Piątkowy Przegląd Prasy

Techmex odbija od dna... Podanie wolno wnieść przez Internet... Diler Ery chce konsolidować dystrybutorów sieci Play... Porażka operatorów kwestionujących obniżkę cen roamingu... Lepszy system wsparcia dla firm... W tym roku 200 mln zł dla firm wdrażających innowacyjne technologie... Zygmunt Solorz zajmuje się nową Erą... Policja ostrzega przed nową formą wyłudzeń w sieci...

COMPUTERWORLD

Czy jesteś prawdziwym CIO?

Jakie są współcześnie oczekiwania wobec szefów IT w korporacjach? Kosmiczne!

http://p1.idg.pl/r/1a48b

HSBC Bank Polska i Microsoft będą wspierać rozwój polskich firm technologicznych

Przedstawiciele obu firm poinformowali o rozpoczęciu współpracy mającej na celu wspieranie rozwoju firm technologicznych debiutujących na polskim rynku w ramach programu BizSpark. Do tej pory w Polsce z programu skorzystało już 300 rozpoczynających działalność spółek technologicznych. HSBC to pierwszy działający na polskim rynku bank uczestniczący w projekcie BizSpark.

http://p1.idg.pl/r/8b0e5

HP chce być jeszcze bardziej "green"

Firma zrealizowała już przewidziany na lata 2005-2010 plan zmniejszeniu zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych o 25%. Do 2011 r. HP chce obniżyć zużycie energii i emisji gazów cieplarnianych aż o 40% w stosunku do poziomu z 2005 r.

http://p1.idg.pl/r/6f270

CD Projekt, a nie Work Services wchodzi na giełdę na gruzach Optimusa

Spółki podpisały list intencyjny z firmą Optimus - po wymianie akcji twórca "Wiedźmina" przejmie kontrolę nad byłą gwiazdką polskiego rynku informatycznego.

http://p1.idg.pl/r/82748

RZECZPOSPOLITA

Podanie wolno wnieść przez Internet

Wniosek przesłany do urzędu pocztą elektroniczną powinien być rozpatrzony tak jak każde inne pismo.

http://www.rp.pl/artykul/4,371556_Podanie_wolno_wniesc_przez_Internet.html

Po co chodzić do sklepów

Częściej robimy zakupy w internecie, a rocznie na żywność wydajemy tam 100 mln zł. Wartość rynku rośnie o kilkadziesiąt procent rocznie, a niektórym sklepom obroty skoczą kilkakrotnie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,371763_Po_co_chodzic_do_sklepow.html

Lepszy system wsparcia dla firm

Fundusze unijne: konkurs na granty. Przełom w podejściu do podziału dotacji, małe firmy nie będą konkurować z dużymi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,371735_Lepszy_system_wsparcia_dla_firm.html

Z polityki do sieci

Witold Ferenc, prezes i udziałowiec Frisco.pl. Dwa lata szukał inwestora, aby ruszyć z własnym sklepem. Dopiero w 2006 roku udało mu się przekonać Sobiesława Zasadę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,371724_Z_polityki_do_sieci.html

GAZETA PRAWNA

W tym roku 200 mln zł dla firm wdrażających innowacyjne technologie

Do końca roku firmy mogą skorzystać z 200 mln zł przeznaczonych na premie technologiczne w ramach kredytu technologicznego. To dopiero początek, bo Bank Gospodarstwa Krajowego otrzyma z Unii Europejskiej prawie 410 mln euro na ten cel.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/356765,w_tym_roku_200_mln_zl_dla_firm_wdrazajacych_innowacyjne_technologie.html

PARKIET

Midas: Centernet kupuje markę "telepin"

Operator telefonii komórkowej CenterNet (należący do Midasa) zawarł warunkową umowę kupna wybranych składników spółki Elterix należącej do grupy Mediatel. Umowa, której wartość wynosi 3 mln zł, dotyczy praw związanych z marką "telepin".

http://www.parkiet.com/artykul/26,854574_Midas__Centernet_kupuje_marke__telepin_.html

Diler Ery chce konsolidować dystrybutorów sieci Play

Eurotel, notowany na warszawskiej giełdzie dystrybutor usług telekomunikacyjnych, którego najważniejszym klientem jest Polska Telefonia Cyfrowa (prowadzi sieć Era), przejmuje kontrolę nad spółką Viamind, jednym z trzech największych dilerów P4 (Play).

http://www.parkiet.com/artykul/26,854672_Diler_Ery_chce_konsolidowac_dystrybutorow_sieci_Play.html

PULS BIZNESU

Zygmunt Solorz zajmuje się nową Erą

Wyrok w sprawie PTC wzbudził wielkie emocje we Francji i Niemczech. Po Zygmuncie Solorzu spłynął… jak woda po kaczce.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/02/Zygmunt_Solorz_zajmuje_sie_nowa_Era2

Policja ostrzega przed nową formą wyłudzeń w sieci

Oszust, który podszywając się pod prawdziwych zwycięzców internetowych aukcji namawiał sprzedawców do wysyłki towarów na swój adres, wpadł w ręce policji w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci ostrzegają internautów przed tą nową formą wyłudzeń w internecie.

http://www.pb.pl/4/a/2009/10/01/Policja_ostrzega_przed_nowa_forma_wyludzen_w_sieci

Techmex odbija od dna

Po gwałtownych spadkach nadeszło równie gwałtowne odbicie: kurs akcji informatycznej w południe przekroczył górne widełki. To spekulacyjny wyskok, ale ze spółką, kierowaną przez Jacka Studenckiego, nie jest tak źle, jakby mogło się wydawać.

http://www.pb.pl/a/2009/10/01/Techmex_odbija_od_dna

Porażka operatorów kwestionujących obniżkę cen roamingu

Starania koncernów telekomunikacyjnych, by unieważnić unijne rozporządzenie z 2007 r. o obniżce cen roamingu w UE najpewniej nie przyniosą rezultatu, bo w czwartek kategorycznie w obronie obniżki wypowiedział się rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS). Jego opinia oddala ryzyko ponownego wzrostu cen rozmów przez komórki.

http://www.pb.pl/a/2009/10/01/Porazka_operatorow_kwestionujacych_obnizke_cen_roamingu2

ERPStandard

Oracle dokupuje oprogramowanie do pakietu EPM

Do pakietu oprogramowania biznesowego Oracle dołączą nowe rozwiązania wspomagające sprawozdawczość finansową. Przedstawiciele koncernu poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia praw do oprogramowania amerykańskiej firmy HyperRoll.

http://p1.idg.pl/r/652bb

MSPStandard

Pracownicy mniej wydajni przez wolne łącza

Jak wynika z badania dotyczącego wydajności pracowników przeprowadzonego przez firmę Riverbed, wielu pracowników firm pracujących w odległych od siebie biurach nie jest w stanie efektywnie wykorzystać swojego czasu pracy. Podstawowym problemem jest zbyt wolny dostęp za pośrednictwem sieci rozległych do scentralizowanych danych i aplikacji.

http://p1.idg.pl/r/86ae3

Zielone miliony

W pierwszej edycji naszego konkursu Grupa TP najlepiej udokumentowała oszczędności uzyskane dzięki inicjatywom Green IT.

http://p1.idg.pl/r/fbd39

ITPartner

Cisco przejmuje Tandberga

Cisco zdecydował się przejąć za sumę 3 mld USD norweską firmę Tandberg, specjalizującą się w produkcji rozwiązań telepresence oraz systemów do prowadzenia wideokonferencji. Po przejęciu firmy Tanberg w Cisco powstanie nowy oddział noszący nazwę TelePresence Technology Group.

http://p1.idg.pl/r/a0a24