Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Android pomoże astronautom na stacji orbitalnej.... HP przejmuje Palma za 1,2 mld dolarów... Era chce mieć zarząd w KRS... Nokia chce połączyć polską kolej... Apple wzmacnia się przed nowym Ipponem... Samsung stawia na Bada i otwiera w Polsce sklep z aplikacjami... Polska goni Włochy pod względem liczby domen... Telefonia internetowa pozwala obniżyć koszty... One-2-One chce podwoić sprzedaż... Marki Google, Microsoft i Apple rządzą...

COMPUTERWORLD

HP przejmuje Palma za 1,2 mld dolarówHewlett-Packard przejmuje producenta telefonów Palm za 1,2 mld dolarów. Informację ogłoszono po zamknięciu środowej sesji na amerykańskiej giełdzie. Transakcję poprzedziła lawina plotek i spekulacji na temat potencjalnych nabywców słynnej marki.

http://p1.idg.pl/r/e2102

Polska goni Włochy pod względem liczby domenDomen z końcówką .pl jest już 1,7 mln - wynika z najnowszego raportu NASK. Pod względem liczby zarejestrowanych domen narodowych Polska z kwartału na kwartał zmniejsza dystans do Włoch.

http://www.computerworld.pl/news/358410/Polska.goni.Wlochy.pod.wzgledem.liczby.domen.html

Marki Google, Microsoft i Apple rządząW najnowszym rankingu najcenniejszych marek świata przeprowadzonym przez MillwardBrown triumfuje sektor technologiczny. Najwyższe pozycje zajęły marki takie jaki GOOGLE, MICROSOFT, APPLE oraz IBM.

http://p1.idg.pl/r/f2cc7

***Promocja***

TOP200: Cała prawda o rynku IT

Kto zyska? Kto stracił? Kiedy odżyje rynek? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w raporcie Computerworld TOP200. Raport przedstawia szczegółowy obraz polskiego rynku informatycznego i telekomunikacyjnego.

http://www.idg1.top200.computerworld.pl

***

RZECZPOSPOLITA

Android, który pomoże astronautom na stacji orbitalnejNASA przygotowuje się do wysłania na orbitę pierwszego robota wyglądającego i ruszającego się jak człowiek.

http://www.rp.pl/artykul/468954_Android_pomoze_astronautom.html

GAZETA PRAWNA

Nokia chce połączyć polską kolejDo budowy nowoczesnego systemu radiowej łączności polskich pociągów szykują się światowi giganci: fińsko-niemiecki Nokia Siemens Networks i austriackie konsorcjum firm Kapsch i Nortel. Wygrać może też ten trzeci, czyli chiński Huawei.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/417639,nokia_chce_polaczyc_polska_kolej.html

Telefonia internetowa pozwala obniżyć kosztyDo niedawna telefonia VoIP wykorzystywana była głównie do wykonywania bezpłatnych połączeń komputer-komputer przez użytkowników indywidualnych. Jednak coraz więcej firm wdraża to rozwiązanie. VoIP pozwala nie tylko obniżyć koszty rozmów, ale także wprowadzić nowe usługi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/417496,telefonia_internetowa_pozwala_obnizyc_koszty.html

PARKIET

One-2-One chce podwoić sprzedaż Poznańska firma podtrzymuje plany zbycia czeskiego ATS. Transakcja może dojść do skutku w tym kwartale.

http://www.parkiet.com/artykul/922323_One_2_One_chce_podwoic_sprzedaz_.html

GAZETA WYBRCZA

Samsung stawia na Bada. Otwiera w Polsce sklep z aplikacjamiKoreański producent otwiera w Polsce sklep z aplikacjami i ogłasza konkurs dla programistów. Bo aplikacje do komórek to niezwykle intratny rynek.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7831271,Samsung_stawia_na_Bada__Otwiera_w_Polsce_sklep_z_aplikacjami.html

Era chce mieć zarząd w KRS. Już wysłała wnioskiMichael Wilkens i Dariusz Łukasiewicz - takie nazwiska członków zarządu PTC mają się znaleźć w Krajowym Rejestrze Sądowym.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7831269,Era_chce_miec_zarzad_w_KRS__Juz_wyslala_wnioski.html

Apple wzmacnia się przed nowym iPhonem. Kupuje wojskowy projektKoncern Steve'a Jobsa przejmuje mniejsze spółki - producenta procesorów Intrinsity i spółkę Siri wywodzącą się z wojskowego projektu badawczego.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,7830410,Apple_wzmacnia_sie_przed_nowym_iPhonem__Kupuje_wojskowy.html