Piątkowy Przegląd Prasy

Koniec zimnej wojny UKE i Telekomunikacji... AOL mocno zetnie zatrudnienie... Trwa spór Deloitte kontra UKE... Brak ustaw i rozporządzeń utrudnia cyfryzację telewizji... Techmex bez wyroku, chce przywrócenia notowań... Zamówienia na 2010 w branży IT z tendencją wzrostową... Informatyka należy zmierzyć i mądrze nim zarządzać...

COMPUTERWORLD

Informatyka należy zmierzyć i mądrze nim zarządzać

Nieporozumieniem jest pogląd, że ujęcie informatyki w ramy inżynierii i biznesu zabija tak bardzo potrzebną innowacyjność. Nieporozumieniem jest także oczekiwanie, że zestandaryzowane metody pozwolą rozwiązać wszystkie problemy zarządzania.

http://p1.idg.pl/r/64277

Branża IT: zamówienia na 2010 z tendencją wzrostową

Giełdowe spółki informatyczne podały wyniki za trzeci kwartał. Wiadomości są dobre czy złe? - zapytaliśmy Milenę Olszewską z ING Securities.

http://p1.idg.pl/r/7ddd0

RZECZPOSPOLITA

Brak ustaw i rozporządzeń utrudnia cyfryzację telewizji

Wczorajsze posiedzenie sejmowych komisji nie dało nadawcom nadziei na szybkie rozwiązanie problemu z wdrażaniem cyfrowej telewizji naziemnej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,394587_Brak_ustaw_i_rozporzadzen_utrudnia_cyfryzacje_telewizji_.html

Koniec zimnej wojny UKE i Telekomunikacji

Wiceprezes TP, Piotr Muszyński opowiada nam o realizacji porozumienia z UKE, które uchroniło spółkę przed podziałem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,394469_Koniec_zimnej_wojny_UKE_i_Telekomunikacji.html

PULS BIZNESU

Techmex bez wyroku, chce przywrócenia notowań

Na zakończonym w czwartek posiedzeniu Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej w sprawie wniosku o ogłoszenie upadłości Techmexu nie doszło do żadnych rozstrzygnięć.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/19/Techmex_bez_wyroku_chce_przywrocenia_notowan

AOL mocno zetnie zatrudnienie

AOL, amerykański gigant internetowy, który w grudniu zostanie oddzielony od koncernu medialnego Time Warner, planuje znaczącą redukcję zatrudnienia. W grę wchodzić ma co najmniej 1/3 etatów.

http://www.pb.pl/a/2009/11/19/AOL_mocno_zetnie_zatrudnienie

PARKIET

Deloitte kontra UKE

Trwa spór o rozstrzygnięcie przetargu na audytora tzw. dopłaty do usługi powszechnej, której domaga się Telekomunikacji Polska. Konsorcjum firm Ernst & Young wygrało już dwa razy, a grupa firm Deloitte dwa razy się odwołała.

http://www.parkiet.com/artykul/26,870812_Deloitte_kontra_UKE.html

ERPStandard

Jak będzie wyglądać Oracle Fusion?

Z Andrew Sutherlandem, wiceprezesem ds. Fusion Middleware i Johnem Aisien, wiceprezesem ds. zarządzania produktem Fusion Middleware w Oracle EMEA rozmawiamy o wydzielaniu wspólnych elementów aplikacji pakietu Fusion Applications do warstwy pośredniej Oracle.

http://p1.idg.pl/r/94571

MSPStandard

Backup w pudełku

Integracja i deduplikacja to według Fujitsu i Symantec, recepta na nowoczesny system do backupu, zarówno dla małych, jak i dużych firm.

http://p1.idg.pl/r/c9a7d