Piątkowy Przegląd Prasy

Pierwszy zysk Netii... Era dba o wyniki, ale mniej inwestuje... PKN Orlen testuje Windows 7... Ericsson w Polsce ma nowego prezesa... Przez piratów polska gospodarka straciła w 2008 r. ponad 538 mln dol... Rośnie nielegalny handel długami w Internecie... UE ustaliła warunki odcinania internautów od sieci...

COMPUTERWORLD

Rekomendacje dla zamówień publicznych na systemy ITNa stronach internetowych Urzędu Zamówień Publicznych pojawiły się ostatnio rekomendacje dotyczące udzielania zamówień publicznych na systemy informatyczne.

http://p1.idg.pl/r/4b1e1

PKN Orlen testuje Windows 7W PKN Orlen Windows 7 działa już testowo na kilkudziesięciu komputerach. Docelowo na nowy system czeka kilkanaście tysięcy stacji roboczych.

http://p1.idg.pl/r/2fbbd

Ericsson w Polsce ma nowego prezesaStaffan Henriksson zastąpił na stanowisku prezesa polskiego oddziału Larsa E. Svenssona, który odchodzi na emeryturę po 41 latach pracy w firmie Ericsson. Lars E. Svensson został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej przyznawanym przez Prezydenta RP.

http://p1.idg.pl/r/62066

RZECZPOSPOLITA

Pierwszy zysk NetiiNajwiększy konkurent TP zanotował pierwszy od czterech lat kwartalny zysk operacyjny. Cały bieżący rok Netia zakończy jednak stratą.

http://www.rp.pl/artykul/9211,388350_Pierwszy_zysk_Netii.html

Wchodzisz, szukasz, klikasz, wychodziszPiotr Kościelniak rozmawia z Nelsonem Mattosem, wiceprezesem Google ds. technicznych na region EMEA.

http://www.rp.pl/artykul/388110_Wchodzisz__szukasz__klikasz__wychodzisz.html

Era dba o wyniki, ale mniej inwestujeO 7,6 proc. spadły w ciągu roku kwartalne przychody Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era.

http://www.rp.pl/artykul/9211,388357_Era_dba_o_wyniki___ale_mniej_inwestuje.html

Niekupione płyty za pół miliarda dolarówPrzez piratów polska gospodarka straciła w 2008 r. ponad 538 mln dol. - szacuje antypiracka organizacja.

http://www.rp.pl/artykul/9211,388187_Niekupione_plyty_za_pol_miliarda_dolarow_.html

GAZETA PRAWNA

Rośnie nielegalny handel długami w InternecieNie ma przepisów regulujących działalność internetowych giełd długami. Do internetowej giełdy trafiają nieistniejące i spłacone już wierzytelności. Wierzyciel nie musi przedstawiać dokumentów potwierdzających istnienie długu.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/368118,rosnie_nielegalny_handel_dlugami_w_internecie.html

UE ustaliła warunki odcinania internautów od sieciInternauci nie będą mogli zostać odcięci od sieci bez "sprawiedliwej i bezstronnej procedury" - głosi komunikat na stronie szwedzkiej prezydencji UE. Europarlament i Rada Ministrów UE osiągnęły porozumienie m.in. w sprawie słynnej poprawki 138 do pakietu telekomunikacyjnego.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/367958,ue_ustalila_warunki_odcinania_internautow_od_sieci.html

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: Cztery systemy ComarchuJeszcze na listopad

zapowiada udostępnienie nowych wersji - i nowych funkcji dla systemów XL i OPT!MA. Nie brak również planów rozwoju dla najmłodszego dziecka Comarchu. Altum, który do oferty krakowskiej spółki trafił w maju br. zyska m.in. nowe moduły funkcjonalne. Comarch nie zapomina również o systemie Egeria.

http://p1.idg.pl/r/9875a

ITPartner

Krótko: Humansoft partnerem uNa mocy podpisanej kilka dni temu umowy radomska firma została partnerem biznesowym firmy Hogart. Humansoft będzie zajmować się m.in. sprzedażą i wdrożeniami systemu analitycznego .

http://p1.idg.pl/r/a8087