Piątkowy Przegląd Prasy

Google chroni się pod skrzydła wywiadu... E-biznesowe dotacje też są opóźnione... Sposób na ochronę dobrego imienia w sieci... Martwe głosowanie w Internecie... Przedwojenna Warszawa w Google Earth... 8 milionów iPadów w dwa lata... Kto chciał tanio sprzedać dużo akcji Telekomunikacji Polskiej?... Rekordowa sprzedaż smartfonów...

COMPUTERWORLD

Przedwojenna Warszawa w Google Earth

Firma Google umieściła w swoim wirtualnym atlasie zdjęcia lotnicze ponad 30 miast europejskich, wykonane w pierwszej połowie XX w. Dzięki temu możemy się przekonać, jak wyglądały Warszawa, Gdańsk czy Wrocław przed wybuchem, w trakcie lub po zakończeniu II wojny światowej.

http://p1.idg.pl/r/39c2e

Wirtualny konkurs, realne nagrody

Computerworld zaprasza do udziału w konkursie poświęconym rozwiązaniom wirtualizacyjnym. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - notebook HP (Compaq 610), laserowa drukarka kolorowa HP (CP1215), urządzenie wielofunkcyjne HP (F4580) oraz koszulki z logo HP z limitowanej serii.

http://p1.idg.pl/r/d6f83

RZECZPOSPOLITA

Sposób na ochronę dobrego imienia w sieci

Komputerowy adres IP można udostępnić osobie, która chce wytoczyć powództwo o ochronę dóbr osobistych.

http://www.rp.pl/artykul/4,429350_Sposob_na_ochrone_dobrego_imienia_w_sieci.html

Martwe głosowanie w Internecie

Mimo zmiany prawa żadna spółka nie zdecydowała się dotąd na przeprowadzenie elektronicznego walnego zgromadzenia. W tym roku może się to zmienić.

http://www.rp.pl/artykul/9211,429587_Martwe_glosowanie_w_Internecie_.html

GAZETA WYBORCZA

Google chroni się pod skrzydła wywiadu

Amerykański gigant Google będzie współpracował w dziedzinie bezpieczeństwa internetu z wywiadem USA. To przełom, wywołany przez atak włamywaczy komputerowych, prawdopodobnie chińskich.

http://wyborcza.pl/1,75248,7530119,Google_chroni_sie_pod_skrzydla_wywiadu.html

Tajemnicze zlecenie. Kto chciał tanio sprzedać dużo akcji Tepsy?

Kto w ostatnich minutach czwartkowej sesji wystawił na sprzedaż duży pakiet akcji Telekomunikacji Polskiej po bardzo niskiej cenie? Tajemnicze zlecenie stało się na parkiecie sensacją dnia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7529869,Tajemnicze_zlecenie__Kto_chcial_tanio_sprzedac_duzo.html

E-biznesowe dotacje też są opóźnione

Setki milionów rozdzielono na pniu, ale... nie wypłacono. Przedsiębiorcy skarżą się na duże opóźnienia wypłat unijnych dotacji w popularnym programie pomocowym dla e-biznesów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7529943,E_biznesowe_dotacje_tez_sa_opoznione.html

Networld

Rekordowa sprzedaż smartfonów

Popyt na smartfony nieustannie rośnie, szczególnie w środowisku biznesowym. Według danych IDC ostatni kwartał ubiegłego roku był rekordowy pod względem liczby sprzedanych urządzeń tego typu. Aż czterech z pięciu największych producentów smartfonów zanotowało najlepsze kwartalne wyniki sprzedaży. W całym 2009 r. nowych nabywców znalazło 174,2 mln zaawansowanych telefonów komórkowych - o ponad 15 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://p1.idg.pl/r/f0d1b

IBM: oprogramowanie do zarządzania informacją

W przyszłym miesiącu IBM ma udostępnić wersję beta oprogramowania do śledzenia przepływu informacji w różnych systemach i wysyłania alarmów, kiedy dane źródłowe zostaną zmienione lub nie są właściwie odbierane w systemach docelowych.

http://p1.idg.pl/r/7d3c1

Blog SECURITYStandard

Szwindel na dwutlenku węgla

Internetowe gangi odkryły handel niematerialnym dobrem jakim są emisje dwutlenku węgla. Za pomocą ukierunkowanego phishingu złodzieje przejęli szereg kont uczestników giełdy emisji (ETS) i zarobili 3 mln euro sprzedając 250 tys. uprawnień do emisji.

http://p1.idg.pl/r/12e61

ITPartner

8 milionów iPadów w dwa lata

Według analityków do 2012 roku Apple zdoła sprzedać 8 milionów sztuk iPada. Sprzedaż zaprezentowanego przez Apple w ubiegłym tygodniu tabletu rozpocznie się w marcu.

http://p1.idg.pl/r/f33a0

Action: Rekordowe wyniki sprzedaży serwerów dla MSP

W czwartym kwartale ubiegłego roku przychody firmy Action ze sprzedaży serwerów wzrosły trzykrotnie. Zdecydowanie wzrosła m.in. sprzedaż nowych, przeznaczonych przede wszystkim dla małych i średnich firm, serwerów Actina Solar serii 100.

http://p1.idg.pl/r/92989

Nowości w ofercie usług i rozwiązań biznesowych HP

HP rozbudowuje ofertę usług ochrony danych i poprawy bezpieczeństwa działalności biznesowej. Obecne wcielenie HP Secure Advantage obejmie nowe usługi i rozwiązania przeznaczone do wprowadzenia kompleksowej strategii bezpieczeństwa.

http://p1.idg.pl/r/020e1