Piątkowy Przegląd Prasy

Wirtualni operatorzy kontra regulator... Google nie będzie kupował gazet... UKE ogłosił przetarg na częstotliwości do częściowo darmowego Internetu... Dzielić czy nie dzielić TP SA?... CenterNet ma finansowanie... Piractwo w Internecie według Kongresu USA...

COMPUTERWORLD

Czy system GPS przestanie działać?Z analiz amerykańskiej instytucji rządowej wynika, że brak natychmiastowych działań może zdziesiątkować satelity nawigacyjne i zaburzyć funkcjonowanie całego systemu.

http://p1.idg.pl/r/5e9d7

Za rok bez PIT-37?Zmiany w systemie podatkowym być może doprowadzą do tego, że nie będziemy wypełniać deklaracji PIT, a jedynie akceptować ją na portalu resortu finansów.

http://p1.idg.pl/r/da575

Konieczna koordynacja na Euro 2012 w WarszawieW Warszawie za inwestycje teleinformatyczne, które mogą mieć znacznie dla komfortu przyjeżdżających na mistrzostwa Euro 2012 kibiców, odpowiada kilka urzędów i instytucji podlegających stołecznemu ratuszowi. Nie współpracują one jednak ze sobą.

http://p1.idg.pl/r/78df1

Aplikacja LT Extender narusza prawa autorskie firmy AutodeskNiemiecki sąd rejonowy przyznał rację przedstawicielom firmy Autodesk i orzekł, że oprogramowanie LT Extender narusza prawa autorskie amerykańskiego koncernu. Autor aplikacji zobowiązał się m.in. do zaprzestania jej rozwoju i dystrybucji.

http://p1.idg.pl/r/f594f

RZECZPOSPOLITA

Dzielić czy nie dzielić TP SA?Część operatorów alternatywnych uważa, że separacja funkcjonalna to konieczność. Inni woleliby się dogadać z narodowym operatorem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,309102_Dzielic_czy_nie_dzielic_TP_SA_.html

Piractwo w InterneciePirackie korzystanie z filmów, muzyki i gier wideo w Internecie osiągnęło niepokojący poziom w Chinach, Rosji, Kanadzie, Hiszpanii i Meksyku - stwierdzili członkowie Kongresu USA.

http://www.rp.pl/artykul/9211,308963_Piractwo_w_Internecie.html

GAZETA WYBORCZA

Wirtualni operatorzy kontra regulatorBunt wirtualnych operatorów wobec UKE. - Decyzje regulatora uniemożliwiają rozwój naszego biznesu i blokują wejście nowych graczy - mówią.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6636212,Wirtualni_operatorzy_kontra_regulator.html

Google nie będzie kupował gazetAmerykański gigant internetowy rozważał zakup gazety, ale zrezygnował z tego pomysłu. Ceny były wysokie, a przejęte zobowiązania zbyt duże.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6636211,Google_nie_bedzie_kupowal_gazet.html

PULS BIZNESU

UKE ogłosił przetarg na częstotliwości do częściowo darmowego InternetuUrząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg na częstotliwości dla bezprzewodowej sieci częściowo darmowego, szerokopasmowego Internetu w całym kraju.

http://www.pb.pl/a/2009/05/21/UKE_oglosil_przetarg_na_czestotliwosci_do_czesciowo_dar

PARKIET

CenterNet ma finansowanieNFI Midas deklaruje, że stać go na sfinansowanie startu nowego operatora komórkowego i że swoje długi spłaci w pół roku. Nie ujawnia jak.

http://www.parkiet.com/artykul/26,813360_CenterNet___ma_finansowanie__.html

MSPStandard

Nowe pamięci masoweOżywienie wśród producentów sprzętu i oprogramowania dla centrów danych widać po pojawiających się nowych koncepcjach architektur, technologii i rozwiązań.

http://p1.idg.pl/r/17a4d

BYWALEC

Google nas sfotografowałKoło redakcji Bywalca przejechał Google Car (na zdjęciu) zbierający dane na potrzeby usługi Street View.

http://p1.idg.pl/r/b2ae8