Piątkowy Przegląd Prasy

Holenderska firma Emerita stworzyła trzeciego pod względem liczby abonentów operatora na polskim rynku telekomunikacyjnym. Vivendi Universal informuje o największej w historii Francji rocznej stracie (w wysokości 23,3 mld EUR). Prokom Software rozważa przejęcia firm na czeskim rynku IT.

Puls Biznesu

Telenet gra o El-Net

Holenderska firma Emerita stworzyła trzeciego pod względem liczby abonentów operatora na polskim rynku telekomunikacyjnym. Pod szyldem Telenetu skupiono spółki PTO i Elektrimu Telekomunikacja - do grupy może jeszcze dołączyć El-Net. Grupę tworzy obecnie osiem spółek - z usług Telenetu (bez operatorów przejętych od Elektrimu Telekomunikacja) korzysta 86 tys. abonentów. (s. 7)

Vivendi traci aż 23,3 mld EUR

Grupa Vivendi Universal poinformowała w czwartek o największej w historii Francji rocznej stracie w wysokości 23,3 mld EUR. Na stracie zaważyły odpisy wartości aktywów z konsolidacji w wysokości 18,4 mld EUR oraz odpisów wartości portfela inwestycyjnego na sumę 2,9 mld EUR. Mimo tak fatalnych wyników, w tym roku koncern oczekuje znaczącej poprawy wyników operacyjnych oraz przepływów gotówki. (s. 11)

Parkiet

Elektrim negocjował z Adventem przyszłość Ery

Zarząd Elektrimu podpisał z funduszem Advent porozumienie o współpracy w sprawie przyszłości kontrolowanych pośrednio przez giełdową spółkę udziałów w Erze. Podpisane już dość dawno porozumienie dotyczy przyszłości należących do Elektrimu udziałów w firmie Elektrim Telekomunikacja, kontrolującej Polską Telefonię Cyfrową (operatora Ery). (s. 1)

Gazeta Wyborcza

Prokom po czesku?

Prokom Software rozważa przejęcia firm na czeskim rynku IT - poinformował wczoraj Reuters, powołując się na nieoficjalną wypowiedź jednego z pracowników firmy. Z publikacji w czeskiej prasie wynika, że "na celowniku" Prokomu może być jedna z głównych czeskich firm IT - spółka PVT (s. 26)