Piątkowy Przegląd Prasy

Tauron z nową strategią IT... Plany rozwoju Grupy Sygnity w latach 2010-2012... Wydawcy wciąż kłócą się o e-gazety... Polaroid: Reaktywacja... Milion iPhone'ów sprzeda się pierwszego dnia... Elektroniczny dozór dla pijanych rowerzystów... Polska Izba Książki chce pozwać Chomikuj.pl... Kupujemy coraz droższe aparaty fotograficzne...

COMPUTERWORLD

Pomagają wyćwiczyć podejmowanie decyzji

O specyficznych potrzebach szkoleniowych top menedżmentu i możliwościach sprostania im poprzez gry symulacyjne rozmawiamy z Ewą Kastory, prezesem Training & Consulting Group.

http://p1.idg.pl/r/d9567

Tauron z nową strategią IT

Nowa strategia działania IT w Grupie Kapitałowej Tauron zakłada m.in. integrację struktury IT. Jej realizacja ma pozwolić na podniesienie efektywności działania oraz redukcję kosztów funkcjonowania struktury IT.

http://p1.idg.pl/r/73f12

TED: Barry Schwartz o utracie mądrości

Profesor psychologii Barry Schwartz przekonuje nas, że biurokracja nie rozwiąże problemów naszego świata. Zamiast niego zaleca zapomniany zdrowy rozsądek.

http://p1.idg.pl/r/02d9d

Plany rozwoju Grupy Sygnity w latach 2010-2012

Spółka w giełdowym komunikacie opublikowała szacunki wyników finansowych, które zamierza osiągnąć w okresie 2010-2012.

http://p1.idg.pl/r/a230c

*****

Computerworld TOP200 - Sprawdź dane o prawie 300 firmach IT w Polsce. Dowiedz się co robią oraz jakie produkty i usługi IT mogą zaoferować Twojemu przedsiębiorstwu. Sprawdź ich wyniki finansowe, dane teleadresowe, informacje o kluczowych osobach.

http://www.computerworld.pl/top200/

******

RZECZPOSPOLITA

Wydawcy wciąż kłócą się o e-gazety

Wydawnictwa przegłosowały rozluźnienie przepisów o rozliczaniu e-gazet. Kwestia dokumentowania sprzedaży e-wydań prasy podzieliła branżę na dwa obozy

http://www.rp.pl/artykul/9211,499052_Wydawcy_wciaz_kloca_sie_o_e_gazety.html

Polaroid: Reaktywacja

Niedawno ponownie ruszyła produkcja polaroidowych klisz, na rynek trafią też nowe modele aparatów. Czy podupadła legenda znów stanie się potęgą?

http://www.rp.pl/artykul/9211,498875_Polaroid__Reaktywacja.html

WYBORCZA.BIZ

Milion iPhone'ów sprzeda się pierwszego dnia

Najnowsza wersja iPhone'a już pierwszego dnia trafiła do miliona klientów. Drugi milion powinien rozejść się do soboty

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8061248,Milion_iPhone_ow_sprzeda_sie_pierwszego_dnia.html

Sąd staje po stronie Google'a

Internetowy gigant nie musi płacić astronomicznego odszkodowania koncernowi Viacom za umieszczane w serwisie YouTube odcinki "South Park" czy koncerty MTV Unplugged.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8061230,Sad_staje_po_stronie_Google_a__Nie_musi_placic_miliarda.html

GAZETA PRAWNA

Elektroniczny dozór dla pijanych rowerzystów

O odbywaniu kary w systemie dozoru elektronicznego od dziś będą mogli ubiegać się skazani na karę do roku pozbawienia wolności, a nie, jak dotychczas, do sześciu miesięcy.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/431495,elektroniczny_dozor_dla_pijanych_rowerzystow.html

Polska Izba Książki chce pozwać Chomikuj.pl

Wydawcy książek szykują się do pozwu zbiorowego przeciwko portalowi Chomikuj.pl.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/431525,polska_izba_ksiazki_chce_pozwac_chomikuj_pl.html

Lustrzanki wypierają kompakty. Kupujemy coraz droższe aparaty fotograficzne

W maju sprzedaż cyfrowych lustrzanek w internetowym sklepie Neo24.pl była aż o 150 proc. większa niż przed rokiem. Inni sprzedawcy potwierdzają silny trend wzrostowy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/431533,lustrzanki_wypieraja_kompakty_kupujemy_coraz_drozsze_aparaty_fotograficzne.html

NETWORLD

Podstawowe narzędzia telepracownika

Cechą zdalnej pracy w XXI w. jest jej wysoka wydajność, w niczym nieustępująca, a czasem nawet przekraczająca tę znaną z korporacyjnych biur. Spełnienie oczekiwań przedsiębiorców jest możliwe dzięki zaawansowanym narzędziom pracy mobilnej, wśród których najpopularniejsze są smartfony i laptopy. Na popularności zyskują netbooki, dedykowane pracownikom często pozostającym poza biurem.

http://www.networld.pl/news/359933/Podstawowe.narzedzia.telepracownika.html

Cztery kroki do rozwiązania globalnych problemów energetycznych

Biznes w Azji może pomóc w walce ze światowymi problemami energetycznymi wdrażając czterostopniową strategię, która ograniczy zużycie energii od jedną trzecią - uważa Schneider Electric. http://www.networld.pl/news/359938/Cztery.kroki.do.rozwiazania.globalnych.problemow.energetycznych.html