Piątkowy Przegląd Prasy

Giganci IT zawarli niedozwolony pakt?... Klienci odchodzą z Plusa... EMC włączyło się do licytacji o przejęcie Data Domain... Point Group zainteresowana Telewizją Puls... Inwestorzy spodziewają się informacji o przejęciu TelForceOne... Jedno okienko nadal bez Internetu... Za dwa lata Polska będzie cyfrowa...

COMPUTERWORLD

Najciemniej pod latarniąPolscy naukowcy są jednymi z czołowych jeśli chodzi o badania nad zastosowaniem technik ukrywania informacji - steganografii - w sieciach WiFi, usługach multimedialnych, czy ruchu internetowym.

http://p1.idg.pl/r/69cf3

EMC włączyło się do licytacji o przejęcie Data DomainFirma ta jest dostawcą systemów przechowywania danych z zastosowaniem deduplikacji danych. 1,8 mld USD to kontroferta dla kwoty zaproponowanej przez NetApp. Analitycy twierdzą, że NetApp nie jest w stanie przebić tej stawki.

http://p1.idg.pl/r/95a46

RZECZPOSPOLITA

Klienci odpływają z PlusaDilerzy boją się ucieczki abonentów. Operator może stracić na odpływie klientów około 50 mln złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,315649_Klienci_odplywaja_z_Plusa.html

Vodafone zyskuje na czasie Orlen jest zdesperowany, by jak najszybciej sprzedać akcje Polkomtela.

http://www.rp.pl/artykul/9211,315648_Vodafone_zyskuje_na_czasie_.html

Jedno okienko nadal bez InternetuSterty dokumentów przyjmowane od przedsiębiorców w jednym okienku trafiają do ZUS czy GUS z rąk listonosza, a nie drogą elektroniczną.

http://www.rp.pl/artykul/4,315573_Jedno_okienko_nadal_bez_Internetu.html

GAZETA WYBORCZA

Giganci IT zawarli niedozwolony pakt? Czy największe firmy z branży high-tech zawarły niepisany pakt o niepodkupywaniu sobie nawzajem wysoko postawionych i utalentowanych pracowników? Sprawę bada amerykański Departament Sprawiedliwości.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6689266,Giganci_IT_zawarli_niedozwolony_pakt_.html

Za dwa lata Polska będzie cyfrowaRozmowa z Witoldem Drożdżem, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6689273,Za_dwa_lata_Polska_bedzie_cyfrowa.html

PARKIET

TelForceOne: szykuje się przejęcie?O 23,8 proc., do 4 zł podrożały wczoraj walory producenta i dystrybutora akcesoriów do telefonów komórkowych, choć w czasie sesji kurs rósł nawet o 28,5 proc.

http://www.parkiet.com/artykul/26,817551_TelForceOne_Szykuje_sie_przejecie_.html

Point Group zainteresowana Telewizją PulsJesteśmy zainteresowaniu przejęciem większościowego pakietu. Złożyliśmy naszą propozycję co do konstrukcji tej transakcji - powiedział Michał Lisiecki, prezes Point Group.

http://www.parkiet.com/artykul/26,817553_Point_Group_Teraz_na_celowniku_Telewizja_Puls_.html

MSPStandard

W sposób proaktywnySprawna metoda zarządczo-administracyjna to zdecydowanie za mało, aby osiągnąć sukces biznesowy projektu. Trzeba mieć jeszcze dostęp do informacji pozwalających podjąć właściwe decyzje na poziomie realizacyjnym.

http://p1.idg.pl/r/7b23e

ITPartner

Windows Server 2008 R2 w październikuFirma zapowiedziała, iż jej najnowsze wydanie serwerowego systemu operacyjnego - Windows Server 2008 R2 - zostanie udostępnione 22 października br., razem z Windows 7.

http://p1.idg.pl/r/ed0ec