Piątkowy Przegląd Prasy

UKIE każe zmienić nowe prawo telekomunikacyjne... LG w Mławie tnie koszty, ale zwiększa zatrudnienie... Spółki Asseco Poland podzielą się zyskiem... ATM stawia na telekomunikację... Nokia rezygnuje z podwykonawców... Miliarder z Microsoft wylatuje w kosmos... Streżyńska skarży się na media...

COMPUTERWORLD

IPS czy antywirus?Przedstawiamy słabe i mocne strony obu najważniejszych elementów ochrony sieci firmowej.

http://p1.idg.pl/r/ee59b

Windows Update narusza patenty BackWeb TechnologiesIzraelska firma BackWeb Technologies oskarża Microsoft o bezprawne wykorzystanie chronionych czterema patentami algorytmów związanych z transmisją danych. Sporne rozwiązania zostały wykorzystane w ramach usługi Windows Update.

http://p1.idg.pl/r/020b0

W kwietniu koniec bezpłatnego wsparcia dla Windows XP i Office'a 2003Microsoft już 14 kwietnia br. zakończy bezpłatne wsparcie dla starszych produktów z rodziny Windows i Office. Dotyczy to zarówno systemu XP, jak i pakietu biurowego z 2003 roku. Co więc zrobić po tym okresie?

http://p1.idg.pl/r/3df9f

RZECZPOSPOLITA

LG w Mławie tnie koszty, ale zwiększa zatrudnienieBranża ma kłopoty, ale LG Electronics w Mławie chce o 40 proc. zwiększyć produkcję i przyjąć nowych pracowników.

http://www.rp.pl/artykul/19417,282602_LG_w_Mlawie_tnie_koszty__ale_zwieksza_zatrudnienie.html

Miliarder z Microsoft wylatuje w kosmosRosyjski statek kosmiczny Sojuz z turystą Charlesem Simonyim - miliarderem z USA, wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie i wziął kurs na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

http://www.rp.pl/artykul/9139,282202_Miliarder_z_Microsoft_wylatuje_w_kosmos.html

E-WielkopolskaMarszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak objął patronatem projekt "WIR - Wielkopolska Sieć Interesariuszy e-Rozwoju".

http://www.rp.pl/artykul/205247,282340_E_Wielkopolska.html

GAZETA PRAWNA

Każdy internauta może przygotowywać i aktualizować hasła w WikipediiNie trzeba mieć ukończonych studiów ani być pełnoletnim, aby dołączyć do społeczności wikipedystów. Do Wikipedii może pisać każdy, kto ma dostęp do internetu i chęć do dzielenia się swoją wiedzą z innymi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/167326,kazdy_internauta_moze_przygotowywac_i_aktualizowac_hasla_w_wikipedii.html

GAZETA WYBORCZA

Streżyńska skarży się na mediaPrezes UKE złoży prywatne pozwy przeciwko redakcjom, które zarzucają jej "nielegalne związki z biznesem".

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6428780,Strezynska_skarzy_sie_na_media.html

UKIE: Zmienić nowe prawo telekomunikacyjnePięć dni po uchwaleniu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego Urząd Komitetu Integracji Europejskiej stwierdził, że jest ono niezgodne z unijnym prawem.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6431590,UKIE__Zmienic_nowe_prawo_telekomunikacyjne.html

PULS BIZNESU

Nokia rezygnuje z podwykonawcówNokia zrezygnowała z podwykonawców produkujących jej telefony komórkowe. To skutek spadku popytu spowodowanego globalnym kryzysem.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7ccf69c7-1923-4472-bf50-d1eaff352888

PARKIET

ATM stawia na telekomunikacjęTeleinformatyczna firma może pozbyć się wszystkich aktywów związanych ze świadczeniem usług integracyjnych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,794934_ATM_stawia__na_telekomunikacje.html

Spółki Asseco Poland podzielą się zyskiem za 2008 r.Asseco Business Solutions przeznaczy na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy około 14 mln zł. Z zysku ABG za 2008 r. na wypłatę dywidendy trafi 25 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,795132_Spolki_Asseco_Poland_podziela_sie_zyskiem_za_2008_r_.html

MSPStandard

Zdumiewająca dokładnośćPodstawowe korzyści z wdrożenia narzędzi Business Intelligence w Grupie TVN dotyczą wsparcia działalności operacyjnej w pionie finansowo-księgowym.

http://p1.idg.pl/r/5bdab