Piątkowy Przegląd Prasy

Spada konkurencyjność sektora IT... Światowy rynek komórkowy spadnie mniej niż PKB... Agito.pl grozi upadłość... Fabryka Della może trafić z Łodzi na Daleki Wschód... Hakerzy atakują elektronicznymi kartkami... Do 2013 roku będzie 13 mld zł na informatyzację... Polkomtel zapłaci 800 tys. zł kary... ABC Data dzięki pieniądzom z IPO wejdzie na nowe rynki...

COMPUTERWORLD

Technologia to pikuś

Po zakończeniu tegorocznego Kongresu itSMF jego uczestnicy nie mieli wątpliwości - sukces wdrożenia rozwiązań do zarządzania usługami IT w niewielkim jedynie stopniu zależy od wyboru właściwego oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/17029

Spada konkurencyjność sektora IT

Polska spadła o 3 pozycje w rankingu konkurencyjności sektora IT. Na 24 kraje Unii Europejskiej objęte badaniem Polska zajęła 3 lokatę od końca.

http://p1.idg.pl/r/940ce

Ile warci są nasi młodzi informatycy?

Powyższe pytanie zadaje sobie Piotr Kałuski, prowadzący nowy blog Computerworlda.

http://p1.idg.pl/r/b0e20

RZECZPOSPOLITA

Światowy rynek komórkowy spadnie mniej niż PKB

Przychody operatorów komórkowych w krajach OECD wyniosą w tym roku 411 mld euro, czyli o 0,7 proc. mniej niż przed rokiem - przewiduje firma badawcza Wireless Intelligence.

http://www.rp.pl/artykul/9211,404553_Swiatowy_rynek_komorkowy_spadnie_mniej_niz_PKB.html

Czarne chmury nad Agito.pl

Największemu do niedawna polskiemu sklepowi internetowemu grozi upadłość.

http://www.rp.pl/artykul/9211,404538_Czarne_chmury_nad_Agito_pl.html

GAZETA PRAWNA

Fabryka Della może trafić z Łodzi na Daleki Wschód

Przyszłość polskiej fabryki Della po przejęciu przez Foxconn zależy tylko od koniunktury. Z powodu kryzysu większość firm szuka tańszej produkcji na Dalekim Wschodzie. Spośród polskich firm na produkcję w Azji zdecydowały się m.in. platforma n czy MyPhone.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/378033,fabryka_della_moze_trafic_z_lodzi_na_daleki_wschod.html

Hakerzy atakują elektronicznymi kartkami

Cyberprzestępcy wykorzystują przedświąteczny okres i rozsyłają e-kartki, w których życzenia są tylko przykrywką dla złośliwego kodu wykradającego poufne dane.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/377784,uwaga_hakerzy_atakuja_elektronicznymi_kartkami.html

Warto zadbać o SEO i SEM, by firma znalazła się na czołowej pozycji w wyszukiwarce

Jeśli ktoś szuka produktu lub usługi w internecie, zwykle nie przegląda wszystkich pozycji, które wyświetlą się po wpisaniu hasła do przeglądarki. Zazwyczaj wybierze coś z samego początku listy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/377783,warto_zadbac_o_seo_i_sem_by_firma_znalazla_sie_na_czolowej_pozycji_w_wyszukiwarce.html

Do 2013 roku będzie 13 mld zł na informatyzację

W latach 2007-2013 na informatyzację i rozwój społeczeństwa informacyjnego zostanie wydanych z funduszy unijnych ponad 13 mld zł. O wsparcie na projekty tego typu należy ubiegać się w programie Innowacyjna Gospodarka oraz w regionalnych programach operacyjnych. Pieniądze na IT są także w innych programach operacyjnych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/377777,do_2013_roku_bedzie_13_mld_zl_na_informatyzacje.html

GAZETA WYBORCZA

Polkomtel zapłaci 800 tys. zł kary. Nie informował o zmianie regulaminu

Operator sieci Plus i 36,6 zmienił regulamin, ale nie poinformował o tym abonentów. To uchybienie będzie go kosztować 800 tys. zł.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7352690,Polkomtel_zaplaci_800_tys__zl_kary__Nie_informowal.html

PARKIET

ABC Data dzięki pieniądzom z IPO wejdzie na nowe rynki

Mimo mniejszych niż rok temu przychodów ze sprzedaży tegoroczny zysk netto dystrybutora będzie największy w historii.

http://www.parkiet.com/artykul/7,877976_ABC_Data_dzieki_pieniadzom_z_IPO_wejdzie_na_nowe_rynki.html

NetWorld

Największe fuzje i przejęcia 2009 r. w branży IT

Zbliżający się nieuchronnie do zasłużonego końca 2009 rok znacząco wpłynął na kształt całego rynku IT. Doszło aż do dziesięciu akwizycji bądź fuzji, a koszt każdej z tych transakcji przekroczył miliard USD. Wśród największych graczy 2009 roku wymienić można takie koncerny, jak: Oracle, Cisco, Dell, HP, EMC czy IBM.

http://p1.idg.pl/r/d636d

MSPStandard

Świat w wersji beta

Sposób użycia IT jest kompromisem między strategiami narzucanymi przez korporacje a praktykami użytkowników, którzy kreują dla siebie własne środowisko adaptacyjne.

http://p1.idg.pl/r/3576b

ERPStandard

Sage z nowym systemem ERP dla większych firm

Systemom ERP firm takich jak IFS, QAD, czy Epicor w przyszłym roku przybędzie nowy konkurent. Na polski rynek trafi bowiem nowy system klasy ERP - Sage ERP X3. Zagrożone mają poczuć się również m.in. Comarch i BPSC. Polski oddział brytyjskiej firmy systematycznie podnosi również udziały w segmencie mniejszych firm.

http://p1.idg.pl/r/b22c6

ITPartner

Polski czytnik e-booków eClicto trafia do sprzedaży

Dzisiaj do sprzedaży trafił czytnik e-booków eClicto. Gadżet Kolportera dostarczany jest wraz z bezpłatnym pakietem 100 elektronicznych książek.

http://p1.idg.pl/r/ae437