Piątkowy Przegląd Prasy

Google inwestuje w nawigację i muzykę... Unia broni użytkowników telefonów na kartę... Odcinanie od Sieci realne również w Polsce... Ambitne plany systemu ISOF... Internetowa pogoń za krajami rozwiniętymi... Próbna matura on-line... Jak portale społecznościowe mogą zagrozić interesom pracodawców...

COMPUTERWORLD

Nadchodzi nowy Exchange

Wśród funkcjonalności Exchange 2010 znajdzie się możliwość rozdzielenia użytkowników między lokalny system a usługę Microsoft Exchange Online.

http://p1.idg.pl/r/1e683

Odcinanie od Sieci realne również w Polsce

Tzw. pakiet telekomunikacyjny, czyli unijna dyrektywa regulująca kwestie związane z europejskim rynkiem telekomunikacyjnym, stał się ponownie obiektem krytyki organizacji pozarządowych. W pakiecie znalazła się nowa wersja słynnej poprawki 138, tym razem w szczególnych przypadkach dopuszczająca możliwość blokowania internautom dostępu do Sieci bez zgody sądu.

http://p1.idg.pl/r/1260b

RZECZPOSPOLITA

Internetowa pogoń za krajami rozwiniętymi

Polsce trudno będzie dogonić kraje rozwinięte pod względem dostępu obywateli do szybkiego Internetu - wynika z raportu firmy doradczej AT Kearney.

http://www.rp.pl/artykul/9211,385000_Internetowa_pogon_za_krajami_rozwinietymi.html

Unia broni użytkowników telefonów na kartę

Polskie prawo godzi w interesy użytkowników komórek - orzekła Komisja Europejska i zażądała zmian w polskich ustawach.

http://www.rp.pl/artykul/9211,384998_Unia_broni_uzytkownikow_telefonow_na_karte.html

Powstanie baza artykułów

Międzynarodowa baza treści redakcyjnych ma ułatwić wymianę artykułów między wydawcami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,384997_Powstanie_baza_artykulow.html

GAZETA PRAWNA

Jak portale społecznościowe mogą zagrozić interesom pracodawców

Inteligentny przeciwnik może w prosty sposób powiązać informacje zawarte w ogólnodostępnych portalach oraz serwisach społecznościowych, wchodząc w posiadanie informacji, które jeszcze niedawno dostępne były jedynie przy wykorzystaniu technik szpiegostwa przemysłowego.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/365952,jak_portale_spolecznosciowe_moga_zagrozic_interesom_pracodawcow.html

"Młodzi przedsiębiorcy źle planują zakładanie firm"

Rozmowa z BILLEM PAYNE’EM - Kryzys to dobry czas na założenie firmy. Jeśli przedsiębiorca poradzi sobie w trudnych czasach, to tym bardziej będzie sobie też radzić w czasach dobrej koniunktury.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/365680,mlodzi_przedsiebiorcy_zle_planuja_zakladanie_firm.html

GAZETA WYBORCZA

Google inwestuje w nawigację i muzykę

Internetowy gigant rozszerza listę swoich rywali - na celownik wziął rynek producentów nawigacji samochodowej. Google podpisuje też nowe umowy w branży muzycznej.

http://wyborcza.pl/1,75248,7202221,Google_inwestuje_w_nawigacje_i_muzyke.html

PULS BIZNESU

Operatorzy dostaną po łapach

Anna Streżyńska nie zmiękła po ugodzie z TP. W 2010 r. regulator znów obniży stawki dla operatorów. Przychody TP mogą skurczyć się o kolejne 200 mln zł.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/30/Operatorzy_dostana_po_lapach

ŻYCIE WARSZAWY

Próbna matura on-line

Zamiast arkuszy z pytaniami był komputer, długopis, a linijkę zastąpiła klawiatura. Maturzyści pierwszy raz pisali próbny egzamin z matematyki przez... Internet.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,415274_Probna_matura_on_line_.html

ERPStandard

Ambitne plany systemu ISOF

Oferowany w formie usługowej system firmy Heuthes jest nieustannie rozwijany. Niebawem oprogramowanie zyska nowe rozwiązania branżowe. Usprawnienia obejmą również istniejące moduły i warstwę techniczną. Firma Heuthes przygotowuje się również do wprowadzenia systemu m.in. na rynki anglojęzyczne.

http://p1.idg.pl/r/79b1f

MSPStandard

Jak wnioskować, aby dostać

Pula funduszy unijnych przeznaczonych na inwestycje rozwojowe i innowacyjne dla przedsiębiorstw jest w tym roku znacznie wyższa. Dzięki dobrze przygotowanemu projektowi i wnioskom można nawet uzyskać fundusze na wdrożenie systemów informatycznych ERP lub CRM.

http://p1.idg.pl/r/f7bd4