Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Koniec zimnej wojny UKE i Telekomunikacji... AOL mocno zetnie zatrudnienie... Trwa spór Deloitte kontra UKE... Brak ustaw i rozporządzeń utrudnia cyfryzację telewizji... Techmex bez wyroku, chce przywrócenia notowań... Zamówienia na 2010 w branży IT z tendencją wzrostową... Informatyka należy zmierzyć i mądrze nim zarządzać...

COMPUTERWORLD

Informatyka należy zmierzyć i mądrze nim zarządzaćNieporozumieniem jest pogląd, że ujęcie informatyki w ramy inżynierii i biznesu zabija tak bardzo potrzebną innowacyjność. Nieporozumieniem jest także oczekiwanie, że zestandaryzowane metody pozwolą rozwiązać wszystkie problemy zarządzania.

http://p1.idg.pl/r/64277

Branża IT: zamówienia na 2010 z tendencją wzrostowąGiełdowe spółki informatyczne podały wyniki za trzeci kwartał. Wiadomości są dobre czy złe? - zapytaliśmy Milenę Olszewską z ING Securities.

http://p1.idg.pl/r/7ddd0

RZECZPOSPOLITA

Brak ustaw i rozporządzeń utrudnia cyfryzację telewizjiWczorajsze posiedzenie sejmowych komisji nie dało nadawcom nadziei na szybkie rozwiązanie problemu z wdrażaniem cyfrowej telewizji naziemnej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,394587_Brak_ustaw_i_rozporzadzen_utrudnia_cyfryzacje_telewizji_.html

Koniec zimnej wojny UKE i TelekomunikacjiWiceprezes TP, Piotr Muszyński opowiada nam o realizacji porozumienia z UKE, które uchroniło spółkę przed podziałem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,394469_Koniec_zimnej_wojny_UKE_i_Telekomunikacji.html

PULS BIZNESU

Techmex bez wyroku, chce przywrócenia notowańNa zakończonym w czwartek posiedzeniu Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej w sprawie wniosku o ogłoszenie upadłości Techmexu nie doszło do żadnych rozstrzygnięć.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/19/Techmex_bez_wyroku_chce_przywrocenia_notowan

AOL mocno zetnie zatrudnienieAOL, amerykański gigant internetowy, który w grudniu zostanie oddzielony od koncernu medialnego Time Warner, planuje znaczącą redukcję zatrudnienia. W grę wchodzić ma co najmniej 1/3 etatów.

http://www.pb.pl/a/2009/11/19/AOL_mocno_zetnie_zatrudnienie

PARKIET

Deloitte kontra UKETrwa spór o rozstrzygnięcie przetargu na audytora tzw. dopłaty do usługi powszechnej, której domaga się Telekomunikacji Polska. Konsorcjum firm Ernst & Young wygrało już dwa razy, a grupa firm Deloitte dwa razy się odwołała.

http://www.parkiet.com/artykul/26,870812_Deloitte_kontra_UKE.html

ERPStandard

Jak będzie wyglądać Oracle Fusion?Z Andrew Sutherlandem, wiceprezesem ds. Fusion Middleware i Johnem Aisien, wiceprezesem ds. zarządzania produktem Fusion Middleware w Oracle EMEA rozmawiamy o wydzielaniu wspólnych elementów aplikacji pakietu Fusion Applications do warstwy pośredniej Oracle.

http://p1.idg.pl/r/94571

MSPStandard

Backup w pudełkuIntegracja i deduplikacja to według Fujitsu i Symantec, recepta na nowoczesny system do backupu, zarówno dla małych, jak i dużych firm.

http://p1.idg.pl/r/c9a7d