Piątkowy Przegląd Prasy

Operatorzy komórkowi stracili 650 mln zł... Jest zgoda na współpracę Microsoft i Yahoo... Google wchodzi w hurt energii... W TP taniej nie będzie, bo tłumacz się pomylił... UKE na razie nie pomoże alternatywnym dostawcom Internetu... Nie ma odwrotu od e-faktur... Warto się pokazać na Facebooku i Twitterze...

COMPUTERWORLD

Nowa pluskwa milenijna?

Nie wszędzie wyciągnięto wnioski z przygotowań do roku 2000. W styczniu tego roku pojawiły się kłopoty z niektórymi systemami komputerowymi. Poważniejsze problemy mogą być jeszcze przed nami.

http://p1.idg.pl/r/2169c

CIO roku 2010 wybrany!

Został nim Sławomir Panasiuk, CIO w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

http://p1.idg.pl/r/173d2

Kuleje w Polsce zarządzanie procesami

Jak wynika z przeprowadzonego przez serwis PROCESOWCY.PL badania, organizacje funkcjonujące w Polsce mają wysoką świadomość procesową w zakresie identyfikowania i opisywania procesów. Gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o zarządzanie zidentyfikowanymi procesami.

http://p1.idg.pl/r/a4b7c

IT CULTURE chce otworzyć ośrodek badawczo-rozwojowy

Firma świadcząca usługi z zakresu audytu, doradztwa i outsourcingu IT planuje otwarcie w tym roku ośrodka usługowo - informatycznego. IT CULTURE chce też pozyskać ponad 2 tys. nowych użytkowników outsourcingu IT.

http://p1.idg.pl/r/7ce63

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy komórkowi stracili 650 mln zł

Przychody polskich sieci mobilnych spadły w wyniku administracyjnej obniżki hurtowych cen połączeń. Na szczęście dla operatorów wzrosły przychody z detalu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,436336_Operatorzy_komorkowi_stracili_650_mln_zl.html

Nowy wymiar społeczeństwa

Powoli opada kurz po debacie, która przetoczyła się przez polski Internet. Rządowa propozycja blokowania stron niezgodnych z prawem wywołała bezprecedensowy sprzeciw i mobilizację twórców oraz użytkowników Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,436323_Nowy_wymiar_spoleczenstwa_.html

Każdy będzie mógł podpowiedzieć Tuskowi

Rząd proponuje internautom konsultacje projektów ustaw, które ich dotyczą.

http://www.rp.pl/artykul/4,436183_Skonsultuj_ustawe_z_rzadem_.html

GAZETA PRAWNA

Nie ma odwrotu od e-faktur

Średnia europejska firma oszczędza dzięki e-fakturom 150 tys. euro rocznie, a przedsiębiorstwo, wystawiające miesięcznie 20 tys. faktur, zyskuje 3 mln euro.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/399743,nie_ma_odwrotu_od_e_faktur.html

Warto się pokazać na Facebooku i Twitterze

Wielkie firmy już dawno odkryły potencjał marketingowy, jaki drzemie w mediach społecznościowych. Ten sposób promocji świetnie nadaje się też dla małych i średnich firm, bo nie wymaga wielkich środków. Bardziej liczy się pomysł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/399588,warto_sie_pokazac_na_facebooku_i_twitterze.html

GAZETA WYBORCZA

W TP taniej nie będzie, bo tłumacz się pomylił?

TP SA nadużywa swojej pozycji, a cierpią z tego powodu abonenci - próbował przekonać Brukselę Urząd Komunikacji Elektronicznej. W czwartek przegrał jedną z bitew w tej sprawie. - Winne jest... skandalicznie złe tłumaczenie na angielski - uważa prezes UKE.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7578576,W_TP_taniej_nie_bedzie__bo_tlumacz_sie_pomylil_.html

KE: Jest zgoda na współpracę Microsoft i Yahoo!

Komisja Europejska zdecydowała, że Microsoft i Yahoo! będą mogły współpracować. Sojusz zaakceptował też amerykański regulator antymonopolowy. Ma on na celu połączenie sił na rynku wyszukiwarek internetowych i jest wyzwaniem Google.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7578388,KE__Jest_zgoda_na_wspolprace_Microsoft_i_Yahoo_.html

PULS BIZNESU

Google wchodzi w hurt energii

Regulator amerykańskiego rynku dał zgodę Google na handel energią elektryczną na rynku hurtowym.

http://www.pb.pl/4/a/2010/02/18/Google_wchodzi_w_hurt_energii

PARKIET

UKE (na razie?) nie pomoże alternatywnym dostawcom internetu

CoCom, organ doradczy Komisji Europejskiej "odrzucił" dziś notyfikację decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie wyodrębnienia i regulowania rynków wymiany ruchu internetowego: tranzytu IP i tzw. peeringu IP z siecią Telekomunikacji Polskiej.

http://www.parkiet.com/artykul/898534_UKE__na_razie___nie_pomoze_alternatywnym_dostawcom_internetu.html

NetWorld

Nowa piramida pamięci masowej

Rosnące możliwości obliczeniowe serwerów sprawiają, że konieczne staje się zwiększanie wydajności operacji wejścia-wyjścia pamięci masowej. Miniony rok na rynku serwerów i pamięci masowych obfitował w dużą liczbę premier produktów z technologią SSD (Solid State Disk), która właśnie zapewnia zwiększoną wydajność.

http://p1.idg.pl/r/f0b5b

Wirtualizacja podstawowym narzędziem szukania oszczędności

Do 2014 roku blisko 30 procent budżetów IT zostanie zredukowanych dzięki rozwiązaniom wirtualizacyjnym. Wprowadzenie wirtualizacji desktopów i serwerów zdominuje plany kadry zarządzającej - wynika z badania Citrix Virtualization Index.

http://p1.idg.pl/r/62296