Piątkowy Przegląd Prasy

KE ma wątpliwości co do połączenia Sun Microsystems z Oracle... E-sklepy nie zarobią na zwracających im towary... MSWiA wyda prawie 1,1 mld zł na projekty IT... Jeszcze w tym roku do wzięcia będzie 150 mln zł na e-biznes... HP rusza po klientów Suna... Przekręty upadłej firmy z branży IT... E-sklepy sprzedadzą towar za 13 mld zł... Politechniki dostaną 158 mln zł od MNiSW...

COMPUTERWORLD

Telewizja Babel

Jest być może coś symptomatycznego w tym, że nowy budynek zarządu Telewizji Polskiej przypomina wieżę Babel ze znanego obrazu Pietera Bruegela. Pomieszanie języków i zamęt niweczący pyszny plan biblijnych budowniczych słychać i dzisiaj w dyskusjach o mediach publicznych, odziedziczonych po odległych wydawałoby się czasach monopolu państwa na informację.

http://p1.idg.pl/r/68ad9

Oracle plus Sun: KE ma wątpliwości

Amerykański regulator nie miał zastrzeżeń do połączenia Sun Microsystems z Oracle. Komisja Europejska - przeciwnie - ma poważne wątpliwości. Chce zbadać wpływ transakcji na rynek baz danych. Werdykt za kilka miesięcy.

http://p1.idg.pl/r/3674a

MSWiA wyda na projekty IT prawie 1,1 mld zł, ale...

...firmy IT nie mają co liczyć na wielkie wpływy w tym roku. Większość prac zaplanowano bowiem na lata 2010-2012, a zakończenie projektów PL.ID, ePUAP2 na rok 2013.

http://p1.idg.pl/r/0766e

RZECZPOSPOLITA

E-sklepy nie zarobią na zwracających im towary

Tylko wyjątkowo, w razie nadużyć, Internetowi handlarze mogą żądać odszkodowań za wykorzystanie produktu przez klientów odstępujących od umowy.

http://www.rp.pl/artykul/358307_E_sklepy_nie_zarobia_na_zwracajacych_im_towary.html

GAZETA PRAWNA

Jeszcze w tym roku do wzięcia będzie 150 mln zł na e-biznes

Już pod koniec października osoby, które marzą o własnej firmie działającej w Internecie, będą mogły ubiegać się o unijne dotacje na jej stworzenie. Jak dowiedziała się GP, do podziału będzie 150 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/349227,jeszcze_w_tym_roku_do_wziecia_bedzie_150_mln_zl_na_e_biznes.html

E-sklepy sprzedadzą towar za 13 mld zł

W I półroczu obroty sklepów internetowych wzrosły o 25 proc. By przyciągnąć klientów, e-sklepy masowo poszerzają ofertę o nowe towary. E-sklepy liczą, że w IV kwartale zwiększą obroty o 30 proc., pomoże im w tym sezon świąteczny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/349225,e_sklepy_sprzedadza_towar_za_13_mld_zl.html

GAZETA WYBORCZA

Upadł Znak, niech żyje Bestcom.eu?

Byli szefowie upadłej firmy Znak Centrum Komputerowe nie ujawnili przed sądem ogromnej bazy danych wartej tysiące złotych. Zamiast ją sprzedać i z zysków pokryć długi, pozwolili wykorzystać dane bratu prezesa do utworzenia nowej firmy w tej samej branży.

http://wyborcza.pl/Biznes/1,82244,7000330,Upadl_Znak__niech_zyje_Bestcom_eu_.html

ITPartner

HP rusza po klientów Suna

Możecie na nas liczyć - z takim hasłem przedstawiciele Hewlett-Packard zwrócili się do użytkowników platformy SPARC firmy Sun Microsystems. Przeżywającą kłopoty firmę przejmuje właśnie Oracle.

http://p1.idg.pl/r/61679

Sygnity: pierwszy kontrakt z instytucją UE

Sygnity zostało częścią konsorcjum, które podpisało umowę z Komisją Europejską na rozwój, analizę i wsparcie systemów informatycznych jednostek KE. Firma ma na tym zarobić ponad 45 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/6995d

Nokia przedstawia Ovi API i Ovi SDK Beta dla twórców aplikacji

Wstępny opis techniczny API i SDK ma umożliwić zapoznanie się z nowym typem aplikacji działających w Internecie i na platformach wykorzystywanych przez smartfony.

http://p1.idg.pl/r/fb911

MSPStandard

Z myślą o korzyściach

Wbrew obiegowym opiniom i pokusie redukowania wszystkich działań, które nie przynoszą natychmiastowych oszczędności, teraz może być dobry moment na optymalizację procesów kontroli wewnętrznych w organizacji.

http://p1.idg.pl/r/c3791

PUBLICStandard

Politechniki dostaną 158 mln zł od MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisało umowy z Politechniką Warszawską, Politechniką Łódzką i Politechniką Wrocławską na finansowanie infrastruktury dydaktycznej i naukowej.

http://p1.idg.pl/r/138f3