Piątkowy Przegląd Prasy

Kto może kupić Playa?... AOL zapłacił za Bebo 850 mln dol. sprzedał za mniej niż 10 mln dol... ABS pracuje nad przejęciami... Nokia przesypia rewolucję w smartphonach... Telekomy podgryzają portale... Firmy inwestują w bezpieczeństwo... Obowiązek informowania o promieniowaniu telefonów... Powstanie nowy gigant rynku producentów telefonów komórkowych...

COMPUTERWORLD

Podejście od złej strony

"Polska ma zarówno zdolnych studentów i naukowców, jak i rzutkich przedsiębiorców" - trafnie zauważa Dorota Konowrocka w artykule w Computerworld 22/2010. Mimo tego, poziom innowacyjności w Polsce jest nadal niski, a w zbadanym przez PARP środowisku naukowym tylko 6% zainteresowanych planuje otworzyć własną firmę.

http://p1.idg.pl/r/36386

IBM CEO Study 2010: kreatywność prezesów najważniejsza

Mniej niż połowa dyrektorów generalnych na świecie sądzi, że ich przedsiębiorstwa są odpowiednio przygotowane do radzenia sobie w coraz bardziej złożonym środowisku gospodarczym, według najnowszego badania opinii IBM - ponad 1 500 prezesów z 33 krajów oraz 60 branż na całym świecie. W badaniu udział wzięli również prezesi polskich spółek reprezentujących pięć branż: finanse, przemysł lotniczy, publiczny, farmaceutyczny i FMCG.

http://p1.idg.pl/r/a7ecf

TED: Derek Sivers i prawdziwa lekcja przywództwa

Jak stać się przywódcą? Jak przekonać innych do swoich racji? Jak zbudować społeczność? Na te pytania odpowiada w zaledwie trzyminutowej prezentacji Derek Sivers.

http://p1.idg.pl/r/1fa9d

Monitoring pracowników: gdy dział IT musi szpiegować

Firmy nie tylko monitorują ruch wychodzący z firmowej sieci i skanują e-maile, ale także podglądają co pracownicy piszą na blogach lub serwisach społecznościowych w wolnym czasie w domu. Tę "brudną cyfrową robotę" robią najczęściej pracownicy działów IT.

http://p1.idg.pl/r/1f5f0

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Nie ma dotacji bez doradcy

Ponad dwie trzecie ubiegających się o dotacje z programu "Innowacyjna gospodarka" korzysta z usług firm doradczych. Ich zdaniem z doradcami jest taniej i efektywniej.

http://www.rp.pl/artykul/6,495771_Nie_ma_dotacji_bez_doradcy.html

Kto może kupić Playa?

Polkomtel i Centertel mogą mieć miliardy złotych na przejęcia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495766_Kto_moze_kupic_Playa_.html

Firmy inwestują w bezpieczeństwo

W ciągu ostatniego roku 10 proc. firm z sektorów technologicznego, mediowego i telekomunikacyjnego na świecie zwiększyło swoje budżety w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego o więcej niż 10 procent - wynika z raportu Deloitte. To skutek kryzysu gospodarczego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495520_Firmy_inwestuja_w_bezpieczenstwo.html

Sieciowe porządki

Po miesiącu od przejęcia przez amerykańska spółkę portalu zakupów grupowych Citydeal.pl zmienia ona logo i domenę na Groupon.

http://www.rp.pl/artykul/9211,495423_Sieciowe_porzadki.html

GAZETA PRAWNA

Telekomy podgryzają portale

Otwierają portale, walczą o pieniądze z reklam, sprzedają muzykę, książki i audiobooki... Telekomy coraz mocniej wchodzą w buty koncernów medialnych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429691,telekomy_podgryzaja_portale.html

Nokia przesypia rewolucję w smartphonach

Kiedy Apple uwija się, jak w ukropie, aby sprostać zapotrzebowaniu na ostatnią wersję iPhone’a, Nokia Oyj wciąż ociąga się z dostawą na rynek jedynego modelu, z którym mogłaby konkurować z amerykańskim producentem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429531,nokia_przesypia_rewolucje_w_smartphonach.html

GAZETA WYBORCZA

AOL: zapłacił za Bebo 850 mln dol. Sprzedał... za mniej niż 10 mln dol.

Ta transakcja została uznana za jedną z największych wpadek w e-biznesie. Dwa lata temu AOL za brytyjski serwis społecznościowy zapłacił 850 mln dol. Sprzedał za ułamek tej kwoty.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8029017,AOL__zaplacil_za_Bebo_850_mln_dol__Sprzedal____za.html

Oszczędzaj lasy, wysyłaj faktury e-mailem

Nic nie stoi na przeszkodzie wysyłaniu faktur e-mailem - czytamy w majowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Czy dzięki niemu coraz mniej rachunków będziemy wyciągać ze skrzynek pocztowych?

http://wyborcza.pl/1,75248,8029560,Oszczedzaj_lasy__wysylaj_faktury_e_mailem.html

PULS BIZNESU

Obowiązek informowania o promieniowaniu telefonów

Radni miasta San Francisco przegłosowali we wtorek projekt ustawy nakazującej producentom telefonów komórkowych ostrzeganie użytkowników o tym, że oddani są promieniowaniu, które emitują aparaty.

http://www.pb.pl/a/2010/06/17/Obowiazek_informowania_o_promieniowaniu_telefonow

Powstanie nowy gigant rynku producentów telefonów komórkowych

Japońscy potentaci elektroniki Fujitsu i Toshiba opublikowali plan połączenia swoich biznesów w segmencie telefonii mobilnej.

http://www.pb.pl/a/2010/06/17/Powstanie_nowy_gigant_rynku_producentow_telefonow_komor

PARKIET

Teta: Dzięki Insertowi zyski rosną

Wrocławska spółka specjalizująca się w produkcji aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi chce w bieżącym roku zarobić 35 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://www.parkiet.com/artykul/940048_Teta__Dzieki_Insertowi_zyski_rosna.html

ABS pracuje nad przejęciami

Giełdowa spółka chce poszerzyć ofertę produktową. Zamierza kupować innych producentów oprogramowania.

http://www.parkiet.com/artykul/940054_ABS_pracuje_nad_przejeciami.html

NetWorld

Pracownik + pendrive = niebezpieczeństwo

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa informatycznego jest pracownik niefrasobliwie korzystający z przenośnych pamięci USB - ocenili administratorzy IT firm i instytucji z województwa dolnośląskiego, obecni na wrocławskiej konferencji IT Security Show.

http://p1.idg.pl/r/2b371

Chmura wspomaga bezpieczeństwo

Proaktywną ochronę komputerów przy zastosowaniu technologii Live Protection wprowadza Sophos wraz z pakietem Endpoint Security and Data Protection 9.5.

http://p1.idg.pl/r/95776

InternetStandard

Kampania prezydencka w sieci - and the winner is...

Gdyby o wyborze prezydenta RP decydowała efektywność jego kampanii w internecie oraz umiejętność zrozumienia mechanizmów społecznościowych zwycięzcą zostałby... Janusz Korwin-Mikke. Przedstawiamy wnioski z raportu opracowanego przez firmę Bluerank, z którego wynika jedno - o prawdziwej kampanii w sieci na wzór zwycięskich działań Baracka Obamy możemy jeszcze pomarzyć.

http://p1.idg.pl/r/4f293