Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Operatorzy komórkowi stracili 650 mln zł... Jest zgoda na współpracę Microsoft i Yahoo... Google wchodzi w hurt energii... W TP taniej nie będzie, bo tłumacz się pomylił... UKE na razie nie pomoże alternatywnym dostawcom Internetu... Nie ma odwrotu od e-faktur... Warto się pokazać na Facebooku i Twitterze...

COMPUTERWORLD

Nowa pluskwa milenijna?Nie wszędzie wyciągnięto wnioski z przygotowań do roku 2000. W styczniu tego roku pojawiły się kłopoty z niektórymi systemami komputerowymi. Poważniejsze problemy mogą być jeszcze przed nami.

http://p1.idg.pl/r/2169c

CIO roku 2010 wybrany!Został nim Sławomir Panasiuk, CIO w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

http://p1.idg.pl/r/173d2

Kuleje w Polsce zarządzanie procesamiJak wynika z przeprowadzonego przez serwis PROCESOWCY.PL badania, organizacje funkcjonujące w Polsce mają wysoką świadomość procesową w zakresie identyfikowania i opisywania procesów. Gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o zarządzanie zidentyfikowanymi procesami.

http://p1.idg.pl/r/a4b7c

IT CULTURE chce otworzyć ośrodek badawczo-rozwojowyFirma świadcząca usługi z zakresu audytu, doradztwa i outsourcingu IT planuje otwarcie w tym roku ośrodka usługowo - informatycznego. IT CULTURE chce też pozyskać ponad 2 tys. nowych użytkowników outsourcingu IT.

http://p1.idg.pl/r/7ce63

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy komórkowi stracili 650 mln złPrzychody polskich sieci mobilnych spadły w wyniku administracyjnej obniżki hurtowych cen połączeń. Na szczęście dla operatorów wzrosły przychody z detalu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,436336_Operatorzy_komorkowi_stracili_650_mln_zl.html

Nowy wymiar społeczeństwaPowoli opada kurz po debacie, która przetoczyła się przez polski Internet. Rządowa propozycja blokowania stron niezgodnych z prawem wywołała bezprecedensowy sprzeciw i mobilizację twórców oraz użytkowników Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,436323_Nowy_wymiar_spoleczenstwa_.html

Każdy będzie mógł podpowiedzieć TuskowiRząd proponuje internautom konsultacje projektów ustaw, które ich dotyczą.

http://www.rp.pl/artykul/4,436183_Skonsultuj_ustawe_z_rzadem_.html

GAZETA PRAWNA

Nie ma odwrotu od e-fakturŚrednia europejska firma oszczędza dzięki e-fakturom 150 tys. euro rocznie, a przedsiębiorstwo, wystawiające miesięcznie 20 tys. faktur, zyskuje 3 mln euro.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/399743,nie_ma_odwrotu_od_e_faktur.html

Warto się pokazać na Facebooku i TwitterzeWielkie firmy już dawno odkryły potencjał marketingowy, jaki drzemie w mediach społecznościowych. Ten sposób promocji świetnie nadaje się też dla małych i średnich firm, bo nie wymaga wielkich środków. Bardziej liczy się pomysł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/399588,warto_sie_pokazac_na_facebooku_i_twitterze.html

GAZETA WYBORCZA

W TP taniej nie będzie, bo tłumacz się pomylił?TP SA nadużywa swojej pozycji, a cierpią z tego powodu abonenci - próbował przekonać Brukselę Urząd Komunikacji Elektronicznej. W czwartek przegrał jedną z bitew w tej sprawie. - Winne jest... skandalicznie złe tłumaczenie na angielski - uważa prezes UKE.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7578576,W_TP_taniej_nie_bedzie__bo_tlumacz_sie_pomylil_.html

KE: Jest zgoda na współpracę Microsoft i Yahoo!Komisja Europejska zdecydowała, że Microsoft i Yahoo! będą mogły współpracować. Sojusz zaakceptował też amerykański regulator antymonopolowy. Ma on na celu połączenie sił na rynku wyszukiwarek internetowych i jest wyzwaniem Google.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7578388,KE__Jest_zgoda_na_wspolprace_Microsoft_i_Yahoo_.html

PULS BIZNESU

Google wchodzi w hurt energiiRegulator amerykańskiego rynku dał zgodę Google na handel energią elektryczną na rynku hurtowym.

http://www.pb.pl/4/a/2010/02/18/Google_wchodzi_w_hurt_energii

PARKIET

UKE (na razie?) nie pomoże alternatywnym dostawcom internetuCoCom, organ doradczy Komisji Europejskiej "odrzucił" dziś notyfikację decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie wyodrębnienia i regulowania rynków wymiany ruchu internetowego: tranzytu IP i tzw. peeringu IP z siecią Telekomunikacji Polskiej.

http://www.parkiet.com/artykul/898534_UKE__na_razie___nie_pomoze_alternatywnym_dostawcom_internetu.html

NetWorld

Nowa piramida pamięci masowejRosnące możliwości obliczeniowe serwerów sprawiają, że konieczne staje się zwiększanie wydajności operacji wejścia-wyjścia pamięci masowej. Miniony rok na rynku serwerów i pamięci masowych obfitował w dużą liczbę premier produktów z technologią SSD (Solid State Disk), która właśnie zapewnia zwiększoną wydajność.

http://p1.idg.pl/r/f0b5b

Wirtualizacja podstawowym narzędziem szukania oszczędnościDo 2014 roku blisko 30 procent budżetów IT zostanie zredukowanych dzięki rozwiązaniom wirtualizacyjnym. Wprowadzenie wirtualizacji desktopów i serwerów zdominuje plany kadry zarządzającej - wynika z badania Citrix Virtualization Index.

http://p1.idg.pl/r/62296