Piątkowy Przegląd Prasy

Przykład amerykańskiego Yahoo! dowodzi, że na Internecie da się zarobić. Połączenia z TP SA do sieci telefonii komórkowej pozostają jednymi z najdroższych w Europie.

GAZETA WYBORCZA

Yahoo! Na fali

Na czwartkowej sesji amerykańskiej giełdy, aukcje największego amerykańskiego portalu zdrożały o 21%. Na zwyżkę z pewnością wpłynęło ogłoszenie przez zarząd spółki doskonałych wyników finansowych za ostatni kwartał. (s. 22)

RZECZPOSPOLITA

Tańsze dzwonienie na komórki

W Polsce połączenia do sieci komórkowych z sieci stacjonarnej wiodącego operatora jakim pozostaje TP SA, należą do najdroższych w Europie. Z danych zebranych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że możliwe jest obniżenie ich ceny nawet o 2/3. (s. B3)

Aster City – krótka lista inwestorów

Do końca października spółka Elektrim Telekomunikacja zamierza podpisać umowę sprzedaży udziałów w telewizji kablowej Aster City. (s. B3)

PARKIET

TP SA stawia na ISDN

Do końca marca 2003 roku, korporacyjni klienci TP SA będą mogli bez dodatkowych opłat zamienić analogową linię telefoniczną na dostęp do sieci cyfrowej ISDN (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Trzech rywali na rynku

Ziemia skurczyła się niemal do rozmiarów dużego miasta. Sprawiły to: dynamiczny rozwój telefonii komórkowej i Internetu oraz rozwój usług opartych na globalnej Sieci. (s. 11)