Piątkowy Przegląd Prasy

Sąd oddalił skargę TP SA... Haker manipulował cenami akcji na nowojorskiej giełdzie... Przedsiębiorcy czekają miesiącami na unijne dotacje... Czy Polsce potrzebny jest zapis o łączach światłowodowych?... Macrologic w 2009 lepiej niż rok wcześniej... Domena sex.com nie znalazła klienta...

COMPUTERWORLD

Najpierw czyszczenie, potem lakierowanie

Programy zarządzania wiedzą natrafiają na przeszkody natury mentalnej, jak i strukturalnej. Głównym problemem strukturalnym jest brak dobrze funkcjonującego systemu zarządzania informacją.

http://p1.idg.pl/r/ce8a3

Java EE 6, czyli nowa generacja Javy

Java Enterprise Edition 6 ma stać się podstawą dla nowej generacji oprogramowania biznesowego. Twórca języka Java twierdzi, że nowa wersja platformy ułatwi pracę programistom i otworzy nowe możliwości rozwoju oprogramowania opartego na tej technologii.

http://p1.idg.pl/r/b8682

Estoński minister: cyberataków będzie coraz więcej

Właśnie mijają trzy lata od zmasowanych cyberataków na estońskie serwisy internetowe - Jaak Aaviksoo, minister obrony narodowej w estońskim rządzie stwierdził przy tej okazji, że w przyszłości powinniśmy spodziewać się coraz większej liczby takich incydentów.

http://p1.idg.pl/r/5fa37

Jak się umawiać

"Już wkrótce słynne warsztaty mecenasa Marcina Maruty na temat umów w IT. Koszta błędów przy formułowaniu i podpisywaniu kontraktów wdrożeniowych mogą być ogromne. Wiedza, jak ich uniknąć, może być bardzo cenna".

http://p1.idg.pl/r/c4ff1

eX5 bez tajemnic

Pod hasłem "Przygotuj się na zamiany jakich jeszcze nie było" IBM reklamuje swoją najnowszą linię serwerów eX5 przeznaczonych do środowisk korporacyjnych. Prezentacja możliwości platform eX5 nastąpi podczas konferencji 31 marca br. w hotelu Radisson SAS w Warszawie. Więcej informacji i rejestracja:http://p1.idg.pl/r/52916

RZECZPOSPOLITA

Sąd oddalił skargę TP SA

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną Telekomunikacji Polskiej w sprawie kary 11 mln zł nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za nadużywanie pozycji dominującej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,449134_Sad_oddalil_skarge_TPSA_.html

Haker manipulował cenami akcji na nowojorskiej giełdzie

Amerykański nadzór finansowy i sąd w Nowym Jorku zamroziły dziś handel papierami, których posiadaczem jest firma Broco Investments z St. Petersburga.

http://www.rp.pl/artykul/9211,449110_Haker_manipulowal_cenami_akcji_na_nowojorskiej_gieldzie.html

GAZETA PRAWNA

Przedsiębiorcy czekają miesiącami na unijne dotacje

Nigdy bym nie starał się o unijne pieniądze, gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądało - słyszymy od przedsiębiorców, którzy często ponad rok czekają na przyznanie im dotacji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/407233,przedsiebiorcy_czekaja_miesiacami_na_unijne_dotacje.html

sex.com nie znalazł klienta

Licytacja domeny sex.com, uważanej do niedawna za najdroższą na rynku, która miała się odbyć w czwartek w Nowym Jorku, została zablokowana przez wierzycieli firmy Escom, do której adres należy. Obawiali się oni, że aukcja nie zwiększy wartości domeny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/407289,sex_com_nie_znalazl_klienta.html

GAZETA WYBORCZA

Światłowody bez ustawy. Czy Polsce potrzebny jest zapis o łączach światłowodowych

Trójwymiarowa telewizja i wygodna praca z domu. Po to m.in. są potrzebne światłowody - przekonuje Hartwig Tauber.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7678122,Swiatlowody_bez_ustawy__Czy_Polsce_potrzebny_jest.html

NetWorld

Odzyskiwanie danych a nowe technologie

Przywracanie danych ze środowisk wirtualnych, usług typu cloud computing oraz komputerów małych firm, prowadzących przydomowe biura to, według specjalistów Kroll Ontrack, kierunki, w jakich podążać będzie ta specjalistyczna branża w najbliższych latach.

http://p1.idg.pl/r/78bd7

ITPartner

Citrix wręcza nagrody polskim partnerom

Firma przyznała nagrody partnerom działającym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej za osiągnięcia roku 2009. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie firmy z Polski: Alterkom oraz Asseco Business Solution.

http://p1.idg.pl/r/2ad1b

Macrologic w 2009 lepiej niż rok wczesniej

Pomimo załamania gospodarczego w zeszłym roku Grupa Macrologic odnotowała wzrost obrotów i rentowności. Na przestrzeni całego 2009 roku zyski grupy kapitałowej wzrosły 25,7 proc. Spółka Macrologic odnotowała wzrost zyskowności o 31 proc.

http://p1.idg.pl/r/c588f