Piątkowy Przegląd Prasy

Budżety na IT mniejsze o 4,7 proc... .NFI Midas zapłacił 4 mln zł za Nordisk... Eurotel zwiększy sieć o 27 sklepów... MNI rozmawiało o przejęciu Hyperiona... Spam - spadek o 15 proc. po zamknięciu Pricewert...

COMPUTERWORLD

Bankomat na celownikuDotychczas informacje o karcie płatniczej kradziono za pomocą zewnętrznych czytników i kamer. Dzisiaj przestępcy znaleźli niewykrywalny dla użytkownika sposób - uruchomili trojana w systemie Windows zainstalowanym w bankomacie.

http://p1.idg.pl/r/3679b

Gartner: Budżety na IT mniejsze o 4,7 proc.Z analiz brytyjskiego ośrodka firmy Gartner wynika, że w pierwszym kwartale br. niemal co druga firma dysponowała mniejszym budżetem na IT niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Cięcia spowodowały, że środki na utrzymanie firmowych środowisk IT zmniejszyły się do poziomów z 2007 roku.

http://www.computerworld.pl/news/346414/Gartner.Budzety.na.IT.mniejsze.o.4.7.proc.html

Spam: spadek o 15 proc. po zamknięciu PricewertOdcięcie od internetu ośrodka dostawcy usług internetowych, który był bezpieczną przystanią dla spamerów i cyberprzestępców, zmniejszyło wolumen spamu w internecie, choć nie tak znacznie.

http://p1.idg.pl/r/7fd2c

PARKIET

Eurotel: sieć zwiększy się o 27 sklepówEurotel kupił od Lobo GSM 23 punkty sprzedaży, cztery salony franczyzowe i czterech autoryzowanych doradców biznesowych sieci telefonii komórkowej Era, za co zapłacił 2,3 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819631_Eurotel_Siec_zwiekszy_sie_o_27_sklepow.html

MNI rozmawiało o przejęciu HyperionaOkoło 3 mln zł wydała giełdowa grupa MNI na walory katowickiego operatora internetowego. Choć na razie go nie przejmie, to na wzroście kursu już zarobiła.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819613_MNI_rozmawialo__o_przejeciu_Hyperiona_.html

NFI Midas 4 mln zł za Nordisk 4 mln zł zapłaci w lipcu NFI Midas za 80 proc. udziałów w spółce Nordisk Polska, do której należy koncesja na świadczenie usług telekomunikacyjnych w technologii CDMA.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819616_NFI_Midas_4_mln_zl_za_Nordisk_.html

MSPStandard

Od danych do wiedzyJak każdy podręcznik, tak i ta publikacja systematyzuje i porządkuje wiedzę - w tym przypadku na temat zasad funkcjonowania i możliwości zastosowania systemów Business Intelligence. Nie jest to jednak książka dla informatyków czy specjalistów nastawionych na techniczne aspekty rozwiązań BI.

http://p1.idg.pl/r/1ecc2