Piątkowy Przegląd Prasy

UKE dogadał się z TP w sprawie podziału... Acer sprzedał więcej komputerów niż Dell... W sieci najchętniej oglądamy sport... Nadchodzi dobry rok dla reklamy internetowej... Elektronika wraca do łask... W Finlandii dostęp do Internetu to podstawowe prawo człowieka...

COMPUTERWORLD

Acer wyprzedza Della pod względem liczby sprzedanych komputerówW minionym kwartale tajwański producent sprzedał niemal 11 mln komputerów, zdobywając tym samym drugą pozycję wśród dostawców komputerów osobistych. Na trzecie miejsce - ze sprzedażą na poziomie 9,95 mln komputerów - spadła firma Dell. Liderem rynku pozostaje HP.

http://p1.idg.pl/r/a41c6

Nokia: 0,5 mld euro straty w III kwartaleW trzecim kwartale br. obroty fińskiego koncernu spadły o 20 proc. w skali roku i wyniosły ok. 9,8 mld euro. Fiński koncern zamknął trzeci kwartał br. stratą w wysokości 559 mln euro.

http://p1.idg.pl/r/bffc4

RZECZPOSPOLITA

UKE dogadał się z TP w sprawie podziałuW przyszłym tygodniu TP podpisze ostateczne porozumienie z UKE, dzięki któremu uniknie odgórnego podziału na część hurtową i detaliczną.

http://www.rp.pl/artykul/9211,378348_UKE_dogadal_sie_z_TP.html

W sieci najchętniej oglądamy sportWidzowie internetowej telewizji najchętniej oglądają sport, rozrywkę i seriale. Poświęcają na to średnio już pół godziny dziennie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,378382_W_sieci_najchetniej_ogladamy_sport.html

Nadchodzi dobry rok dla reklamy internetowejReklamy w wyszukiwarkach będą w 2010 r. najszybciej rozwijającym się segmentem internetowej reklamy w Europie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,378364_Nadchodzi_dobry_rok_dla_reklamy_internetowej.html

GAZETA WYBORCZA

Finlandia: Dostęp do internetu to podstawowe prawo człowiekaOd lipca przyszłego roku każdy z 2 mln obywateli ma mieć zapewniony dostęp do łącza o przepustowości 1 Mb/s.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7151199,Finlandia__Dostep_do_internetu_to_podstawowe_prawo.html

PARKIET

Elektronika wraca do łaskPo dobrym raporcie kwartalnym Philipsa, także LG Display pozytywnie zaskoczyło wynikami.

http://www.parkiet.com/artykul/26,859478_Elektronika_wraca_do_lask.html

ERPStandard

Aplixcom wprowadza pakiet Infor PM BSA na polski rynekZa sprawą katowickiej firmy Aplixcom na polskim rynku dostępny będzie pakiet aplikacji dedykowanych dla budżetowania, planowania i prowadzenia analiz biznesowych firmy Infor.

http://p1.idg.pl/r/20eee