Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpisał przetarg na dostawę 1 tys. komputerów za co najmniej 4 mln zł. Aby z powodzeniem prowadzić kawiarenkę internetową trzeba mieć dużo wyobraźni. Oba marsjańskie łaziki NASA, Spirit i Opportunity, noszą już bardzo wyraźnie ślady zużycia. TDC i Vodafone razem po akcje Polkomtela. Superkomputer armii USA. E-Data ma patent na handel w sieci i pozywa pozostałych. Google ukryło emisję akcji pracowniczych.

PULS BIZNESU

ZUS zamawia 1 tys. komputerówZakład Ubezpieczeń Społecznych rozpisał przetarg na dostawę 1 tys. komputerów za co najmniej 4 mln zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305969 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Sam dostęp do Internetu to zdecydowanie za mało. O atrakcyjności oferty decyduje teraz to, co kawiarenka oferuje poza tym. Ważne są: lokalizacja, usługi dodatkowe, no i jakość kawy. Dlatego właścicielom przydaje się bujna wyobraźnia.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/firmap_040806/firmap_a_1.html

Łazik kulejeOba marsjańskie łaziki NASA, Spirit i Opportunity, noszą już bardzo wyraźnie ślady zużycia. Jeżdżą po Czerwonej Planecie dwa razy dłużej, niż pierwotnie planowano.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040806/nauka/nauka_a_3.html

GAZETA WYBORCZA

TDC i Vodafone razem po akcje PolkomtelaNajwiększy duński operator TDC zapowiedział, że prawdopodobnie podniesie swój udział w Polkomtelu (sieć komórkowa Plus GSM) i przejmie nad nim kontrolę wspólnie z brytyjskim Vodafone.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2215147.html

Superkomputer idzie w kamaszeAmerykańska armia zamówiła u IBM potężny superkomputer, który ma pomóc w badaniach nad systemami uzbrojenia.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2214579.html

E-Data: patent na InternetMało znana firma E-Data pozywa internetowych gigantów - chodzi o prawa patentowe na handel w sieci.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2214827.html

Google ukryło emisje akcji pracowniczychGoogle ukryło przed władzami regulującymi rynek finansowy akcje i opcje na akcje, które w latach 2001-04 otrzymali pracownicy firmy i niezależni konsultanci - ogłosiła w czwartek amerykańska firma.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2215073.html

GAZETA PRAWNA

W poszukiwaniu oszczędnościFirmy skarżące się na wysokie koszty rozwiążą problem przenosząc najbardziej pracochłonną działalność za granicę, najlepiej do Indii, Chin, ale także do Czech, Kanady czy Polski.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1262&dok=1262.28.420.2.11.2.0.1.htm