Piątkowy Przegląd Prasy

Pirate Bay wciąż bez inwestora... E-prezent bez podatku... Cztery na pięć amerykańskich korporacji korzysta z modelu cloud... Karkosik rozmawia o partnerze dla Midasa... Temat przejęcia LSI wraca na tapetę... Internet wymusza zmiany w firmach... Lepsze wyniki Infovide-Matrix... Duży kontrakt może opóźnić fuzję grup MNI i PPWK... Nokia wprowadzi usługi bankowe przez komórkę...

COMPUTERWORLD

Nowa zmiana trendów?

Kryzys pobudził ekonomistów, socjologów, kulturoznawców w Stanach Zjednoczonych do myślenia, jaką drogą iść dalej. Propozycją nowego paradygmatu rozwoju jest scenariusz społeczeństwa postnaukowego.

http://p1.idg.pl/r/4bfb0

Nokia wprowadzi usługi bankowe przez komórkę

Firma zaprezentowała mobilną usługę finansową Nokia Money. Mo ona umożliwić konsumentom m.in. robienie przelewów i opłacanie rachunków.

http://p1.idg.pl/r/3f8bc

RZECZPOSPOLITA

Pirate Bay wciąż bez inwestora

Portal wymiany plików miał wczoraj zmienić właściciela. Nic z tego - inwestorzy nie mają pomysłu, jak zarobić na legalnej wersji serwisu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,355110_Pirate_Bay_wciaz_bez_inwestora.html

Internet wymusza zmiany w firmach

Wciąż nie wiadomo, za co internauci powinni płacić, a za co nie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,355112_Internet_wymusza_zmiany_w_firmach.html

Sprzedaż przez Internet może być opodatkowana kartą

Przedsiębiorca wykorzystujący do handlu Internet może płacić kartę podatkową. Musi jednak spełniać wymogi przewidziane w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym.

http://www.rp.pl/artykul/4,354646_Sprzedaz_przez_Internet_moze_byc_opodatkowana_karta.html

Internet ułatwi pracę rachmistrza

Nakłady pracy gminnych biur powołanych do przeprowadzenia spisu będą znacznie ograniczone. Formularze papierowe zostaną całkowicie wyeliminowane i zastąpione formularzami elektronicznymi.

http://www.rp.pl/artykul/4,354671_Internet_ulatwi_prace_rachmistrza.html

GAZETA PRAWNA

E-prezent bez podatku

Wirtualne produkty oferowane w internecie nie są kwalifikowane jako rzeczy, tylko jako usługi. Jest to jeden z powodów, dla których takie prezenty nie są darowizną. Fiskus monitoruje wszelkie transakcje w sieci, również związane z wirtualnymi podarunkami.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/347707,e_prezent_bez_podatku.html

PARKIET

Duży kontrakt może opóźnić fuzję grup MNI i PPWK

MNI może wstrzymać do przyszłego roku łączenie spółek z firmami PPWK. Zarząd spodziewa się bardzo dobrych wyników w całym 2009 roku. Zmieniająca się struktura przychodów powoduje jednak obniżenie marży EBITDA.

http://www.parkiet.com/artykul/26,843979_Duzy_kontrakt_moze_opoznic_fuzje_grup_MNI_i_PPWK.html

Temat przejęcia LSI wraca na tapetę

Nowosądecka spółka Novitus wraca do rozmów w sprawie przejęcia LSI Software. Zrezygnowała z egzekwowania warunków zawieszających umowy zawartej w kwietniu z łódzką spółką i jej szefami. Dotyczą m.in. dokonania zmian w statucie LSI Software czy przedstawienia planów restrukturyzacji spółki.

http://www.parkiet.com/artykul/26,844055_Temat_przejecia_LSI_wraca_na_tapete.html

Karkosik rozmawia o partnerze dla Midasa

Znany inwestor przyznaje, że jest gotów wpuścić partnera do NFI Midas, ale musi to się odbyć z korzyścią dla akcjonariuszy funduszu. Rozmowy w tej sprawie trwają.

http://www.parkiet.com/artykul/26,844204_Karkosik_rozmawia__o_partnerze_dla_Midasa.html

ITPartner

Cztery na pięć amerykańskich korporacji korzysta z modelu cloud

Analizy przeprowadzone przez firmę F5 Networks potwierdzają rosnącą popularność modelu cloud computing. Wdrożone produkcyjnie lub testowo oprogramowanie oferowane w tym modelu wykorzystuje już przynajmniej 80 proc. amerykańskich korporacji.

http://p1.idg.pl/r/b72c2

Lepsze wyniki Infovide-Matrix

Pierwsze półrocze br. przyniosło wzrost przychodów grupy kapitałowej Infovide-Matrix na poziomie 15 proc. Zysk netto za pierwsze sześć miesięcy 2009 roku wyniósł 5,7 mln zł i był o 23 proc. wyższy od wyniku za analogiczny okres ubiegłego roku. Działalność usługowa była źródłem ok. 80 proc. wpływów Infovide-Matrix.

http://p1.idg.pl/r/c42bb

MSPStandard

Windows 7 dla biznesu

Najnowszy system Microsoftu pojawi się 22 października br. Użytkownicy indywidualni za sprawą Visty pokładają w nim duże nadzieje. Reakcje klientów biznesowych są trudniejsze do przewidzenia.

http://p1.idg.pl/r/89af1