Piątkowy Przegląd Prasy

Pogarszają się wyniki TP... Zaczęły się zapisy na Asseco... Tylko Onet nie odnotował odpływu użytkowników... Koniec funduszy unijnych dla małych i średnich firm... Google i Zumi ruszają po małe firmy... Ten rok może być dla ATM najlepszy w historii... Coraz więcej ofert do seniorów... Szef Apple'a ma ciągle nowe pomysły, które przynoszą miliardy... Łatwiejszy dostęp do miliardowej dotacji dla mikrofirm...

COMPUTERWORLD

e-Administracja na wzór duńskiDania od lat zajmuje wiodącą pozycję w rankingach dotyczących rozwoju społeczeństwa informacyjnego i e-admisnitracji. Czego możemy się od niej nauczyć?

http://p1.idg.pl/r/56626

Komisja Europejska chce otwartych standardów w administracjiMinistrowie ds. IT oraz telekomunikacji z krajów UE chcą stosowania otwartych standardów oraz interoperacyjności podczas realizowania zamówień publicznych z dziedziny IT. Wydane właśnie przez ministrów oświadczenie w tej sprawie jest elementem większej inicjatywy, firmowanej przez Komisję Europejską.

http://p1.idg.pl/r/64fd9

Google udostępnia administracji dane użytkownikówPrzez pół roku administracja państwowa różnych państw pytała Google 10 tys. razy o dane użytkowników, lub domagała się usunięcia treści. Google ujawnia szczegółowe statystyki dla każdego kraju oprócz... Chin!

http://p1.idg.pl/r/fad8a

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych migruje do LinuksaLondyńska Giełda Papierów Wartościowych (LSE) przygotowuje się do skomplikowanej operacji informatycznej - za kilka miesięcy platforma transakcyjna Turquoise "przesiądzie się" na Linuksa.

http://p1.idg.pl/r/d96d1

RZECZPOSPOLITA

Języków niech się uczy komputerZa chwilę zniknie ostatnia bariera utrudniająca ludziom komunikację - obiecują inżynierowie. Elektroniczni tłumacze staną się tak doskonali, że nieznajomość języków obcych nie będzie nam komplikować życia.

http://www.rp.pl/artykul/465798_Jezykow_niech_sie_uczy_komputer_.html

Pogarszają się wyniki TPSpółka traci klientów dostępu do stacjonarnego Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,465816_Pogarszaja_sie_wyniki_TP_.html

Przetasowania w sieciWśród największych portali tylko Onet nie odnotował w lutym odpływu użytkowników. Ogromny wzrost zainteresowania przeżywa Facebook.

http://www.rp.pl/artykul/9211,465818_Przetasowania_w_sieci.html

Zapisy na AssecoOd dzisiaj do środy 5 maja inwestorzy mogą się zapisywać na 3,87 mln nowych akcji

w ofercie publicznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,465817_Zapisy_na_Asseco.html

GAZETA PRAWNA

Firmy coraz częściej kierują swoją ofertę do seniorówKup telefon, załóż konto, wyjedź z nami na wakacje - namawiają seniorów operatorzy komórkowi i banki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415930,firmy_coraz_czesciej_kieruja_swoja_oferte_do_seniorow.html

Fundusze unijne: koniec eldorado dla małych i średnich firmW województwach pomorskim i wielkopolskim skończyły się unijne pieniądze dla firm. Jeśli samorządowcy nie znajdą nowych, przedsiębiorcy kolejną szansę na dotację dostaną najwcześniej w 2014 r.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415926,fundusze_unijne_koniec_eldorado_dla_malych_i_srednich_firm.html

Szef Apple'a ma ciągle nowe pomysły, które przynoszą miliardyWszystko, czego szef Apple’a się dotknie, zamienia się w gadżet podbijający serca fanów. A do tego przynosi olbrzymie, idące w miliardy dolarów, zyski.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415748,szef_apple_a_ma_ciagle_nowe_pomysly_ktore_przynosza_miliardy.html

Reklama: Google i Zumi ruszają po małe firmyZaostrza się walka w internecie o ponad 400 mln zł, jakie rocznie wydają na reklamy małe i średnie firmy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415676,reklama_google_i_zumi_ruszaja_po_male_firmy.html

Jaki netbook lub laptop z mobilnym internetem wybrać dla firmyCoraz częściej na biurkach pracowników miejsce tradycyjnego desktopa zajmuje notebook. Ma tę zaletę, że można go wziąć ze sobą, gdy jest potrzeba pracy poza biurem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/415858,jaki_netbook_lub_laptop_z_mobilnym_internetem_wybrac_dla_firmy.html

PULS BIZNESU

Łatwiejszy dostęp do miliardowej dotacji dla mikrofirm100, 200 lub 300 tys. zł - na takie bezzwrotne wsparcie mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa działające na wsiach i w małych miasteczkach. Zmienione właśnie przepisy powinny sprawić, że dostęp do łącznej puli 307 mln euro będzie w tym roku łatwiejszy, niż w ubiegłorocznym naborze.

http://www.pb.pl/2/a/2010/04/22/Latwiejszy_dostep_do_miliardowej_dotacji_dla_mikrofirm

PARKIET

Ten rok może być dla ATM najlepszy w historiiIntencją zarządu ATM jest, żeby tegoroczny zarobek netto był wyższy niż w rekordowych latach 2006-2007.

http://www.parkiet.com/artykul/920030_Ten_rok_moze_byc_dla_ATM_najlepszy_w_historii_.html

NetWorld

Red Hat rezygnuje z Xen w nowej wersji RHELW wydaniu 6 systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux (RHEL), które pojawiło się właśnie w wersji beta, firma zawarła kilka nowych możliwości, które mają zapewnić lepsze wsparcie wirtualizacji i , rezygnując jednoczenie z hypervisora Xen.

http://p1.idg.pl/r/296f9

Alcatel-Lucent opracował połączenie VDSL2 300 Mb/sNaukowcy z firmowego laboratorium Bell Labs zademonstrowali miedziane połączenie VDSL2 (Very high bitrate Digital Subscriber Line) o długości 400 metrów, przesyłając przez nie dane z szybkością 300 Mb/s. Test wykazał, że podobne połączenie mające długość 1000 metrów oferuje przepustowość ok. 100 Mb/s.

http://p1.idg.pl/r/fc369

ERPStandard

Dyrektor generalny chce odejść ze stanowiskaPo 16 latach szykuje się zmiana na stanowisku dyrektora generalnego firmy Sage. Paul Walker, obecny CEO zamierza w tym roku ustąpić ze stanowiska. Decyzja ma być podyktowana względami osobistymi.

http://p1.idg.pl/r/f9989

Impuls 5 i SAP razem w Zakładach Mięsnych JarosławSystem Impuls 5 wspiera procesy produkcyjne w Zakładach Mięsnych Jarosław. Obecnie trwa proces integracji rozwiązań firmy BPSC z oprogramowaniem SAP obsługującym pozostałe obszary biznesowe spółki i wykorzystywanym w innych spółkach Grupy Sokołów.

http://p1.idg.pl/r/1957b