Piątkowy Przegląd Prasy

Optimus rozważa kolejne przejęcia... Solorz zarzuci sieć szybkiego Internetu... Polskie firmy IT z aspiracjami do ekspansji... Niepewny los cyfryzacji telewizji naziemnej... Romans z półświatkiem drogo kosztował Optimusa... Chiny przygotowują się do cyber-wojny... Małe firmy coraz bardziej obawiają się o przyszłość niż duże...

COMPUTERWORLD

Gry lobbingowe

Lobbing w procesie stanowienia prawa to narzędzie nowoczesnej demokracji. Ale kiedy gra idzie o ustawę o grach losowych, specyficzne zamiłowanie u zainteresowanych do hazardu ich gubi. Pozostają niepomni, że prywatna rozmowa o służbowej sprawie może być naruszeniem norm, tym bardziej że dociekliwość CBA sprawia, iż ostatnio nie ma już również czegoś takiego, jak rozmowa nieoficjalna.

http://p1.idg.pl/r/f184e

Porozumienie TP z Urzędem Komunikacji Elektronicznej

Podpisane 22 października porozumienie dotyczy wdrożenia zasad transparentności i niedyskryminacji w relacjach między operatorami. Porozumienie zakłada utrzymanie przez UKE niezmiennych stawek hurtowych do 2012 r. Natomiast ze strony TP zainwestowanie w tym czasie w 1,2 mln linii szerokopasmowego Internetu.

http://p1.idg.pl/r/3efba

KE: Oracle utrudnia dochodzenie w sprawie fuzji z Sun

Neelie Kroes, unijna komisarz ds. konkurencji skrytykowała postawę kierownictwa Oracle w trwającym postępowaniu sprawdzającym wpływ planowanego przejęcia Sun Microsystems na rynek dla rozwiązań bazodanowych.

http://p1.idg.pl/r/3ad60

Fast 50: polskie firmy IT w czołówce

Polskie firmy technologiczne znalazły się w czołówce najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw Europy Środkowej W tegorocznej dziesiątej edycji rankingu Technology Fast 50, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, dominują producenci oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/ebc06

RZECZPOSPOLITA

Firmy bez kompleksów

Coraz częściej aspiracje do międzynarodowej ekspansji mają niewielkie polskie firmy IT, nieraz z bardzo krótką historią. Inteliwise, Transition Technologies, Psiloc, Ivo Software już na starcie miały ambicje wykraczające daleko poza nasz rynek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381746_Firmy__bez_kompleksow.html

Co dalej z cyfryzacją telewizji naziemnej

Przedstawiciele TVP nie pojawili się na wczorajszym spotkaniu w sprawie cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce. Branża traci wiarę, że proces w ogóle ruszy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381735_Co_dalej_z_cyfryzacja_telewizji_naziemnej.html

Małe firmy coraz bardziej obawiają się o przyszłość niż duże

Powiększają się różnice w nastrojach i prognozach sytuacji gospodarczej wśród przedsiębiorców. Im większa firma, tym więcej optymizmu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381732_Male_firmy_coraz_bardziej_obawiaja_sie_o_przyszlosc_niz_duze.html

Granice dzielą Internet

Tylko co 50. Polakowi zdarza się kupować w Internecie towary lub usługi od zagranicznego dostawcy - wynika z opublikowanego wczoraj raportu Komisji Europejskiej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381727_Granice_dziela_Internet_.html

PULS BIZNESU

Chiny przygotowują się do cyber-wojny

Chiny rozbudowują komputerowy arsenał, który umożliwi prowadzenie cyber-wojny i wykorzystują wyrafinowane technologie informatyczne do realizowania celów wywiadowczych w USA - głosi opublikowany w czwartek niezależny raport.

http://www.pb.pl/4/a/2009/10/23/Chiny_przygotowuja_sie_do_cyber-wojny

Romans z półświatkiem drogo kosztował Optimusa

Krzysztof M. i były prezes Piotr L. wyprowadzili ze spółki ponad 730 tys. zł - twierdzi prokuratura.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/23/Romans_z_polswiatkiem_drogo_kosztowal_Optimusa

Solorz zarzuci sieć szybkiego Internetu

W zasięgu sieci budowanej przez Sferię oraz Aero2 znajdzie się prawie 20 mln osób.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/22/Solorz_zarzuci_siec_szybkiego_internetu2

PARKIET

Optimus rozważa kolejne przejęcia

Przedstawiciele Optimusa zapewniają, że szybki zastrzyk finansowy, który giełdowa spółka udziela grupie CDP, wynika z pilnych wydatków związanych z dokończeniem prac nad "Wiedźminem 2", a nie ze złej kondycji nabywanego przedsiębiorstwa.

http://www.parkiet.com/artykul/26,861774_Optimus_rozwaza__kolejne_przejecia.html

ITPartner

Co planują wierzyciele Techmeksu?

Wierzyciele Techmeksu wypracowali wspólne stanowisko wobec dłużnika. Firmy, które są wierzycielami Techmeksu na kwotę znacznie przewyższającą 100 mln zł mają nadzieję, że dłużnik rozpocznie z nimi poważną współpracę.

http://p1.idg.pl/r/4b226

Gartner: lepiej nie czekajcie na Service Pack do Windows 7

Analityk Gartnera argumentuje dlaczego administratorzy powinni niezwłocznie rozpocząć testowanie nowego systemu Windows na firmowych komputerach, nie czekając na wydanie przez Microsoft pierwszego Service Packa.

http://p1.idg.pl/r/14334

IBM otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie

Centrum ma udostępniać technologie IBM oraz wiedzę deweloperów pracujących w - już działającym - Centrum Rozwoju Oprogramowania IBM w Krakowie. Oferta ma być kierowana zarówno do partnerów, jak i klientów z takich sektorów, jak bankowość, służba zdrowia, sektor publiczny, energetyczny i telekomunikacyjny.

http://p1.idg.pl/r/20acc

Więcej o serwisie Windows7 na www.computerworld.pl/win7

MSPStandard

Migracja dobrze policzona

Rozwój firmy wymaga zwiększania lub optymalizacji mocy obliczeniowej infrastruktury serwerowej. Jakimi narzędziami posługują się CIO, aby utrzymać koszty pod kontrolą?

http://p1.idg.pl/r/54e24