Piątkowy Przegląd Prasy

MON szuka cyberżołnierzy... Operatorzy podejrzani o zmowę... Sygnity na celowniku fińskiej firmy... Firmy nie spieszą się z zakupem Windows7... SMS-y w specjalnych serwisach kosztują krocie... 20 milionów złotych dla małopolskich firm...

COMPUTERWORLD

Różne potrzeby, różne rozwiązania

Andy McKinnon z Motoroli opowiada o rozwoju technologii LTE i WiMAX, różnicach w obu.

http://p1.idg.pl/r/3c1a5

Podpisz apel do posłów w sprawie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

Uczestnicy VI Forum usług szerokopasmowych tygodnika Computerworld - w porozumieniu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej - wzywają posłów na Sejm RP, by nadali właściwą rangę pracom legislacyjnym nad rządowym projektem ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, pozwalającą na jej szybkie uchwalenie i wejście w życie.

http://p1.idg.pl/r/071e4

Odkryte przez polskich naukowców splątanie kwatnowe potwierdzone doświadczalnie

Splątanie związane - zjawisko kwantowe odkryte na drodze teoretycznej pod koniec XX w. przez grupę fizyków z Uniwersytetu Gdańskiego - zostało po raz pierwszy zaobserwowane w doświadczeniach laboratoryjnych wykonanych w Szwecji i Niemczech.

http://p1.idg.pl/r/3057e

Polska Wschodnia: Projekty wybrane w konkursach otrzymają ponad 640 mln zł

PARP przyznał fundusze m.in. na nowy sprzęt laboratoryjny dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku czy też dla Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Przygotowane dla inwestorów nowe tereny inwestycyjne w Janowie Podlaskim i Specjalnej Stefie Ekonomicznej w Łukowie. Rozwój Centrów Obsługi Inwestora.

http://p1.idg.pl/r/a8dd3

RZECZPOSPOLITA

MON szuka cyberżołnierzy

Wojsko szuka ich m.in. do walki w Internecie. Fachowcy są pilnie potrzebni w każdej jednostce.

http://www.rp.pl/artykul/401026_MON_szuka_cyberzolnierzy.html

Operatorzy podejrzani o zmowę

Policja wkroczyła w środę do siedzib sieci komórkowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,401175_Operatorzy_podejrzani_o_zmowe.html

Sygnity na celowniku fińskiej firmy

Fiński koncern informatyczny Tieto rozważa zakup Sygnity - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,401174_Sygnity_na_celowniku_finskiej_firmy.html

GAZETA PRAWNA

Sieci komórkowe sprzedają coraz więcej laptopów

W Polsce i na świecie operatorzy komórkowi stają się coraz ważniejszymi graczami na rynku sprzedaży przenośnych komputerów. W 2010 roku tą drogą w ręce polskich klientów może trafić nawet 100 tys. laptopów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/376046,sieci_komorkowe_sprzedaja_coraz_wiecej_laptopow.html

"Firmy nie spieszą się z zakupem Windows7"

Rozmowa z Tomaszem Kulisiewiczem, ekspertem Stowarzyszenia Komputer w Firmie - Firmy nie spieszą się z instalacją Windows7. Dla nich najważniejsze jest, by użytkowane w firmie aplikacje mogły bez problemu współdziałać z tym systemem. Czekają więc na wnioski użytkowników i pierwsze poprawki producenta.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/375912,firmy_nie_spiesza_sie_z_zakupem_windows7.html

GAZETA WYBORCZA

SMS-y w specjalnych serwisach kosztują krocie

Dowiesz się, kiedy umrzesz i jak schudnąć, dostaniesz pożyczkę, a nawet wyślesz SMS-a do innej osoby, podszywając się pod numer kolegi. Dla żartu. Tyle że taki żart może wyrządzić krzywdę.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7329095,SMS_y_w_specjalnych_serwisach_kosztuja_krocie___zlotowka.html

ITPartner

20 milionów złotych dla małopolskich firm

Krakowski Park Technologiczny oraz firma Satus Venture tworzą Fundusz Zalążkowy KPT. To nowa spółka celowa, która przeznaczy 20 mln zł na pomoc w rozwoju małopolskich firm. Każdy dobry i odważny pomysł z dziedziny informatyki, telekomunikacji oraz inżynierii, może liczyć na wsparcie.

http://p1.idg.pl/r/5ceab

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: Microsoft nie próżnuje - nowości w rodzinie

Dynamics

W październiku br. na polskim rynku zadebiutowała najnowsza wersja systemu Microsoft Dynamics AX. Przeznaczone dla średnich i dużych firm oprogramowanie zyskało m.in. liczne zmiany funkcjonalne i usprawnienia w zakresie interfejsu obsługi. Najpewniej w przyszłym roku w Polsce zadebiutuje kolejna wersja systemu Microsoft Dynamics NAV.

http://p1.idg.pl/r/e93d4

xRM - kolejny etap ewolucji CRM według Microsoftu

Microsoft rozwija własne oprogramowanie klasy CRM wedle koncepcji zakładającej stworzenie zintegrowanego środowiska relatywnie prostych i podobnych aplikacji wspierających różne procesy biznesowe. W ramach platformy xRM możliwe ma być jednoczesne wykorzystanie wielu różnych aplikacji opartych na możliwościach oprogramowania Microsoft Dynamics CRM.

http://p1.idg.pl/r/9a3db