Piątkowy Przegląd Prasy

Solorz chce zainwestować kilka miliardów w telekomunikację... Przez słabego złotego nowe modele komórek są droższe... Rząd chce chronić cyberprzestrzeń RP... MNI znalazło środki na zakup udziałów w Netii... Reklama wideo w Internecie urośnie mimo kryzysu... PinoTV stworzą widzowie... Gadżet Amazona pokonał iPoda?...

COMPUTERWORLD

Sezon na cięciaPrzełom 2008 i 2009 roku zapisze się w historii branży IT jako czas restrukturyzacji i cięć zatrudnienia. Firmy IT zapowiedziały, a po części już zrealizowały plany zwolnienia prawie 190 tys. osób.

http://p1.idg.pl/r/4334e

Rząd chce chronić cyberprzestrzeń RPPrzygotowany w tym celu rządowy program na lata 2009-2011 to pierwszy dokument w miarę całościowo obejmujący kwestie bezpieczeństwa przestrzeni cybernetycznej państwa.

http://p1.idg.pl/r/25230

MSP STANDARD

Klient 2.0Producenci dostrzegli potencjał drzemiący w internetowych społecznościach wprowadzając nowe funkcje do systemów CRM.

http://p1.idg.pl/r/5ea08

RZECZPOSPOLITA

MNI znalazło środki na zakup udziałów w NetiiGiełdowa spółka MNI chce przejąć kontrolę nad Netią. Obawia się jednak akcjonariuszy mniejszościowych.

http://www.rp.pl/artykul/19421,259454_MNI_znalazlo_srodki_na_zakup_udzialow_w_Netii.html

Reklama wideo w Internecie urośnie mimo kryzysuJeszcze niedawno traktowane jako eksperyment reklamy w sieci zaczynają wychodzić z niszy.

http://www.rp.pl/artykul/67344,259421_Reklama_wideo_w_Internecie_urosnie_mimo_kryzysu.html

GAZETA PRAWNA

PinoTV stworzą widzowieInternetowa telewizja PinoTV dostała koncesję na tradycyjne nadawanie i zamierza pojawić się w kablówkach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/111920,pinotv_stworza_widzowie.html

Przez słabego złotego nowe modele komórek są droższeOperatorzy komórkowi deklarują, że mimo osłabienia złotego nie podniosą cen telefonów komórkowych sprzedawanych w promocjach. Jednak nowe modele, które wchodzą dopiero do Polski, są często droższe niż na Zachodzie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/111918,przez_slabego_zlotego_nowe_modele_komorek_sa_drozsze.html

GAZETA.PL

Uwalniają komórki z pasjąPotwierdziły się informacje "Gazety" - za akcją "Uwalniamy komórki" stoi portal PasjaGSM.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6241799,Uwalniaja_komorki_z_pasja.html

PULS BIZNESU

Solorz uderzy w Erę, Plusa, Orange i PlayaJeden z nielicznych znanych biznesmenów, którzy świetnie sobie radzą w czasie kryzysu finansowego, chce w telekomunikację zainwestować kilka miliardów złotych. Szykuje się prawdziwe wejście smoka w komórki.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=cfc8b9ec-646a-4c0a-9d61-098ba4e8087f&open=sec

PARKIET

Gadżet Amazona pokonał iPoda?Amazon, firma zajmująca się handlem przez Internet odmawia komentarza o sprzedaży elektronicznego gadżetu do czytania e-booków o nazwie Kindle. Analitycy twierdzą, że popularnością pokonał on legendarnego już iPoda.

http://www.parkiet.com/artykul/26,778321_Gadzet_Amazona_pokonal_iPoda_.html