Piątkowy Przegląd Prasy

Po fuzji Asseco i Softbanku ma nastąpić kolejny ruch konsolidacyjny w grupie Prokomu - tym razem z ABG i Spinem w roli głównej. Polkomtel przed ważną decyzją. Nintendo: skutki wojny na konsole. Wszechpolacy blokują internet? Wybraliśmy Polskę, bo macie świetnych informatyków - mówi Microsoft.

PULS BIZNESU

ABG ostrzy sobie zęby na SpinPo fuzji Asseco i Softbanku ma nastąpić kolejny ruch konsolidacyjny w grupie Prokomu. Tym razem z ABG i Spinem w roli głównej.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=0C3C0775-9F9C-42B0-829D-2C2CEE124CE5

RZECZPOSPOLITA

Skutki wojny na konsoleRywalizacja na wartym 30 mld dolarów światowym rynku gier komputerowych nie rozgorzała jeszcze na dobre, a już przynosi ofiary. Nintendo, jeden z trójki największych producentów

do gier, właśnie ogłosił, że pogorszyły się jego wyniki finansowe.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060526/ekonomia/ekonomia_a_7.html

Polkomtel przed ważną decyzją8 czerwca zbiera się rada nadzorcza Polkomtelu. Decyzje, które podejmie, mogą być istotne dla całego rynku telekomunikacyjnego. Z informacji, których nie potwierdza Jarosław Bauc, prezes spółki, wynika, że nadzorcy mają wypowiedzieć się na temat wstępnej umowy z P4 (komórkowe ramię Netii), dotyczącej udostępnienia sieci Polkomtelu.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060526/ekonomia/ekonomia_a_8.html

GAZETA.PL

Wszechpolacy blokują internet?Na anglojęzycznej stronie Wszechpolaków pojawił się program do zablokowania internetowej akcji zbierania podpisów za odwołaniem ministra Giertycha.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3371668.html

Microsoft inwestuje w PoznaniuWybraliśmy Polskę, bo macie świetnych informatyków - mówi Microsoft.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3371493.html