Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Prezes Polkomtela nie widzi sensu udziału operatora w powstającej Krajowej Grupie Telekomunikacyjnej. Chciałby natomiast współpracy sieci Plus z TP SA.

PRAWO I GOSPODARKA

Sieci się nie zmówiłyRozmowa z prezesem Polkomtela, Jarosławem Pachowskim. „Rynek telekomunikacyjny wchodzi prawdopodobnie w fazę zmierzchu i trudno znaleźć uzasadnienie ekonomiczne dla nowych inwestycji w zakresie stacjonarnych usług głososwych. Polkomtel potrzebyje natomiast telefonii stacjonarnej jako partnera handlowego i mamy nadzieję na rozsądne porozumienie w tym zakresie z TP S.A.” – odpowiedział na pytanie o udział Polkomtela w KGT prezes Pachowski. (s. 1, 3)

Posępowanie URTiP przeciwko TP SAPrezes URTiP wszczął postępowanie administracyjne przeciwko TP S.A. w związku z niewykonaniem decyzji Urzędu z 15 lutego br. decyzja dotyczyła współpracy TP S.A. z Netią Telekom Lublin. TP S.A. grozi kara w wysokości do 3% przychodów z 2001 roku (17,3 mld zł). (s. 3)

SMS wysłany z regulaminemFirmy e-marketingowe liczą na poprawienie przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Firmy uważają, że uchwalona przez Sejm i skierowana do Senatu ustawa może zablokować rozwój marketingu mobilnego. (s. 8)

PARKIET

Spada sprzedaż komputerów osobistychII kw. br. nie był udany dla producentów komputerów osobistych. Compaq sprzedał aż o 54% desktopów mniej niż rok wcześniejl za to JTT odnotowało 30% wzrost w porównaniu z II kw. 2001 roku. Według Gartner Dataquest sprzedaż komputerów osobistych w naszym kraju w II kw. br. spadła o 2% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. (s. 3)

Fundusz Sisu gra na czas?Sąd musiał po raz kolejny odroczyć wydanie decyzji w sprawie zatwierdzenia układu Netii z wierzycielami – dążący do upadłości spółki mniejszościowy wierzyciel – fundusz Sisu – dostarczył do sądu kolejną partię dokumentów. Tym razem wydanie decyzji sądu zostało odroczone tylko o jeden dzień, do dziś. (s. 3)

Infovide chce w ciągu roku zadebiutować na GPWInfovide w najbliższym czasie podejmie decyjzje dotyczące wyboru sposobu dalszego finansowania spółki. W przypadku każdego z wariantów, docelowo planowane jest wprowadzenie spółki na giełdę. (s. 4)

PULS BIZNESU

Polkomtel ma wyższy zyskPolkomtel osiągnął po pierwszym półroczu br. 288 mln zł zysku – o 25% więcej niż przed rokiem w tym samym okresie. Przychody wzrosły o 15,9%, do 2,3 mld zł. (s. 8)