Piątkowy Przegląd Prasy

USA będą walczyć o wolność w Internecie... Wielka baza danych budzi kontrowersje... Większość bankomatów jest przystosowana do obsługi czipów... Asseco bez problemów zbierze 200 mln złotych... Czy rząd zdąży wprowadzić na czas informatyzację służby zdrowia?... Firmy przekonały się szybko do e-urzędów... Nokia podcina skrzydła... Monetto.pl kończy działalność... Urządzenia GPS zyskają nowe funkcje... LG będzie u nas produkował trójwymiarowe telewizory...

COMPUTERWORLD

Metodyka w wersji lightStandardowe metodyki zarządzania projektami są zbyt szczegółowe i sformalizowane, by móc z nich korzystać w pełnym wymiarze w małej firmie lub organizacji.

http://p1.idg.pl/r/87e0d

KE: zgoda na przejęcie Sun Microsystems przez OracleKomisja Europejska udzieliła dzisiaj bezwarunkowej zgody na przejęcie Sun Microsystems przez Oracle. Tym samym oddalone zostały wątpliwości przedstawicieli niektórych państw członkowskich Unii Europejskiej, mówiących o możliwym zagrożeniu konkurencyjności na rynku baz danych.

http://p1.idg.pl/r/c3c37

Warszawa naprawi Mifare?Czyżby warszawski ZTM przymierzał się do łatania dziurawych kart przejazdowych, o których Security Standard pisał parę miesięcy temu?

http://p1.idg.pl/r/709b5

RZECZPOSPOLITA

Wielka baza danych budzi kontrowersjeMSWiA chce gromadzić więcej informacji o Polakach, niż do tej pory ujawniano - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/423262_Wielka_baza_danych_budzi__kontrowersje.html

Firmy przekonały się szybko do e-urzędówLiczba rocznych deklaracji PIT składanych drogą internetową wzrośnie w tym roku dwukrotnie. Przedsiębiorcy mogą już wysłać około 80 e-deklaracji. Najchętniej korzystają z tego duże firmy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,423273_Firmy_przekonaly_sie_szybko_do_e_urzedow.html

Nokia podcina skrzydłaAkcje holenderskiego producenta urządzeń i oprogramowania do nawigacji satelitarnej staniały w Amsterdamie aż o 10,6 proc., do 5,9 euro po ogłoszeniu przez fińską Nokię, że będzie bezpłatnie oferować mapy jako dodatkową opcję w swych telefonach komórkowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,423300_Nokia_podcina_skrzydla.html

Monetto.pl kończy działalnośćPowstały na początku 2008 r. serwis oferujący tzw. pożyczki społecznościowe kończy działalność. Monetto.pl zniknie z sieci 28 lutego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,423291_Monetto_pl_konczy_dzialalnosc.html

GAZETA PRAWNA

Większość bankomatów jest przystosowana do obsługi czipówNiespełna co czwarta karta w Polsce jest wyposażona w mikroprocesor, ale już trzy na cztery bankomaty i terminale POS są w stanie je obsługiwać - wynika z danych firmy Mastercard.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/392032,wiekszosc_bankomatow_jest_przystosowana_do_obslugi_czipow.html

Urządzenia GPS zyskają nowe funkcjeW 2010 roku ruszy popyt na wszelkiego typu usługi związane z lokalizacją - przekonują analitycy. Firmy, w tym polskie, są przekonane, że na takich usługach da się zarobić.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/392031,urzadzenia_gps_zyskaja_nowe_funkcje.html

LG będzie u nas produkował trójwymiarowe telewizoryW kwietniu

rozpocznie w Polsce produkcję telewizorów 3D. Najpóźniej w przyszłym roku dołączą kolejni producenci. Nowy format to zagrożenie dla zdobywającej dopiero rynek technologii Blu-Ray.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/392029,lg_bedzie_u_nas_produkowal_trojwymiarowe_telewizory.html

GAZETA WYBORCZA

USA będą walczyć o wolność w InternecieSzefowa dyplomacji USA Hillary Clinton wyrusza na wojnę z komunistycznymi Chinami w sprawie wolności Internetu.

http://wyborcza.pl/1,75477,7482001,USA_beda_walczyc_o_wolnosc_w_internecie.html

Czy rząd zdąży wprowadzić na czas informatyzację służby zdrowiaEksperci chwalą rząd za plan informatyzacji służby zdrowia. Ale ostrzegają: to trudne zadanie, a czasu jest mało.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7482532,Czy_rzad_zdazy_wprowadzic_na_czas_informatyzacje_sluzby.html

PARKIET

Plus: nowa umowa z Play nie wpłynie na inwestycjeInwestycje Polkomtela w 2010 r. będą zbliżone do ubiegłorocznych. W budżecie spółki przewidziano pieniądze na testowe uruchomienie technologii szybkiej transmisji danych - LTE.

http://www.parkiet.com/artykul/890083_Plus__nowa_umowa_z_Play_nie_wplynie_na_inwestycje_.html

Asseco bez problemów zbierze 200 mln złotychZbliżająca się oferta publiczna Asseco Poland to, zdaniem analityków, dobra okazja dla inwestorów do uzupełnienia portfela o akcje informatycznej spółki.

http://www.parkiet.com/artykul/889652_Asseco_bez_problemow_zbierze_200_mln_zlotych_.html

NetWorld

Bezpieczeństwo Wi-Fi w PolsceSpecjaliści z Lab Polska podsumowali swoje ubiegłoroczne badania dotyczące stopnia zabezpieczenia lokalnych sieci bezprzewodowych w największych polskich miastach. Łącznie przeanalizowano 13750 sieci w 10 rejonach (Toruń, Warszawa, Poznań, Lublin, Katowice, Kraków, Łódź, Gdańska, Sopot i Gdynia).

http://p1.idg.pl/r/7356b

Novell: w oparciu o tożsamość i politykiNovell udostępnił oprogramowanie Novell File Management Suite - zintegrowane rozwiązanie do zarządzania składowaniem plików w oparciu o role pełnione przez użytkowników w organizacji oraz polityki biznesowe.

http://p1.idg.pl/r/54046

Blog Piotra Kałuskiego

Czy my w IT naprawdę jesteśmy nowocześni i otwarci?Niniejszym chciałbym zainicjować cykl wpisów dotyczących naszego (IT) stosunku do zmian, nowości, nowoczesności, wiedzy i metod pracy.

http://p1.idg.pl/r/6dc7e

Technoblog

Flash dla iPhone’a?Tak, prawdopodobnie będzie, ale nie jako wtyczka do Safari. Jak wiadomo, firma Apple mocno ogranicza dostęp do aplikacji, które można zainstalować na telefonie iPhone i wymaga przy tym korzystania z AppStore. Zamknięcie przenośnych produktów Apple (iPod touch, iPhone) dla aplikacji spoza AppStore jest jednym z najpoważniejszych wad tych urządzeń.

http://p1.idg.pl/r/f9175