Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Centertel użytkownikom indywidualnym zafundował rewolucję. Energis jest zadowolony z tempa wzrostu przychodów. Optimus na plusie. Softbank zarobi na informatyzacji NIK. Allegro.pl - decyzja Sądu Najwyższego Kontrowersje wokół patentów na oprogramowanie. Dialery: TP SA będzie mogła ścigać za dlugi.

PULS BIZNESU

Mocne uderzenie w rywaliCentertel nie ma zamiaru odpuszczać konkurentom. Dzięki nowym ofertom chce zyskać kolejny kawałek rynku. Ma szansę, bo propozycje wydają się ciekawe. Taryfy oznaczone nazwą "Jedna Idea" mają płaskie stawki połączeń głosowych, wiadomości tekstowych (SMS) i multimedialnych (MMS).

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=317455

Od dziś stawiamy na rentownośćEnergis jest zadowolony z tempa wzrostu przychodów. Teraz zacznie śrubować rentowność. Dlatego ograniczy hurtowe usługi głosowe. Niezależny operator telekomunikacyjny dla biznesu, zapowiada, że przekroczy tegoroczną prognozę wzrostu przychodów.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=317427

Optimus na plusieKomputerowa spółka poprawia wyniki finansowe, choć nie tak szybko, jak zapowiadali to przedstawiciele zarządu. Nowosądecki Optimus zarobił w trzecim kwartale na czysto około 1 mln zł wobec ponad 4 mln zł straty przed rokiem. Sprzedaż ustabilizowała się jednak w okolicy 45-46 mln zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=317465

Softbank zarobi na informatyzacji NIKSoftbank wygrał przetarg na wdrożenie systemu obiegu dokumentów w Najwyższej Izbie Kontroli.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=317431

RZECZPOSPOLITA

Rozmowy z inwestorem nadal trwająZarząd firmy telekomunikacyjnej Energis Polska nadal rozmawia z potencjalnym inwestorem, który miałby zostać akcjonariuszem spółki. Według władz spółki, prognozy wyników na cały rok nie są zagrożone, co potwierdzają dane po III kwartale.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041105/ekonomia/ekonomia_a_15.html

GAZETA WYBORCZA

Dialery: TP SA będzie mogła ścigać za dlugi Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwolnił Telekomunikację Polską z obowiązku natychmiastowego umorzenia "złych długów", narosłych na skutek plagi dialerów. TP SA nie może jednak świętować, bo decyzja sądy jest jedynie tymczasowa.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2376202.html

Allegro.pl - decyzja Sądu NajwyższegoKonflikt wokół własności platformy aukcyjnej Allegro.pl trwa. Tym razem w jednej ze spraw Sąd Najwyższy przyznał rację stronie polskiej. Ale sporu to nie kończy

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2376250.html

Kontrowersje wokół patentów na oprogramowanie Czy w Europie będzie można patentować oprogramowanie? Głos Polski może się okazać języczkiem u wagi, który zadecyduje o dalszym losie kontrowersyjnej dyrektywy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2376483.html

Nowa płaska taryfa w Idei Walka o rynek telefonii komórkowej w Polsce nabiera rumieńców. W poniedziałek rusza nowa oferta PTK Centertel. Firma podsumowała też wyniki za trzeci kwartał br.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2376411.html