Piątkowy Przegląd Prasy

Mniejsze inwestycje w IT... ePIT-37 bez podpisu działa... Francja na razie nie będzie odcinać od sieci... Apel do operatorów w sprawie prepaidów... Nowy e-PIT okiem ekspertów od bezpieczeństwa...

COMPUTERWORLD

Trzecia drogaNa przełomie lat 70. i 80. XX wieku pojawiają się tendencje do objęcia programów komputerowych jednolitą ochroną prawną. Jak zmieniła się sytuacja przez 30 lat?

http://p1.idg.pl/r/cbe13

Rozpoczęła się V edycja Potyczek algorytmicznychPo udziale w Potyczkach, wielu finalistów sięgnęło po trofea w takich konkursach, jak: Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna, Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM-ICPC), czy TopCoder.

http://p1.idg.pl/r/d5bbe

Intel prezentuje nowe logo i system oceniania wydajności procesorówIntel zaprezentował nowe logo procesorów, to które znaleźć można w postaci naklejek na obudowach komputerów oraz nowy system oceniania wydajności CPU w pięciogwiazdkowej skali.

http://p1.idg.pl/r/7c2ac

RZECZPOSPOLITA

Mniejsze inwestycje w ITPolskie firmy oszczędzają na wydatkach informatycznych. Eksperci przestrzegają jednak, że całkowite ich wstrzymanie może obrócić się przeciw spółce.

http://www.rp.pl/artykul/9211,289225_Mniejsze_inwestycje_w_IT.html

GAZETA WYBORCZA

ePIT-37 bez podpisu działa333 osoby skutecznie złożyły w czwartek do godziny 16 roczne zeznania podatkowe PIT-37 za 2008 r. przez Internet bez bezpiecznego podpisu elektronicznego. To niemal tyle samo, ile w czasie rozliczeń za 2007 r. z bezpiecznym podpisem.

http://wyborcza.pl/1,75248,6486658,ePIT_37_bez_podpisu__To_dziala_.html

Operatorzy, nie zabierajcie nam pieniędzy z prepaidówJuż ponad 800 osób podpisało się pod naszym apelem do operatorów. Nie chcemy, by przywłaszczali sobie pieniądze, których klienci usługi prepaid nie zdążą wydzwonić na czas.

http://wyborcza.pl/1,75248,6482185,Operatorzy__nie_zabierajcie_nam_pieniedzy_z_prepaidow.html

Nowy e-PIT okiem ekspertów od bezpieczeństwaO szybki audyt nowego systemu do rozliczania podatków poprosiliśmy ekspertów krakowskiej firmy Securitum, zajmującej się testami bezpieczeństwa systemów informatycznych. Przez godzinę znaleźli kilka uchybień.

http://wyborcza.pl/1,82244,6487192,Nowy_e_PIT_okiem_ekspertow_od_bezpieczenstwa.html

Francja nie będzie odcinać od sieci? Nie tak prędkoNiespodziewany zwrot akcji we Francji - parlamentarzyści odrzucili ustawę, wedle której piraci internetowi byliby odcinani od sieci za ściąganie filmów, piosenek i gier. Ale tylko dlatego że była bublem.

http://wyborcza.pl/1,82244,6486638,Francja_nie_bedzie_odcinac_od_sieci__Nie_tak_predko.html

MSPStandard

Szybsze procesory, droższe licencjeOracle zmienił współczynniki wykorzystywane do rozliczenia wartości licencji w zależności od liczby rdzeni procesora. Pojawia się jednak pytanie: czy to kwestia wydajności procesorów, czy element walki konkurencyjnej?

http://p1.idg.pl/r/e9e8f

PUBLICStandard

Infrastruktura antykryzysowaMało kto zauważył, że w europejskim pakiecie antykryzysowym przewidziano dodatkowo 1 mld euro na rozwój usług szerokopasmowych.

http://p1.idg.pl/r/c4da3