Piątkowy Przegląd Prasy

TP stosowała nieformalny lobbing?... Energetyka ratunkiem dla branży informatycznej... Nowe modele komórek w promocjach będą droższe... Ustawiane przetargi na usługi utrzymania sieci teleinformatycznej w NBP...

COMPUTERWORLD

Jak wyciszyć blogowy spamZasypywanie forów dyskusyjnych i portali spamem reklamowym stało się plagą. Trzeba z nim walczyć. Oto kilka rad, jak to zrobić.

http://p1.idg.pl/r/346c7

Ustawiane przetargi na usługi utrzymania sieci teleinformatycznej w NBPFunkcjonariusze CBA zatrzymali osiem osób podejrzanych o ustawianie postępowań przetargowych na obsługę informatyczną jednego z wydziałów NBP. Kontrakty zawarte w wyniku działań korupcyjnych dotyczyć miały głównie usług serwisowych zakresie utrzymania systemu telekomunikacyjnego NBP.

http://p1.idg.pl/r/dfe00

MSP STANDARD

Dyski za pięć latRozwój technologii półprzewodnikowej jednoznacznie wskazuje na to, że mechaniczne dyski twarde odejdą do lamusa.

http://p1.idg.pl/r/df87e

RZECZPOSPOLITA

Energetyka ratunkiem dla branży informatycznejSektor czeka wielka wymiana systemów. Ich dostawcy liczą, że wartość rynku rozwiązań IT dla sektora energetycznego w 2009 r. wzrośnie kilkakrotnie.

http://www.rp.pl/artykul/131133,265963_Energetyka_ratunkiem_dla_branzy_informatycznej.html

GAZETA PRAWNA

Nowe modele komórek w promocjach będą droższeJeśli złoty nadal będzie tak słaby jak teraz, to nie da się uniknąć podwyżki cen telefonów komórkowych sprzedawanych abonentom w promocjach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/114646,nowe_modele_komorek_w_promocjach_beda_drozsze.html

PARKIET

Gdzie TP nie może, tam Klepacza pośleSejmowa Komisja Regulaminowa sprawdzi, czy w parlamencie stosuje się nielegalny lobbing. Wątpliwości budzą poprawki Klubu Lewicy do prawa telekomunikacyjnego.

http://www.parkiet.com/artykul/7,783408_Gdzie_TP_nie_moze__tam_Klepacza_posle.html

Kontrola kosztów i wzrost wydajności receptą na kryzys Wywiad z prezesem AB, Andrzejem Przybyło.

http://www.parkiet.com/artykul/26,783381_Kontrola_kosztow_i_wzrost_wydajnosci_recepta_na_kryzys_.html