Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Mniejsze inwestycje w IT... ePIT-37 bez podpisu działa... Francja na razie nie będzie odcinać od sieci... Apel do operatorów w sprawie prepaidów... Nowy e-PIT okiem ekspertów od bezpieczeństwa...

COMPUTERWORLD

Trzecia drogaNa przełomie lat 70. i 80. XX wieku pojawiają się tendencje do objęcia programów komputerowych jednolitą ochroną prawną. Jak zmieniła się sytuacja przez 30 lat?

http://p1.idg.pl/r/cbe13

Rozpoczęła się V edycja Potyczek algorytmicznychPo udziale w Potyczkach, wielu finalistów sięgnęło po trofea w takich konkursach, jak: Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna, Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM-ICPC), czy TopCoder.

http://p1.idg.pl/r/d5bbe

Intel prezentuje nowe logo i system oceniania wydajności procesorówIntel zaprezentował nowe logo procesorów, to które znaleźć można w postaci naklejek na obudowach komputerów oraz nowy system oceniania wydajności CPU w pięciogwiazdkowej skali.

http://p1.idg.pl/r/7c2ac

RZECZPOSPOLITA

Mniejsze inwestycje w ITPolskie firmy oszczędzają na wydatkach informatycznych. Eksperci przestrzegają jednak, że całkowite ich wstrzymanie może obrócić się przeciw spółce.

http://www.rp.pl/artykul/9211,289225_Mniejsze_inwestycje_w_IT.html

GAZETA WYBORCZA

ePIT-37 bez podpisu działa333 osoby skutecznie złożyły w czwartek do godziny 16 roczne zeznania podatkowe PIT-37 za 2008 r. przez Internet bez bezpiecznego podpisu elektronicznego. To niemal tyle samo, ile w czasie rozliczeń za 2007 r. z bezpiecznym podpisem.

http://wyborcza.pl/1,75248,6486658,ePIT_37_bez_podpisu__To_dziala_.html

Operatorzy, nie zabierajcie nam pieniędzy z prepaidówJuż ponad 800 osób podpisało się pod naszym apelem do operatorów. Nie chcemy, by przywłaszczali sobie pieniądze, których klienci usługi prepaid nie zdążą wydzwonić na czas.

http://wyborcza.pl/1,75248,6482185,Operatorzy__nie_zabierajcie_nam_pieniedzy_z_prepaidow.html

Nowy e-PIT okiem ekspertów od bezpieczeństwaO szybki audyt nowego systemu do rozliczania podatków poprosiliśmy ekspertów krakowskiej firmy Securitum, zajmującej się testami bezpieczeństwa systemów informatycznych. Przez godzinę znaleźli kilka uchybień.

http://wyborcza.pl/1,82244,6487192,Nowy_e_PIT_okiem_ekspertow_od_bezpieczenstwa.html

Francja nie będzie odcinać od sieci? Nie tak prędkoNiespodziewany zwrot akcji we Francji - parlamentarzyści odrzucili ustawę, wedle której piraci internetowi byliby odcinani od sieci za ściąganie filmów, piosenek i gier. Ale tylko dlatego że była bublem.

http://wyborcza.pl/1,82244,6486638,Francja_nie_bedzie_odcinac_od_sieci__Nie_tak_predko.html

MSPStandard

Szybsze procesory, droższe licencjeOracle zmienił współczynniki wykorzystywane do rozliczenia wartości licencji w zależności od liczby rdzeni procesora. Pojawia się jednak pytanie: czy to kwestia wydajności procesorów, czy element walki konkurencyjnej?

http://p1.idg.pl/r/e9e8f

PUBLICStandard

Infrastruktura antykryzysowaMało kto zauważył, że w europejskim pakiecie antykryzysowym przewidziano dodatkowo 1 mld euro na rozwój usług szerokopasmowych.

http://p1.idg.pl/r/c4da3