Piątkowy Przegląd Prasy

Operatorzy zarobią więcej na mobilnym Internecie... Rewizja u Hewletta-Packarda w Moskwie... Mocne wzrosty kursu Qumaka-Sekomu... Microsoft rusza z usługami cloud computing w Polsce... Oracle zachęca do migracji z mainframe na platformę Tuxedo... Teczki osobowe nie tylko w firmowej sieci... Coraz więcej Amerykanów nie rozstaje się z Internetem... Każdy wpis na Twitterze w Bibliotece Kongresu...

COMPUTERWORLD

Mały może więcej

Czyli blaski i cienie pracy informatyka w niewielkiej firmie.

http://p1.idg.pl/r/6f5c9

Microsoft rusza z usługami cloud computing w Polsce

12 kwietnia polskie firmy mogą korzystać na zasadach abonamentowych z usług Microsoft oferowanych w chmurze obliczeniowej (cloud computing). Obecnie w wersji online dostępne są programy - Exchange, SharePoint, Live Meeting oraz Office Communications.

http://p1.idg.pl/r/4b995

Oracle zachęca do migracji z mainframe na platformę Tuxedo

Zdaniem producenta, nowe produkty upraszczają migrację systemów mainframe. W tym celu Oracle udostępnił Oracle Tuxedo Application Runtime for CICS & Batch 11g oraz Oracle Tuxedo Application Rehosting Workbench 11g, które pozwalają przyspieszyć i uprościć migrację systemów mainframe.

http://p1.idg.pl/r/1a1c3

RZECZPOSPOLITA

Teczki osobowe nie tylko w firmowej sieci

Wirtualny angaż, wypowiedzenie e-mailem, wniosek urlopowy w intranecie - tak powoli wygląda rzeczywistość u pracodawców. Na razie muszą jednak prowadzić podwójne akta. A to dlatego, że prawo nie nadąża za techniką i zmieniającymi się zwyczajami.

http://www.rp.pl/artykul/6,461708_Dokumentacja_pracownicza_w_sieci.html

Operatorzy zarobią więcej na mobilnym Internecie

Wartość rynku mobilnego dostępu do Internetu ma w najbliższych latach wzrosnąć skokowo.

http://www.rp.pl/artykul/9211,462513_Operatorzy_zarobia_wiecej_na_mobilnym_Internecie.html

Coraz więcej Amerykanów nie rozstaje się z Internetem

W 2014 r. z Internetu będzie korzystać już prawie 78 proc. Amerykanów (to oznacza 250,7 mln ludzi). Liczba internautów w USA będzie wtedy o ponad 18 proc. wyższa niż dzisiaj (na koniec ubiegłego roku było ich 211,7 mln).

http://www.rp.pl/artykul/9211,462503_Coraz_wiecej_Amerykanow_nie_rozstaje_sie_z_Internetem.html

Rewizja u Hewletta-Packarda w Moskwie

Funkcjonariusze rosyjskiej prokuratury dokonali rewizji w biurze Hewletta-Packarda w Moskwie na prośbę władz niemieckich.

http://www.rp.pl/artykul/9211,462249_Rewizja_u_Hewletta_Packarda_w_Moskwie.html

GAZETA WYBORCZA

Każdy wpis na Twitterze w Bibliotece Kongresu

Wszystkie wpisy z Twittera będą archiwizowane w amerykańskiej Bibliotece Kongresu. I przez Google.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7776267,Kazdy_wpis_na_Twitterze_w_Bibliotece_Kongresu.html

PARKIET

Pronox Technology: Zyskowne transakcje

Technologiczna spółka podpisała z firmą Pago warunkową umowę sprzedaży działki w Dąbrowie Górniczej przy ul. Roździeńskiego.

http://www.parkiet.com/artykul/917773_Pronox_Technology__Zyskowne_transakcje_.html

Qumak-Sekom: Realizacja zysków

Mocne wzrosty kursu Qumaka-Sekomu w ostatnich tygodniach skłoniły Legg Mason Zarządzanie Aktywami do realizacji części zysku. Inwestor zszedł poniżej progu 10 proc. kapitału w informatycznej firmie.

http://www.parkiet.com/artykul/917913_Qumak_Sekom__Realizacja_zyskow.html

NetWorld

Model funkcjonowania sieci musi ulec zmianie

Analitycy zwracają uwagę na fakt, że na sposób funkcjonowania centrów danych w ostatnich latach wpłynęły szczególnie dwie grupy technologii. Do pierwszej należy zaliczyć technologie pozwalające wirtualizować zasoby IT (głównie serwery), a do drugiej technologie umożliwiające budowanie chmur obliczeniowych. Dlatego obowiązujący do tej pory model funkcjonowania sieci musi ulec zmianie.

http://p1.idg.pl/r/6ee9e

VMware przyspiesza plan "wejścia w chmurę"

SpringSource, dostawca rozwiązań Java dla przedsiębiorstw, firma niedawno nabyta przez VMware, zapowiedziała przejęcie, które ma przyspieszyć realizację planu w obszarze cloud computing, dotyczącego rynku "platforma jako usługa" (PaaS).

http://p1.idg.pl/r/cb1ec