Piątkowy Przegląd Prasy

Najsłabszy rok TP od dekady... MCI wykorzystuje ożywienie... Mocne odbicie na rynku PC w IV kw... Wyniki Intela przebiły prognozy... Portale i telewizje rozpoczynają walkę o rynek wideo w sieci... Rośnie nielegalne ściąganie plików z wykorzystaniem sieci firmowej... Na odejściu Google'a ucierpią Chińczycy... Cyberprzestępcy wykorzystują naszą ciekawość...

COMPUTERWORLD

Na dobre i na złe

Czyli o problemie uzależnienia od producenta oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/174e0

Rynek PC: mocne odbicie w IV kw.

Niskie ceny i popyt na laptopy i netbooki podniosły sprzedaż komputerów w IV kwartale 2009 - podaje IDC. Swój udział miał także efekt Windows 7.

http://p1.idg.pl/r/f9c82

RZECZPOSPOLITA

Najsłabszy rok TP od dekady

Ubiegły rok był dla grupy TP jednym z najsłabszych w ostatnich latach. Prezes firmy spodziewa się dalszego spadku przychodów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,419842_Najslabszy_rok__TP_od_dekady.html

GAZETA PRAWNA

Portale i telewizje rozpoczynają walkę o rynek wideo w sieci

Grupa Onet uruchomi serwis wideo na żądanie w partnerstwie z amerykańską wytwórnią Warner Bros. To początek walki największych grup medialnych w Polsce o rynek wideo w internecie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/389787,portale_i_telewizje_rozpoczynaja_walke_o_rynek_wideo_w_sieci.html

GAZETA WYBORCZA

Na odejściu Google'a ucierpią Chińczycy

Chiński internet jest otwarty - zapewniają władze tego kraju. Do współpracy zapraszają wszystkich, którzy godzą się na cenzurę.

http://wyborcza.pl/1,75248,7455282,Na_odejsciu_Google_a_ucierpia_Chinczycy.html

ESET: cyberprzestępcy wykorzystują naszą ciekawość

W 2010 roku do ataków w sieci częściej będą wykorzystywane portale społecznościowe - wynika z raportu firmy ESET, producenta oprogramowania zabezpieczającego.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7456436,ESET__cyberprzestepcy_wykorzystuja_nasza_ciekawosc.html

PULS BIZNESU

Wyniki Intela przebiły prognozy

W czwartym kwartale 2009 r. zysk netto Intela, największego na świecie producenta mikroprocesorów zwiększył się ponad dziewięciokrotnie względem analogicznego okresu 2008 r.

http://www.pb.pl/a/2010/01/15/Wyniki_Intela_przebily_prognozy

PARKIET

MCI wykorzystuje ożywienie

7,5 proc. podrożały w czwartek akcje MCI Management w reakcji na podniesienie prognozy finansowej na 2009 r. Zysk netto wyniesie 42,5 mln zł, zamiast 28,7 mln zł. Przedstawiciele zarządu deklarują, że intencją jest, aby tegoroczne wyniki były lepsze od wypracowanych w 2009 roku.

http://www.parkiet.com/artykul/887780_MCI_wykorzystuje_ozywienie.html

NetWorld

Działy IT do lamusa?

W najbliższych latach spodziewany jest dynamiczny rozwój usług przetwarzania danych na odległość ("cloud computing"). Według analityków firmy Gartner jedną z konsekwencji przeniesienia środków na obsługę zewnętrznych dostawców rozwiązań informatycznych będzie likwidacja firmowych działów IT. Do 2012 r. co piąta spółka może zdecydować się na taki krok.

http://p1.idg.pl/r/50f0d

Rośnie nielegalne ściąganie plików z wykorzystaniem sieci firmowej

Według szacunków ScanSafe, liczba pracowników wykorzystujących sieci korporacyjne do nielegalnego ściągania plików udostępnianych w internecie stale rośnie. Próby nielegalnego sprowadzania plików MP3 i oprogramowania za pośrednictwem połączeń internetowych udostępnianych w przedsiębiorstwie wzrosła o 55 proc. w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

http://p1.idg.pl/r/5ea6e

ITPartner

M2 Research: ile kosztuje wyprodukowanie gry?

M2 Research opublikowała raport podsumowujący kilka istotnych trendów na rynku rozrywki elektronicznej, które dominowały w 2009 roku. W artykule można dowiedzieć się m.in. ile szacunkowo kosztuje obecnie wyprodukowanie gry komputerowej na różne platformy.

http://p1.idg.pl/r/7e223

Asseco Poland dokupiło udziały w gdańskim OTAGO

Tym samym firma zwiększyła do 100% zaangażowanie w OTAGO poprzez nabycie 5% udziałów, które zostały sprzedane przez osobę fizyczną.

http://p1.idg.pl/r/250ec

BMC Software kupiło Phurnace Software

Phurnace Software tworzy oprogramowanie do automatyzacji wdrażania i konfiguracji aplikacji Java, które mają obniżyć koszty i ryzyko zarówno w środowiskach fizycznych, wirtualnych, jak i takich typu "cloud".

http://p1.idg.pl/r/d4371