Piątkowy Przegląd Prasy

Jedno okienko to farsa ... TVP skomplikuje cyfryzację?.. Exatel za trzy lata ma być wart 1,7 mld zł... Pronox: jest nadzorca... Operatorzy alternatywni grożą TP... Zasada kontra Mazgaj: wielkie starcie w sieci czyli Frisco.pl kontra Alma24.pl.. Promocja w trakcie pielgrzymki i darmowe połączenia z Radiem Maryja czy nowa sieć Centernet... Firmy walczą o domeny w polskim internecie... Nowy pakiet biurowy dostępny online... Fuzja Sun i Oracle się opóźni?.. Tablice wskażą ubezpieczyciela... UKE: od 6 lipca przeniesienie numeru w jeden dzień albo kara... Najlepiej opłacani prezesi...

COMPUTERWORLD

Nowy pakiet biurowy dostępny onlineWłaśnie zakończył się etap testów Acrobat.com, a wszystkie oferowane przez tę platformę usługi zostały udostępnione produkcyjnie na zasadzie subskrypcji.

http://p1.idg.pl/r/81ab5

Fuzja Sun i Oracle się opóźni?Przedłużają się procedury oceny planowanej fuzji Sun Mikrosystems i Oracle pod kątem zgodności z amerykańskim prawem. Wątpliwości przedstawicieli Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości dotyczą m.in. kwestii praw licencyjnych do języka Java.

http://p1.idg.pl/r/5d6cf

Usługi.plPolskie organizacje wsparcia IT dążą do poprawy efektywności swego działania. W wielu wypadkach brakuje im jednak wypracowanych standardów świadczenia usług.

http://p1.idg.pl/r/3b5c5

RZECZPOSPOLITA

TVP skomplikuje cyfryzację?Nadawcy szukają operatora cyfrowej telewizji. Najpierw muszą jednak znaleźć rozwiązanie problemu ze statusem TVP

http://www.rp.pl/artykul/67344,328670_TVP_skomplikuje_cyfryzacje_.html

Tablice wskażą ubezpieczycielaFirmy testują nowy system informacyjny. Numer rejestracyjny pozwoli ustalić, kto ubezpiecza dany samochód.

http://www.rp.pl/artykul/9211,328666_Tablice_wskaza_ubezpieczyciela_.html

PARKIET

Exatel za trzy lata ma być wart 1,7 mld złWedług zarządu telekomunikacyjnego operatora, jest on dziś wart 500-600 mln zł. Do 2012 roku jego wartość ma się zwiększyć trzykrotnie. Głównie dzięki wzrostowi organicznemu, choć w planach są i przejęcihttp://archiwum.parkiet.com/artykul/654067_Exatel_za_trzy_lata__ma_byc_wart_17_mld_zl.html

Pronox: jest nadzorcaSąd w Katowicach ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego dla firmy. Jej zarząd złożył 22 maja wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z powodu problemów ze spłatą długów.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654071_Pronox_Jest_nadzorca.html

Zerwana współpracaOperatorzy alternatywni, zrzeszeni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT), zagrozili wczoraj, że nie będą uczestniczyć w pracach nad kształtem tzw. Karty Równoważności, czyli propozycją Telekomunikacji Polskiej alternatywną wobec separacji funkcjonalnej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654094_TP__Zerwana__wspolpraca.html

PULS BIZNESU

Centernet odkrył kartyPromocja w trakcie pielgrzymki i darmowe połączenia z Radiem Maryja. Z takim orężem operator rusza do walki.

http://pb.pl/2/a/2009/07/03/Centernet_odkryl_karty

Zasada kontra Mazgaj: wielkie starcie w sieci Frisco.pl Sobiesława Zasady planuje ekspansję. Na jego drodze stanie m.in. Alma24.pl z grupy Jerzego Mazgaja.

http://pb.pl/2/a/2009/07/03/Zasada_kontra_Mazgaj_wielkie_starcie_w_sieci2

GAZETA PRAWNA

UKE: od 6 lipca przeniesienie numeru w jeden dzień albo karaPo 6 lipca prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie zamierza tolerować opieszałości operatorów w przenoszeniu numerów komórkowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/333934,uke_od_6_lipca_przeniesienie_numeru_w_jeden_dzien_albo_kara.html

Firmy walczą o domeny w polskim internecieFirmy zabierają sobie klientów, rejestrując podobne domeny internetowe. Jedyny sposób walki z tymi praktykami to sąd.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/333932,firmy_walcza_o_domeny_w_polskim_internecie.html

MSPStandard

Jedno okienko to farsaWprowadzona 31 marca br. zasada "jednego okienka" miała ułatwić przedsiębiorcom zakładanie firm. Cel szczytny, ale - jak przyznają urzędnicy - jest ono "dysfunkcyjne".

http://p1.idg.pl/r/0dd74

CEO

Najlepiej opłacani prezesiRoczne wynagrodzenie członka zarządu spółki giełdowej w 2008 roku wyniosło ponad 400 tys. zł (mediana), było niższe o 5% niż w 2007 roku - wynika z raportu "Wynagrodzenia zarządów spółek giełdowych w 2008 roku" firmy Sedlak&Sedlak.

http://p1.idg.pl/r/da21a

ITPartner

Forrester Research: W czwartym kwartale br. globalne wydatki na IT zaczną rosnąć Według analityków firmy Forrester Research w skali świata tegoroczne wydatki na IT będą o 11 proc. niższe niż w 2008 roku. Ostatnie miesiące roku mają przynieść poprawę sytuacji.

http://p1.idg.pl/r/9bc51