Piątkowy Przegląd Prasy

ComputerLand poprawił wynik netto za II kw. br. o 74%, w porównaniu z wynikiem z roku ubiegłego. Netia może objąć ok. 3% rynku połączeń z sieci stacjonarnych do stałych - uważają analitycy. W 2001 roku takie połączenia przyniosły TP SA 2,6 mld zł.

PARKIET

ComputerLand trzyma fasonZysk operacyjny ComputerLandu wzrósł w II kw. br. o 15,7% w porównaniu z ub. rokiem, a zysk netto aż o 74% - do 7,6 mln zł. Przychody pozostały jednocześnie na praktycznie niezmienionym poziomie (120 mln zł). Poprawienie zyskowności wynika z ulepszenia struktury sprzedaży i udziału w niej produktów o wysokiej marży. (s. 3)

Netia połączy z komórkąOd wczoraj Netia 1 świadczy usługę połączeń z sieciami komórkowymi. W 2001 roku z połączeń tego typu 2,6 mld zł przychodów miała (zresztą jako jedyna) TP S.A. Udział Netii w tym rynku mioże zdaniem analityków wynieść tyle, ile w rynku połączeń międzystrefowych. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Opłaty w mBankuOd wczoraj mBank wprowadził opłatę za wykonanie przelewu przez Internet do ZUS z ROR-ów e-Konto i izzyKonto. Opłata wyniesie 1 zł. Te same przelewy za pośrednictwem mLinii kosztują 4 zł. Naal bezpłatne będą przelewy z kont mBiznes. (s. 6)

Prokuratura zbada NFI JupiterWczoraj do warszawskiej prokuratury dotarło zawiadomienie o podejrzeniu dokonywania nielegalntych operacji giełdowych przez NFI Jupiter. Wysłała je KPWiG. Prokuratura zadecyduje o podjęciu śledztwa w ciągu kilku tygodni. (s. 4)

PULS BIZNESU

France Telecom redukuje dług FT sprzeda holenderską telewizję kablową Casema brytyjskiej firmie Liberty Media za 750 mln EUR w gotówce. Telewizja ma 1,3 mln abonentów w Holandii. (s. 10)