Piątkowy Przegląd Prasy

Do połowy października br. wpłynąć mają wiążące oferty na pakiet 60% grupy obejmującej Tel-Energo, NOM i Telbank. W przyszły piątek rozstrzygnąć ma się przetarg na CEPIK. Jeśli Elektrim nie załatwi problemu spłaty opbligatariuszy, do sprzedaży Deutsche Telekom udziałów w PTC nie dojdzie.

PARKIET

Tel-Energo: inwestor w październiku

29 września odbędzie się druga część WZA Tel-Energo, podczas którego dokona się wreszcie dokapitalizowanie spółki. Polskie Sieci Elektroenergetyczne zamierzają przekazać na ten cel 300 mln zł, udział PSE wzrośnie tym samym z 85% do 94%. Jednocześnie kontynuowany jest proces sprzedaży 60-proc. pakietu grupy w skład której obok Tel-Energo wchodzi NOM, Telbank i kilka innych podmiotów. Na krótkiej liście zainteresowanych jest ml.in. Netia i Energis. Wiążące oferty mają napłynąć do połowy października br. a finalizacja sprzedaży powinna nastąpić w I kw. br. (s. 4)

Telmax zbiera środki na akwizycje

Bydgoski Telmax chce wyemitować w ramach kapitału docelowego 555 tys. akcji. Środki uzyskane z emisji mają posłużyć do rozbudowy grupy kapitałowej - do grupy mają dołączyć kolejne niszowe firmy, których klientami są zakłady ciepłownicze i wodociągowe. (s. 6)

W przyszły piątek rozstrzygnięcie CEPIK-u

Według informacji MSWiA w przyszły piątek rozstrzygnięty zostanie przetarg na system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Faworytem w gronie 5 startujących w przetargu konsorcjów jest Softbank, któremu specjaliści dają 60% szans na zwycięstwo. Softbank proponuje cenę 230 mln zł brutto - zdecydowanie najniższą wśród startujących, a właśnie cena jest głównym (55-proc.) kryterium wyboru. (s. 6)

PULS BIZNESU

Elektrim może odrzucić ofertę DT

Elektrim nie sprzeda udziałów w Erze, jeśli nie rozwiąże problemu spłaty obligatariuszy. Transakcji po prostu wówczas nie będzie. "Czy Elektrim może pozwolić sobie na pozostawienie w księgach jakiegokolwiek długu z obligacji po sprzedaży najcenniejszych aktywów? Raczej nie" - tak wyjaśnia powód przedłużania się transakcji sprzedaży udziałów PTC anonimowy przedstawiciel Elektrimu w rozmowie z PB. (s. 12)