Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Acer nowym liderem rynku IT w Rosji... Sądny dzień dla MCI... Po roku koncern rezygnuje z usługi Google Wave... Wyszukiwarki pozostaną motorem reklamy w sieci... Google kupuje producenta gier społecznościowych Slide... Nowe dowody osobiste jednak będą później... Coraz ostrzejsza wojna o dostęp do sieci... Brytyjskie firmy tracą miliardy przez portale społecznościowe...

COMPUTERWORLD

Wirtualne pulpity z antywirusemZabezpieczenie VDI jest trudnym zadaniem, gdyż antywirus przeznaczony na zwykłe stacje robocze sprawia problemy w konsolidowanym środowisku.

http://p1.idg.pl/r/4cd47

Nowe dowody osobiste jednak będą późniejSenat przegłosował poprawki do ustawy o dowodach osobistych, które umożliwiają rozpoczęcie wydawania nowych dokumentów sześć miesięcy później - 1 lipca 2011.

http://p1.idg.pl/r/f0999

Google kupuje producenta gier społecznościowych SlideGoogle ostro wchodzi na rynek gier. Po inwestycji w firmę Zynga, producenta takich hitów jak Farmville, czy Mafia Wars, obejmuje udziały w firmie Slide.

http://p1.idg.pl/r/54210

RZECZPOSPOLITA

Wyszukiwarki pozostaną motorem reklamy w sieciZa dwa lata udział reklamy internetowej w całym torcie reklamowym na świecie zwiększy się z niecałych 13 proc. na koniec ubiegłego roku do 17,1 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,518664_Wyszukiwarki_pozostana_motorem_reklamy_w_sieci.html

Innowacje szansą na rozwójTylko niewiele ponad 20 proc. polskich przedsiębiorstw wprowadza innowacje, średnia dla UE wynosi 39,5 proc., a w Niemczech przekracza 70 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,518413_Innowacje_szansa_na_rozwoj.html

Nowy lider rynku IT w RosjiTajwański Acer z udziałem prawie 9 proc. został liderem rosyjskiego rynku komputerów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,518325_Nowy_lider_rynku_IT_w_Rosji.html

GAZETA PRAWNA

Coraz ostrzejsza wojna o dostęp do sieci. Będzie taniejZapowiada się gorąca jesień na rynku internetu. Netia twierdzi, że odpowie natychmiast na obniżkę cen za dostęp do sieci szykowaną przez Telekomunikację Polską. Kablówki zrobią to samo.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/441277,coraz_ostrzejsza_wojna_o_dostep_do_sieci_bedzie_taniej.html

WYBORCZA.BIZ

Porażka Google Wave, czyli e-mail na sterydach nie wypaliłNietrafiony pomysł Google'a - po roku koncern rezygnuje z usługi Google Wave, która miała zmienić komunikowanie się w sieci. Bo mało kto się nią interesował.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8219656,Porazka_Google_Wave__czyli_e_mail_na_sterydach_nie.html

PULS BIZNESU

Sądny dzień dla MCIDzisiaj MCI Managament może wygrać w sądzie ponad 56 mln zł za zniszczenie przez fiskusa JTT Computer.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/06/Sadny_dzien_dla_MCI

Brytyjskie firmy tracą miliardy przez portale społecznościowePotencjalne straty dla brytyjskich firm, których pracownicy korzystają z internetowych portali społecznościowych w godzinach pracy, sięgają rocznie 14 mld funtów.

http://www.pb.pl/4/a/2010/08/05/Brytyjskie_firmy_traca_miliardy_przez_portale_spoleczno