Piątkowy Przegląd Prasy

Z Getina wycofał się ostatni inwestor finansowy - CA IB. Według PB, Swisscom rozpoczął wstępne rozmowy z Vivendi w sprawie zakupu PTC.

PARKIET

Obligatariusze wypowiedzieli umowę restrukturyzacyjną Elektrimu

Elektrim poinformował, że Elliot Associates L.P. i Merrill Lynch wypowiedziały część obowiązków wynikających z umowy restrukturyzacyjnej. Oba podmioty mogą obecnie złożyć wniosek o upadłość holdingu. (s. 1)

Inwestorzy finansowi wycofują się z Getinu

Z wrocławskiego Getinu wycofał się ostatni inwestor finansowy – CA IB. Wczoraj wolumen obrotów przekroczył 255 tys. akcji; kurs spółki spadł o 3,2%. To zapewne realizacja środowej zapowiedzi CA IB o zmniejszeniu zaangażowania w Getin do poziomu poniżej 5%. (s. 3)

Telekomunikacyjna oferta na miliard dolarów

SBC Communications, druga co do wielkości spółka telefonii lokalnej w USA otrzymała ofertę odkupienia jej udziałów w Sterling Commerce, opiewającą na 1 mld USD. Przed trzema laty SBC zapłaciła przejmując tę spółkę niemal cztery razy więcej. Ofertę na spółkę dostarczającą oprogramowanie do handlu elektronicznego złożyły prawdopodobnie Silver Lake Partners i Texas Pacific Group. (s. 8)

PRAWO I GOSPODARKA

Częstotliwości MON dla telefonii GSM

MON zwolnił częstotliwości, które zostaną przeznaczone do uzupełnienia sieci operatorów komórkowych GSM. Częstotliwości w paśmie 958 – 960 MHz zostały przekazane 1 września. (s. 3)

PULS BIZNESU

Vivendi i Elektrim nie mają kupca na PTC...

Obecnie jedynym telekomem w Europie, który ogłasza chęć inwestycji jest Swisscom. Operator chce wydać nawet do 25 mld zł. Według PB, rozpoczął rozmowy z Vivendi na temat zakupu PTC. Wcześniej Swicsscom wymieniano także jako potencjalnego inwestora Telefonii dialog. (s. 5)