Piątkowy Przegląd Prasy

Dialog zacznie testy superszybkiego Internetu... eBay słabnie w Polsce... Pocztowa Agencja stawia na informatyzację... Chińczycy nie stosują antywirusów... Terminale BlackBerry sprzedają się coraz lepiej... UW stara się o organizację Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym... 20 tys. biletów ZTM kupionych przez telefon...

COMPUTERWORLD

Sposoby na wzrost

Usługi, inwestycje, innowacje mają pomóc branży teleinformatycznej powrócić na szybką ścieżkę wzrostu. Choć raczej nie nastąpi to w tym roku.

http://p1.idg.pl/r/5a1ab

Producent touchpadów oskarża Apple

Władze firmy Elan Microelectronics domagają się m.in. zakazu importu produktów Apple do Stanów Zjednoczonych. To wynik trwającego sporu w sprawie naruszenia praw patentowych do technologii związanych ze sterowaniem urządzeniami elektronicznymi za pomocą dotyku.

http://p1.idg.pl/r/5c53f

Terminale BlackBerry sprzedają się coraz lepiej

Zakończony w lutym kwartał przyniósł kanadyjskiemu producentowi BlackBerry wzrost przychodów o 18 proc. w skali roku. Z usługi BlackBerry na świecie korzysta już ponad 41 mln osób.

http://p1.idg.pl/r/81abb

RZECZPOSPOLITA

Dialog zacznie testy superszybkiego Internetu

Operator z grupy KGHM zacznie sprzedawać na niewielką skalę usługi dostępowe 1 Gb/s.

http://www.rp.pl/artykul/9211,455915_Dialog_zacznie_testy_superszybkiego_Internetu.html

Pocztowa Agencja stawia na informatyzację

Firma Comarch zakończyła pierwszy etap wdrażania w Pocztowej Agencji Usług Finansowych systemu pozwalającego m.in rozliczać wynagrodzenia w sieci sprzedaży PAUF.

http://www.rp.pl/artykul/9211,455584_Pocztowa_Agencja_stawia_na_informatyzacje.html

PULS BIZNESU

eBay słabnie w Polsce, celuje w kontynent

Światowy gigant e-handlu odpuszcza nie tylko Allegro, ale i Świstakowi. Stawia na Europę, nie na Polskę.

http://www.pb.pl/2/a/2010/04/02/eBay_slabnie_w_Polsce_celuje_w_kontynent

PARKIET

Komputronik: Sprzedaż wzrośnie o kilka procent

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika uważa, że rynek elektroniki użytkowej w I kwartale skurczył się wyraźnie w porównaniu z analogicznym okresem 2009 r.

http://www.parkiet.com/artykul/913959_Komputronik__Sprzedaz_wzrosnie_o_kilka_procent.html

ŻYCIE WARSZAW

Informatyczne mózgi zjadą do stolicy?

Kilkuset informatyków może zjechać do Warszawy. UW stara się o organizację Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

http://www.zw.com.pl/artykul/462493_Informatyczne_mozgi_zjada_do_stolicy_.html

20 tys. biletów ZTM kupionych przez telefon

Rośnie liczba biletów sprzedawanych przez komórkę. ZTM idzie więc za ciosem i testuje system ładowania kart miejskich przez Internet.

http://www.zw.com.pl/artykul/462510_20_tys__biletow_ZTM_kupionych_przez_telefon.html

NetWorld

WiMAX w cieniu LTE?

Radiowy dostęp szerokopasmowy stał się faktem i - jak mówią prognozy - będzie zwiększał swój udział w rynku telekomunikacyjnym do 50% w najbliższych 5 latach. Takiemu rozwojowi sprzyjają powszechnie wdrażane technologie komórkowe HSPA i HSPA+, stosowane w terminalach przenośnych, modemach, komórkach, notebookach i netbookach, a także wchodzące na rynek technologie czwartej generacji klasy WiMAX i LTE, pozwalające uzyskiwać szybkość dosyłową 1 Gb/s.

http://p1.idg.pl/r/7ae22

Chińczycy nie stosują antywirusów

Napisałeś wirusa i zastanawiasz się, gdzie utworzyć swój botnet? Spróbuj w Chinach. Według najnowszych badań aż kilkanaście milionów komputerów w Państwie Środka nie ma zainstalowanego oprogramowania antywirusowego.

http://p1.idg.pl/r/58ad4