spółkę Netia zaproponowała 300 mln zł. Drugą z najwyższych ofert złożyło Tel-Energo. Decyzja NBP spodziewana jest dzisiaj lub w poniedziałek. (s. 5)

BB Investment planuje nowe zakupy

Poznański fundusz, do którego należy giełdowy Emax, planuje inwestycje w spółki nowych technologii i alternatywne źródła energii. Na nowe projekty BB Investment przeznaczy środki pozyskane m.in. ze sprzedaży Agorze akcji spółki reklamowej AMS. (s. 4)