Piątkowy Przegląd Prasy

Jest wzrost gospodarczy, ale gdzie są inwestycje ? Osiem spółek IT stara się o kontrakt dla PSE za 30-50 mln zł. W tym roku resort edukacji kupi komputery za 150 mln zł. Axel Springer podwoił dochody. Systemy nawigacji satelitarnej GPS i Galileo będą ze sobą zgodne.

PULS BIZNESU

Pieniądze są, inwestycje będą

Produkt krajowy brutto rośnie w tempie 4,7 proc. Tymczasem w ostatnim kwartale 2003 r. wydatki firm zwiększyły się o 0,1 proc. Skąd ta rażąca dysproporcja? Zdaniem ekspertów, firmy zwlekają, ale będą inwestować. (s. 4-5)

HP poza przetargiem dla PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymało osiem ofert na budowę systemu GIS. Startuje czołówka integratorów, ale zabraknie Hewlett-Packarda. Oferta spółki i trzech innych oferentów... nie dojechała na czas. Wartość kontraktu jest szacowana na 30-50 mln zł. (s. 6)

Komputery dla szkół

MENiS ogłosił dziewięć przetargów na dostawę komputerów za 150 mln zł, które trafią w tym roku do blisko 4 tys. szkół. Więcej pieniędzy niż dotychczas to plus. Minus to zerowa stawka VAT-u na komputery dla szkół - niedźwiedzia przysługa Ministerstwa Finansów. (s. 9)

GAZETA WYBORCZA

Springer liczy zyski

W 2003 r. niemiecki Axel Springer podwoił dochody. Koncern jest zadowolony z wyników polskiego "Faktu", ale na razie nie planuje wydawania u nas innego dziennika. (s. 23)

Jak GPS z Galileo

Po trzech latach targów Waszyngton i Bruksela dogadały się w sprawie zgodności systemu GPS z europejskim Galileo. (s. 23)