Piątkowy Przegląd Prasy

Najpóźniej za półtora roku zmieniając operatora komórkowego abonent będzie mógł zachować dotychczas używany numer. Stream Communications zapowiada przejęcie dużego konkurenta - będą wreszcie zyski? We wtorek szef URTiP przedstawi strategię Sejmowej Komisji Infrastruktury. Apple Computer bardzo pozytywnie zaskoczył swoich akcjonariuszy - firma z nawiązką podwoiła swój kwartalny zysk netto. Już niedługo zamówienia publiczne będzie można obsługiwać przez internet. Dziś wyniki finansowe publikuje koreański gigant elektroniczny - Samsung.

PULS BIZNESU

Abonent zachowa numer

Polscy operatorzy komórkowi ostro wzięli się do pracy nad przenośnością numerów. Dla abonentów to dobra wiadomość, bo w praktyce zwiększa ich uprawnienia. Rewolucji rynkowej z pewnością to nie wywoła, ale może wpłynąć na dalsze zaostrzenie konkurencji między operatorami.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=314624

Będą przejęcia i nowe usługi

Stream Communications (SC), operator telewizji kablowej, przymierza się do przejęcia kolejnego gracza na południu Polski. Spółka, której właścicielem jest kanadyjska Stream Communications Network, nie ujawnia, komu złożyła ofertę.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=314634 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Od monopolu do konkurencji

Kontynuacja zapoczątkowanego w 2002 r. procesu przeprowadzania telekomunikacji w Polsce od monopolu do konkurencyjnego rynku sieci i usług elektronicznych jest podstawą strategii regulacyjnej Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. We wtorek szef URTiP przedstawi strategię Sejmowej Komisji Infrastruktury.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041015/ekonomia/ekonomia_a_16.html

Znaleźć bankomat wciąż trudno

Aż 15 milionów kart płatniczych wydanych przez największe banki detaliczne mają już w swoich portfelach Polacy - ustaliła "Rz". Mogą dzięki nim wypłacić gotówkę w ponad 8 tysiącach bankomatów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041015/ekonomia/ekonomia_a_19.html

GAZETA PRAWNA

Apple i-podami stoi

Wszystko to zasługa ryzykownych kroków podjętych przed jakimś czasem. Chodzi o postawienie wszystkich kart na i-pody, miniaturowe odtwarzacze muzyki z plików cyfrowych. Do pamięci każdego można załadować nawet 10 tysięcy utworów muzycznych, które można kupić... w serwisie Apple'a.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1312&dok=1312.28.420.2.11.3.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Urząd Zamówień Publicznych się elektronizuje

Szkoły, urzędy gminne i wojewódzkie nie będą musiały już marnować czasu z powodu długotrwałych przetargów. Już niedługo zamówienia publiczne będzie można obsługiwać przez internet.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2339732.html

WYNIKI FINANSOWE

ELECTRONICS - transmisja z ogłoszenia wyników za III kw. 2004 r. będzie dostępna na stronach koncernu.

KONFERENCJE

CHTF/ComNet - 12-17 października - więcej informacji:

http://www.chtf.com/english/exhibition.jsp?catalogId=1254&selfId=1254&menu=1

UtilCompWorld - 13-16 października - więcej informacji: http://www.utilitycomputing.com/events/Pages/SanFran/overview.asp