Piątkowy Przegląd Prasy

Użytkownicy telefonów na karty pre-paid zakupione w Szwajcarii nie będą mogli pozostawać anonimowi - zdecydował tamtejszy parlament. Właściciele witryn, portali i serwisów internetowych z ofertą turystyczną nie respektują praw konsumentów - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Apexim nie będzie odwoływał się od postanowienia sądu rejonowego, który zdecydował o jego upadłości.

Gazeta Wyborcza

Mętne e-podróże

Właściciele polskich witryn, portali i serwisów internetowych z ofertą turystyczną nie respektują praw konsumentów - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Szczegółowo zbadano 24 witryny - główne zarzuty wobec ich operatorów to: niejasne oznaczenia cenowe, brak pełnych informacji o kosztach, nie uwzględnianie w cenach podatku oraz podawanie ich jedynie w walucie obcej. (s. 24)

Szwajcarzy mniej dyskretni

Użytkownicy telefonów na karty pre-paid zakupione w Szwajcarii nie będą mogli pozostawać anonimowi - zdecydował tamtejszy parlament. Decyzję podjęto po pojawieniu się informacji, że członkowie organizacji terrorystycznej al Kaida korzystają ze szwajcarskich kart, by uniknąć namierzenia. (s. 25)

Puls Biznesu

Apexim nie będzie notowany

Bankrutujący integrator informatyczny nie będzie odwoływał się od postanowienia sądu rejonowego, który zdecydował o jego upadłości. Zarząd giełdy zdecydował w tej sytuacji o zawieszeniu notowań spółki - począwszy od dzisiejszej sesji, aż do całkowitego wykluczenia z obrotu giełdowego akcji spółki. (s. 6)

Parkiet

Emax dba o płynność

Poprawa płynności akcji i dbałość o interes akcjonariuszy - to główne powody, dla których Emax zniesie uprzywilejowanie 500 tys. walorów. Decyzja taka ma zapaść na NWZA Emaksu, które odbędzie się 8 kwietnia. (s. 5)

Philips zamyka fabryki za Atlantykiem

Największy w Europie producent sprzętu elektronicznego powszechnego użytku zamierza zamknąć dwie fabryki w USA. Zwolnienie 1600 pracowników ma przywrócić w IV kwartale rentowność oddziału firmy produkującego półprzewodniki.