Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

TPV Technology, największy na świecie producent monitorów na zamówienie, przejmie od holenderskiego Philipsa produkcję monitorów do komputerów osobistych, wartą 358 mln USD (1,12 mld zł). Symantec, największy na świecie producent oprogramowania antywirusowego, kupi Veritas, producenta z branży software. TP S.A. nie stosowała zakazanej klauzuli Wierzyciele Elektrimu znów uderzyli pięścią w stół. Sejm uchwalił 22 proc. VAT na internet.

PULS BIZNESU

DT sprzedaje część MTSDeutsche Telekom (DT) sprzeda 12 proc. akcji notowanego na amerykańskiej giełdzie największego rosyjskiego operatora sieci komórkowych MTS (Mobile TeleSystems). Transakcja wyceniana jest na 1,5 mld EUR (6,25 mld zł).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=322999 (dostęp płatny)

Monitory Philipsa w chińskie ręceTPV Technology, największy na świecie producent monitorów na zamówienie, przejmie od holenderskiego Philipsa produkcję monitorów do komputerów osobistych, wartą 358 mln USD (1,12 mld zł).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323001 (dostęp płatny)

Symantec przejmie programy VeritasuSymantec, największy na świecie producent oprogramowania antywirusowego, kupi Veritas, producenta z branży software. Transakcja jest warta 13,5 mld USD (42,2 mld zł).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=323000 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

TP S.A. nie stosowała zakazanej klauzuliPrezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozew o uznanie za niedozwolone postanowienia zawartego w Umowie o świadczenie usługi linia cyfrowa ISDN TP przez TP S.A., zgodnie z którym zmiana wysokości opłat w cenniku nie stanowi zmiany treści umowy. Takiej zmiany opłat spółka dokonała 1 grudnia 2003 r., kiedy pakiet Octopus zastąpiła nowymi planami taryfowymi: TP podstawowy, TP premium i TP biznes.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/29.html?numer=1355&dok=1355.29.3.22.21.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Wierzyciele Elektrimu znów uderzyli pięścią w stół Wierzyciele Elektrimu znów grożą, że zajmą jego majątek. Ale po korzystnym dla konglomeratu wyroku sądu wiedeńskiego nie będzie to takie proste.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2450199.html

Sejm uchwalił 22 proc. VAT na internet Stawka podatku VAT na usługi dostępu do internetu wzrośnie od marca przyszłego roku do 22 proc. - zdecydował w czwartek Sejm, nowelizując ustawę o VAT. Na pocieszenie dla internautów wcześniej parlament uchwalił dla nich ulgę podatkową.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2450237.html

RZECZPOSPOLITA

Internet podrożejeDziś usługi te korzystają ze zwolnienia od VAT, co jest sprzeczne z przepisami VI dyrektywy UE i było już przedmiotem interwencji Komisji Europejskiej w polskim rządzie. Ministerstwo Finansów potwierdza zresztą, że od początku prac nad stawką VAT na Internet było oczywiste, że zwolnienie jest niezgodne z normami unijnymi.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041217/prawo/prawo_a_5.html

Skuteczna kasacja PolkomteluNaczelny Sąd Administracyjny uwzględnił kasację spółki Polkomtel SA. Uchylił tym samym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, stwierdzający, że przekazywanie danych osobowych przy sprzedaży wierzytelności wymaga zgody dłużnika.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041217/prawo/prawo_a_15.html