Piątkowy Przegląd Prasy

Optimus rozważa kolejne przejęcia... Solorz zarzuci sieć szybkiego Internetu... Polskie firmy IT z aspiracjami do ekspansji... Niepewny los cyfryzacji telewizji naziemnej... Romans z półświatkiem drogo kosztował Optimusa... Chiny przygotowują się do cyber-wojny... Małe firmy coraz bardziej obawiają się o przyszłość niż duże...

COMPUTERWORLD

Gry lobbingoweLobbing w procesie stanowienia prawa to narzędzie nowoczesnej demokracji. Ale kiedy gra idzie o ustawę o grach losowych, specyficzne zamiłowanie u zainteresowanych do hazardu ich gubi. Pozostają niepomni, że prywatna rozmowa o służbowej sprawie może być naruszeniem norm, tym bardziej że dociekliwość CBA sprawia, iż ostatnio nie ma już również czegoś takiego, jak rozmowa nieoficjalna.

http://p1.idg.pl/r/f184e

Porozumienie TP z Urzędem Komunikacji ElektronicznejPodpisane 22 października porozumienie dotyczy wdrożenia zasad transparentności i niedyskryminacji w relacjach między operatorami. Porozumienie zakłada utrzymanie przez UKE niezmiennych stawek hurtowych do 2012 r. Natomiast ze strony TP zainwestowanie w tym czasie w 1,2 mln linii szerokopasmowego Internetu.

http://p1.idg.pl/r/3efba

KE: Oracle utrudnia dochodzenie w sprawie fuzji z SunNeelie Kroes, unijna komisarz ds. konkurencji skrytykowała postawę kierownictwa Oracle w trwającym postępowaniu sprawdzającym wpływ planowanego przejęcia Sun Microsystems na rynek dla rozwiązań bazodanowych.

http://p1.idg.pl/r/3ad60

Fast 50: polskie firmy IT w czołówcePolskie firmy technologiczne znalazły się w czołówce najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw Europy Środkowej W tegorocznej dziesiątej edycji rankingu Technology Fast 50, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, dominują producenci oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/ebc06

RZECZPOSPOLITA

Firmy bez kompleksówCoraz częściej aspiracje do międzynarodowej ekspansji mają niewielkie polskie firmy IT, nieraz z bardzo krótką historią. Inteliwise,

, Psiloc, Ivo Software już na starcie miały ambicje wykraczające daleko poza nasz rynek.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381746_Firmy__bez_kompleksow.html

Co dalej z cyfryzacją telewizji naziemnejPrzedstawiciele TVP nie pojawili się na wczorajszym spotkaniu w sprawie cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce. Branża traci wiarę, że proces w ogóle ruszy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381735_Co_dalej_z_cyfryzacja_telewizji_naziemnej.html

Małe firmy coraz bardziej obawiają się o przyszłość niż dużePowiększają się różnice w nastrojach i prognozach sytuacji gospodarczej wśród przedsiębiorców. Im większa firma, tym więcej optymizmu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381732_Male_firmy_coraz_bardziej_obawiaja_sie_o_przyszlosc_niz_duze.html

Granice dzielą InternetTylko co 50. Polakowi zdarza się kupować w Internecie towary lub usługi od zagranicznego dostawcy - wynika z opublikowanego wczoraj raportu Komisji Europejskiej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,381727_Granice_dziela_Internet_.html

PULS BIZNESU

Chiny przygotowują się do cyber-wojnyChiny rozbudowują komputerowy arsenał, który umożliwi prowadzenie cyber-wojny i wykorzystują wyrafinowane technologie informatyczne do realizowania celów wywiadowczych w USA - głosi opublikowany w czwartek niezależny raport.

http://www.pb.pl/4/a/2009/10/23/Chiny_przygotowuja_sie_do_cyber-wojny

Romans z półświatkiem drogo kosztował OptimusaKrzysztof M. i były prezes Piotr L. wyprowadzili ze spółki ponad 730 tys. zł - twierdzi prokuratura.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/23/Romans_z_polswiatkiem_drogo_kosztowal_Optimusa

Solorz zarzuci sieć szybkiego InternetuW zasięgu sieci budowanej przez Sferię oraz Aero2 znajdzie się prawie 20 mln osób.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/22/Solorz_zarzuci_siec_szybkiego_internetu2

PARKIET

Optimus rozważa kolejne przejęciaPrzedstawiciele Optimusa zapewniają, że szybki zastrzyk finansowy, który giełdowa spółka udziela grupie CDP, wynika z pilnych wydatków związanych z dokończeniem prac nad "Wiedźminem 2", a nie ze złej kondycji nabywanego przedsiębiorstwa.

http://www.parkiet.com/artykul/26,861774_Optimus_rozwaza__kolejne_przejecia.html

ITPartner

Co planują wierzyciele Techmeksu?Wierzyciele Techmeksu wypracowali wspólne stanowisko wobec dłużnika. Firmy, które są wierzycielami Techmeksu na kwotę znacznie przewyższającą 100 mln zł mają nadzieję, że dłużnik rozpocznie z nimi poważną współpracę.

http://p1.idg.pl/r/4b226

Gartner: lepiej nie czekajcie na Service Pack do Windows 7Analityk Gartnera argumentuje dlaczego administratorzy powinni niezwłocznie rozpocząć testowanie nowego systemu Windows na firmowych komputerach, nie czekając na wydanie przez Microsoft pierwszego Service Packa.

http://p1.idg.pl/r/14334

IBM otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w BiznesieCentrum ma udostępniać technologie IBM oraz wiedzę deweloperów pracujących w - już działającym - Centrum Rozwoju Oprogramowania IBM w Krakowie. Oferta ma być kierowana zarówno do partnerów, jak i klientów z takich sektorów, jak bankowość, służba zdrowia, sektor publiczny, energetyczny i telekomunikacyjny.

http://p1.idg.pl/r/20acc

Więcej o serwisie Windows7 na www.computerworld.pl/win7

MSPStandard

Migracja dobrze policzonaRozwój firmy wymaga zwiększania lub optymalizacji mocy obliczeniowej infrastruktury serwerowej. Jakimi narzędziami posługują się CIO, aby utrzymać koszty pod kontrolą?

http://p1.idg.pl/r/54e24