Piątkowy Przegląd Prasy

Miliard złotych więcej na innowacje w firmach... TP SA chce przejąć kontrolę nad ATM SI... Play może dostać więcej pieniędzy od właścicieli... Internet nie wszędzie z pomocą rządu... Stworzył 14 tysięcy fikcyjnych aukcji, oszukał 900 osób... Facebook wreszcie zaczął zarabiać...

COMPUTERWORLD

Zielone zamówienia

Od przyszłego roku 30% udzielanych zamówień publicznych - również tych dotyczących sprzętu i usług IT - ma uwzględniać aspekty środowiskowe. Do 2015 r. ma to być 50%.

http://p1.idg.pl/r/343ba

Między technologią a biznesem

Niektórzy informatycy wciąż nie rozumieją swojej prawdziwej roli i wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesna gospodarka. Pozostali ze swoją mentalnością w początkowym, romantycznym okresie rozwoju IT.

http://p1.idg.pl/r/f08cc

RZECZPOSPOLITA

Miliard złotych więcej na innowacje w firmach

Zamierzamy o 200 - 250 mln euro zmniejszyć pulę pieniędzy na duże inwestycje o wartości powyżej 160 mln zł - powiedział "Rz" Rafał Baniak, wiceminister gospodarki.

http://www.rp.pl/artykul/9211,365051_Miliard_zlotych_wiecej_na_innowacje_w_firmach__.html

GAZETA PRAWNA

Internet nie wszędzie z pomocą rządu

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wytyczne dotyczące zasad udzielania pomocy przez państwo w finansowaniu budowy szerokopasmowych sieci internetowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/353306,internet_nie_wszedzie_z_pomoca_rzadu.html

PULS BIZNESU

Stworzył 14 tysięcy fikcyjnych aukcji, oszukał 900 osób

Gdańscy policjanci zatrzymali 40-latka, który na 14 tys. aukcji internetowych wystawił fikcyjne przedmioty i oszukał 900 osób na kwotę 140 tysięcy zł.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/17/Stworzyl_14_tysiecy_fikcyjnych_aukcji_oszukal_900_osob2

Facebook wreszcie zaczął zarabiać

Najbardziej popularny serwis społecznościowy na świecie zaczął wreszcie zarabiać. To wcześniej, niż zamierzał - właściciele portalu zakładali bowiem, że na plus wyjdzie dopiero w przyszłym roku.

http://www.pb.pl/4/a/2009/09/17/Facebook_wreszcie_zaczal_zarabiac2

TP SA chce przejąć kontrolę nad ATM SI

Telekomunikacja Polska planuje przejąć kontrolę nad warszawską spółką ATM Systemy Informatyczne. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zgodę na koncentrację.

http://www.pb.pl/a/2009/09/17/TP_SA_chce_przejac_kontrole_nad_ATM_SI2

PARKIET

Play może dostać więcej pieniędzy od właścicieli

Jeśli P4 otrzyma zastrzyk gotówki, może znowu obniżyć ceny - obawia się konkurencja. Analitycy wątpią.

http://www.parkiet.com/artykul/26,850629_Play_moze_dostac_wiecej_pieniedzy_od_wlascicieli.html

MSPStandard

Brakuje unijnych szkoleń?

Ze względu na ograniczone budżety i możliwości małe i średnie firmy wykazują bardzo duże zainteresowanie szkoleniami IT dofinansowanymi z EFS. Czy jest ich wystarczająco dużo? Zdania są podzielone.

http://p1.idg.pl/r/664bb

INTERNETStandard

Internet Standard prezentuje raport "e-commerce 2009"

Najważniejsze informacje o rynku, sklepach internetowych i ich klientach, badanie firm handlujących w sieci, a także pierwszy w Polsce ranking sklepów na podstawie wyników finansowych - wszystko to znajdą Państwo w nowej publikacji serwisu Internet Standard pod patronatem systemu obsługi płatności Dotpay.

http://p1.idg.pl/r/a6d1d