Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Budżety na IT mniejsze o 4,7 proc... .NFI Midas zapłacił 4 mln zł za Nordisk... Eurotel zwiększy sieć o 27 sklepów... MNI rozmawiało o przejęciu Hyperiona... Spam - spadek o 15 proc. po zamknięciu Pricewert...

COMPUTERWORLD

Bankomat na celownikuDotychczas informacje o karcie płatniczej kradziono za pomocą zewnętrznych czytników i kamer. Dzisiaj przestępcy znaleźli niewykrywalny dla użytkownika sposób - uruchomili trojana w systemie Windows zainstalowanym w bankomacie.

http://p1.idg.pl/r/3679b

Gartner: Budżety na IT mniejsze o 4,7 proc.Z analiz brytyjskiego ośrodka firmy Gartner wynika, że w pierwszym kwartale br. niemal co druga firma dysponowała mniejszym budżetem na IT niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Cięcia spowodowały, że środki na utrzymanie firmowych środowisk IT zmniejszyły się do poziomów z 2007 roku.

http://www.computerworld.pl/news/346414/Gartner.Budzety.na.IT.mniejsze.o.4.7.proc.html

Spam: spadek o 15 proc. po zamknięciu PricewertOdcięcie od internetu ośrodka dostawcy usług internetowych, który był bezpieczną przystanią dla spamerów i cyberprzestępców, zmniejszyło wolumen spamu w internecie, choć nie tak znacznie.

http://p1.idg.pl/r/7fd2c

PARKIET

Eurotel: sieć zwiększy się o 27 sklepówEurotel kupił od Lobo GSM 23 punkty sprzedaży, cztery salony franczyzowe i czterech autoryzowanych doradców biznesowych sieci telefonii komórkowej Era, za co zapłacił 2,3 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819631_Eurotel_Siec_zwiekszy_sie_o_27_sklepow.html

MNI rozmawiało o przejęciu HyperionaOkoło 3 mln zł wydała giełdowa grupa MNI na walory katowickiego operatora internetowego. Choć na razie go nie przejmie, to na wzroście kursu już zarobiła.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819613_MNI_rozmawialo__o_przejeciu_Hyperiona_.html

NFI Midas 4 mln zł za Nordisk 4 mln zł zapłaci w lipcu NFI Midas za 80 proc. udziałów w spółce Nordisk Polska, do której należy koncesja na świadczenie usług telekomunikacyjnych w technologii CDMA.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819616_NFI_Midas_4_mln_zl_za_Nordisk_.html

MSPStandard

Od danych do wiedzyJak każdy podręcznik, tak i ta publikacja systematyzuje i porządkuje wiedzę - w tym przypadku na temat zasad funkcjonowania i możliwości zastosowania systemów Business Intelligence. Nie jest to jednak książka dla informatyków czy specjalistów nastawionych na techniczne aspekty rozwiązań BI.

http://p1.idg.pl/r/1ecc2