Piątkowy Przegląd Prasy

Google otworzy w Polsce centrum informatyczne?.. Dobry start AB, ale gorszy koniec... MNI chce świadczyć usługi mobilne... Polacy kupią osiem milionów komórek... Koniec najdłuższego przetargu w Polsce - Ministerstwo będzie miało własną sieć informatyczną... ITI uderzy w Cyfrę+ i Polsat Cyfrowy... W listopadzie rozpoczną działalność w Polsce pierwsze e-centra telepracy... Rodzina technologicznie zaawansowana...

PARKIET

Dobry start AB, ale gorszy koniec

Nawet 56 proc. mogli zarobić w dniu debiutu posiadacze praw do akcji dystrybutora sprzętu komputerowego AB. Kurs akcji nie wzrósł tak spektakularnie.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=458173 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Polacy kupią osiem milionów komórek

O jedną piątą wzrośnie w tym roku polski rynek aparatów komórkowych. Producenci zacierają ręce - motorem rynku jest rosnąca konkurencja między operatorami sieci GSM

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060922/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Rodzina technologicznie zaawansowana

Do rodzinnej firmy high-tech matka wniosła nowe koncepcje naukowe i rozwiązania techniczne, ojciec - kapitał i doświadczenie w biznesie, a córka - talenty menedżerskie, entuzjazm i gotowość do pracy po 12 godzin na dobę.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060922/ekonomia/ekonomia_a_5.html

MNI chce świadczyć usługi mobilne

Giełdowa spółka telekomunikacyjna jest bliska zawarcia porozumienia, dzięki któremu zacznie świadczyć usługi wirtualnej telefonii komórkowej (tzw. MVNO).

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060922/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Google otworzy w Polsce centrum informatyczne

Google rozważa utworzenie w Polsce centrum informatycznego. Od kilku miesięcy serwis firmy oferującej najbardziej popularną w świecie wyszukiwarkę internetową jest najczęściej odwiedzaną witryną w naszym kraju.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060922/ekonomia/ekonomia_a_14.html

Ministerstwo będzie miało własną sieć informatyczną

Telekomunikacja straciła możliwość walki o zamówienie publiczne, ponieważ zbyt późno złożyła protest - orzekł sąd

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060922/prawo/prawo_a_4.html

GAZETA PRAWNA

ITI uderzy w Cyfrę+ i Polsat Cyfrowy

Dziś ITI ogłasza szczegóły projektu platformy cyfrowej. Zaatakuje niskimi cenami i dużą promocją. Zdaniem analityków osiągnie sukces, jeśli odbierze klientów Cyfrze+ i Cyfrowemu Polsatowi.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1803.81.3.2.9.1.0.1.htm

Tanie e-centra pracy

Rząd pracuje nad projektem ustawy o telepracy, projekt będzie gotowy za mniej więcej 2 miesiące. Obecnie, z braku regulacji prawnych, telepracownicy stanowią tylko 1 proc. zatrudnionych. W listopadzie rozpoczną działalność w Polsce pierwsze e-centra telepracy.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1803.2.581.2.17.1.0.1.htm