Piątkowy Przegląd Prasy

PKO BP wymieni 6 mln kart na nowe z czipem... Po pozwie przedsiębiorców sąd każe PARP płacić... Pierwsze sprawy za okradanie kont graczy trafiły już na policję... Prawa wydawców najczęściej naruszają portale tematyczne... City Interactive ma 11 mln zł przychodu dzięki "Sniper: Ghost Warrior"...

COMPUTERWORLD

Koniec "starej" informatyki

Ośmioletnie komputery i serwery zostają wycofane, a wraz z nimi odchodzi ostatnia nuta romantyzmu w dziale IT. Po raz ostatni na naszych biurkach walają się dyski, taśmy, dyskietki. W pokoju panuje ogólny bałagan zwany jeszcze kilka lat temu "klimatem". Przez te kilka lat zmieniło się niemal wszystko, począwszy od sprzętu, a skończywszy na ludziach zajmujących się ogólnie pojętą informatyką.

http://p1.idg.pl/r/afacc

Piotr Kołodziejczyk o wolności i bezpieczeństwie

Podczas rozpoczętej dzisiaj (10 czerwca) konferencji "Wolność i bezpieczeństwo", organizowanej przez Computerworld w formie telekonferencji wystąpił po raz pierwszy od powołania na to stanowisko, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Piotr Kołodziejczyk. Mówił on o tym jak ważne są nowoczesne technologie w zarządzaniu kryzysowym i dbaniu o bezpieczeństwo kraju.

http://p1.idg.pl/r/5ffe7

OPTeam opublikował prospekt emisyjny

OPTeam, producent i integrator systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych, opublikował dziś prospekt emisyjny związany z pierwszą publiczną ofertą akcji. Oferującym jest Dom Maklerski IDMSA.

http://p1.idg.pl/r/58b9d

***

Oceń produkty, usługi i rozwiązania sieciowe które Twoim zdaniem zasługują na wyróżnienie. Networld rozpoczął kolejną edycję popularnego konkursu "Produkt Roku". Dla głosujących przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy na stronę konkursu > http://p1.idg.pl/r/69edd

***

RZECZPOSPOLITA

Niewinne dzieci w sieci

Wakacje to czas żniw dla pedofilów w necie - ostrzegają autorzy programu "Dziecko w sieci".

http://www.rp.pl/artykul/492442_Niewinne_dzieci__w_sieci.html

GAZETA PRAWNA

Nowe przestępstwo: okradanie kont graczy komputerowych. Pierwsze sprawy trafiły już na policję

W katowickim parku pod koniec maja kilku młodych mężczyzn zaatakowało 21-latka. Zażądali haseł do konta - ale nie bankowego, tylko do gry internetowej.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/427792,nowe_przestepstwo_okradanie_kont_graczy_komputerowych_pierwsze_sprawy_trafily_juz_na_policje.html

PKO BP wymieni 6 mln kart na nowe z czipem

Jesienią powinna ruszyć największa w sektorze bankowym operacja wymiany plastikowego pieniądza. Stare karty PKO BP z paskiem będą wymieniane na nowe z czipem, które umożliwiają także dokonywanie płatności zbliżeniowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/427802,pko_bp_wymieni_6_mln_kart_na_nowe_z_czipem.html

GAZETA WYBORCZA

Po pozwie przedsiębiorców sąd każe PARP płacić

Młodzi przedsiębiorcy walczą z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Po ich pozwie poznański sąd nakazał, by agencja wypłaciła 170 tysięcy złotych unijnej dotacji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7999922,Po_pozwie_przedsiebiorcow_sad_kaze_PARP_placic.html

iPad to sukces wydawców. Ale też droższe reklamy

Pierwsze doświadczenia wydawców prasowych z iPadem są optymistyczne. Sprzedaż magazynu "Wired" w wersji na nowy gadżet Apple'a może wkrótce przekroczyć sprzedaż kioskową.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7999951,iPad_to_sukces_wydawcow__Ale_tez_drozsze_reklamy.html

PARKIET

City Interactive: 11 mln zł przychodu dzięki "Sniper: Ghost Warrior"

Gra video "Sniper: Ghost Warrior" przeszła pomyślnie proces certyfikacji Microsoftu, poinformowała spółka City Interactive. Spółka ocenia, że jej przychody z tytułu sprzedaży tej gry wyniosą 11 mln zł w II kw. tego roku.

http://www.parkiet.com/artykul/937739_City_Interactive__11_mln_zl_przychodu_dzieki__Sniper__Ghost_Warrior_.html

Kto słono zapłaci za łamanie praw wydawców

W Internecie prawa wydawców najczęściej naruszają - poprzez nielegalne kopiowanie tekstów z ich gazet - portale tematyczne.

http://www.parkiet.com/artykul/937612_Kto_slono_zaplaci_za_lamanie_praw_wydawcow.html

NetWorld

Windows Server czy Linux?

Dyskusje o tym, który system jest lepszy nadal wzbudzają emocje. Debaty są gwałtowne, a opinie zazwyczaj skrajne. Jednak według głównego konsultanta SystemExpert, Phila Coxa, który dużo czasu spędził zarówno z Windows, jak i Linuksem, argumentacja przemawiająca za którymś z systemów operacyjnych jest najwłaściwsza, jeżeli w kontekście zadań, które system ma wykonywać - uwzględnia się czynniki, takie jak: koszt, wydajność, bezpieczeństwo i użytkowane aplikacje.

http://p1.idg.pl/r/a32ac

Hakerzy przejęli 114 tys. adresów e-mail właścicieli iPadów

Pozwoliła na to usterka na stronie amerykańskiego operatora telefonii komórkowej AT&T, który w Stanach Zjednoczonych sprzedaje wersje iPada 3G.

http://p1.idg.pl/r/1b99f

InternetStandard

Nasza Klasa - prawie 63 mln zł przychodu!

O 126 procent wzrosły przychody Naszej Klasy w ubiegłym roku. Żadna inna spółka internetowa z pierwszej dziesiątki Megapanelu nie może pochwalić się choćby zbliżoną dynamiką.

http://p1.idg.pl/r/f2fd0

Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009

Już po raz szósty Internet Standard przyzna nagrody dla Człowieka i Firmy Roku 2009. Oto nominacje.

http://p1.idg.pl/r/7d3a3