Piątkowy Przegląd Prasy

Play przyśpieszy internet... Bing rośnie, Google traci... Egipcjanie przyznają, że interesują się Polkomtelem... Play ma już cztery miliony użytkowników... Matematyk to jeden z najlepszych zawodów świata... Janisiewicz prezesem Mediatela...

COMPUTERWORLD

Algorytm nie zawsze silny

Automatyczne korygowanie danych jest dobre, gdy mamy do czynienia z klarownymi uwarunkowaniami. W przeciwnym przypadku można sobie napytać niezłej biedy.

http://p1.idg.pl/r/9a21f

Wirtualizacja: co, jak i dlaczego

Hasło, które zrobiło karierę prawie tak wielką jak iPhone. "Wirtualizacja" - co kryje się pod tym pojęciem, jakie są rodzaje wirtualizacji, do czego służy, jakie niesie korzyści?

http://p1.idg.pl/r/4c587

Matematyk to jeden z najlepszych zawodów świata

Zawód matematyka to jeden z najlepszych zawodów świata - można przeczytać w raporcie opublikowanym przez amerykański portal CareerCast.com. Z badania wynika, że osoby go wykonujące pracują w bardzo korzystnych warunkach - nie są zestresowane, pracują z dala od hałasu i szkodliwych substancji, a co ważne ich pensje należą do jednych z wyższych na świecie.

http://p1.idg.pl/r/01aaa

Bing rośnie, Google traci

Po kilku słabych miesiącach, popularność wyszukiwarki Microsoft Bing za Oceanem znów zaczęła rosnąć. Wzrost nie jest wielki - z 12,1% w maju do 12,7%, ale przedstawiciele koncernu z Redmond są zadowoleni, że udało im się podebrać klientów wyszukiwarce Google.

http://p1.idg.pl/r/e6bc1

RZECZPOSPOLITA

Przewodniczący KRRiT napisze do premiera z protestem

Rządowe Centrum Legislacyjne zwróciło ogłoszenia koncesyjne Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczące uruchomienia naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce z komentarzem, że nie spełniają one wymogów ustawy o radiofonii i telewizji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,509182_Kolodziejski_napisze_do_premiera_z_protestem.html

GAZETA PRAWNA

Play przyśpieszy internet

Play może zakończyć rok z wynikami lepszymi, niż planował. Operator przyśpieszy internet i powalczy o mały i średni biznes.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/436477,play_przyspieszy_internet.html

WYBORCZA.BIZ

Play ma już cztery miliony użytkowników

Po wprowadzeniu darmowych rozmów między użytkownikami Playa, średnia liczba minut przegadanych miesięcznie wzrosła ze 150 do... 600. I mimo że rozmowy są darmowe, przychody operatora rosną.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8143748,Play_ma_juz_cztery_miliony_uzytkownikow.html

PULS BIZNESU

5 mld abonamentów na telefon komórkowy na świecie

Liczba abonamentów telefonii komórkowej przekroczyła w zeszłym tygodniu 5 mld. Jest ich obecnie siedem razy więcej niż 10 lat temu.

http://www.pb.pl/a/2010/07/15/5_mld_abonamentow_na_telefon_komorkowy_na_swiecie

PARKIET

Polkomtel: Egipcjanie przyznają, że interesują się Polską

Weather Investments, znaczący akcjonariusz egipskiego operatora telekomunikacyjnego Orascom Telecom, rozważa wejście na rynki polski i serbski - poinformował wczoraj agencję Reuters egipski przedsiębiorca Haguib Sawiris, właściciel Weather Investments.

http://www.parkiet.com/artykul/949414_Egipski_Orascom_zainteresowany_przejeciem_Polkomtela.html

Janisiewicz prezesem Mediatela

Marcin Kubit zrezygnował z funkcji prezesa giełdowego hurtowego operatora. Stery w zarządzie przejął oficjalnie Mirosław Janisiewicz, który do tej pory z tylnego siedzenia w radzie nadzorczej sprawował pieczę nad telekomunikacyjną firmą. Nie wyklucza on przejęć w segmencie hurtowym.

http://www.parkiet.com/artykul/949553_Janisiewicz_prezesem_Mediatela.html