Piątkowy Przegląd Prasy

Rząd zajmie się pakietem dotyczącym inwestycji teleinformatycznych... Jedna czwarta handlu wkrótce przejdzie do Internetu... Milion złotych kary dla TP, sąd oddalił apelację... Mediatel zainwestuje w USA... Brytyjski podział operatora telekomunikacyjnego się nie sprawdził... Sprzedaż komórek na świecie spadła o 10 proc...

COMPUTERWORLD

Google Gmail wkrótce wyjdzie z fazy beta?Google rozważa usunięcie oznaczenia "beta" z nazwy Gmaila i innych swoich usług sieciowych. Czy po pięciu latach od udostępnienia poczta internetowego giganta wyjdzie wreszcie z fazy testowej?

http://p1.idg.pl/r/e8dfc

Aplikacja pod kontroląLiczba zagrożeń dotyczących danych i informacji rośnie w tempie geometrycznym. Wykorzystujemy technologię, która jest narażona na szereg zagrożeń. Nie adaptujemy, jednak odpowiedniego podejścia do zarządzania i milcząco akceptujemy ryzyka z tym związane.

http://p1.idg.pl/r/57197

W Poznaniu listy wyborców dostępne onlineUrząd Miasta Poznania umożliwił mieszkańcowm sprawdzenie przez internet, czy są na listach osób uprawnionych do głosowania w eurowyborach. Nie jest do tego potrzebny podpis elektroniczny.

http://p1.idg.pl/r/97e9b

RZECZPOSPOLITA

Jedna czwarta handlu wkrótce przejdzie do Internetu4,5 mld zł wydali w 2008 roku Polacy na zakupy w sieci - poinformował wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan.

http://www.rp.pl/artykul/9211,312415_Jedna_czwarta_handlu_wkrotce_przejdzie_do_Internetu.html

Komórki: Polska lepiej niż światNa Świecie sprzedaż spadła o 10 proc., u nas połowę mniej. Wydatki na nowe telefony ograniczyli w Polsce zarówno ich użytkownicy, jak i operatorzy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,312414_Komorki__Polska_lepiej_niz_swiat.html

Milion złotych kary dla TP, sąd oddalił apelacjęTelekomunikacja Polska będzie musiała zapłacić 1 mln zł kary. Sąd oddalił apelację spółki od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej o ukaraniu jej za brak informacji o koszcie połączenia z numerami o podwyższonej opłacie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,312250_Milion_zlotych_kary_dla_TP__sad_oddalil_apelacje.html

GAZETA PRAWNA

Brytyjski podział operatora telekomunikacyjnego się nie sprawdziłKarta równoważności proponowana przez TP jako alternatywa do podziału na część detaliczną i hurtową będzie nieskuteczna. Podobny model na rynku brytyjskim się nie sprawdził.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/321241,brytyjski_podzial_operatora_telekomunikacyjnego_sie_nie_sprawdzil.html

PULS BIZNESU

Rząd zajmie się pakietem dotyczącym inwestycji teleinformatycznychW najbliższych tygodniach rząd zajmie się pakietem legislacyjnym, który przygotuje Polskę do inwestycji teleinformatycznych na szeroką skalę - powiedział w czwartek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Witold Drożdż.

http://www.pb.pl/a/2009/05/28/Drozdz_rzad_zajmie_sie_pakietem_dot__inwestycji_telein2

PARKIET

Mediatel zainwestuje w USAW III kwartale Mediatel może podnieść tegoroczną prognozę (mówi o 195 mln zł przychodów i 22,5 mln zł wyniku operacyjnego powiększonego o amortyzację - EBITDA). Przyczyną rewizji byłaby inwestycja w Stanach Zjednoczonych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,815239_Mediatel_Ostatni_warunek_przejecia_.html

MSPStandard

Niebezpieczny regionObraz bezpieczeństwa firm w regionie EMEA - nakreślony w szóstym raporcie opublikowanym przez firmę Deloitte - nie wygląda najlepiej.

http://p1.idg.pl/r/99374

ITPartner

Zaszyfrowane dane od VerbatimaVerbatim wprowadza na rynek serię napędów USB z szyfrowaniem sprzętowym, kart typu Solid State Drive (SSD), przenośnych twardych dysków oraz płyt DVD z szyfrowaniem programowym, które w razie utraty uniemożliwiają osobom nieupoważnionym dostęp do zapisanych na nich danych. W sprzedaży dostępne będą pod koniec drugiego kwartału tego roku.

http://p1.idg.pl/r/9b86e

CEO Magazyn Top Menedżerów

Kto widzi recesję?Jak wynika z raportu firmy Nielsen "Economic Current - Maj 2009", niemal co czwarta osoba na świecie uważa, że już za rok recesja będzie tylko wspomnieniem.

http://ceo.cxo.pl/news/345687/Kto.widzi.recesje..html