Piątkowy Przegląd Prasy

Rusza centrum usług Fujitsu Services w Łodzi... Assceco chce wprowadzić na giełdę spółkę córkę... Wystarczy 5000 zł aby mieć własną spółkę... Operatorzy odłączają karty SIM używane do tańszych rozmów z zagranicy... Mobile TV kończy prace nad ofertą telewizji mobilnej...

COMPUTERWORLD

Dell zamyka fabrykę w Limerick i przenosi produkcję do Łodzi

W łódzkiej fabryce produkowana będzie większość komputerów Della przeznaczonych na rynki regionu Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Wybrane procesy produkcyjne zostaną podzlecone niezależnym producentom. Zatrudniająca ok. 1,9 tys. osób fabryka Dell w Limerick zostanie zamknięta w styczniu 2010 roku.

http://p1.idg.pl/r/7c361

Rusza centrum usług Fujitsu Services w Łodzi

Już w lutym br. zacznie ono z Łodzi obsługiwać pierwszych, europejskich klientów firmy. Do końca roku Fujitsu Services zamierza zatrudnić 200 osób.

http://p1.idg.pl/r/68e59

MSPSTANDARD

Wystarczy 5000 zł aby mieć własną spółkę

Wczoraj (8 stycznia) wchodzą w życie przepisy "o zmianie ustawy Kodeks spółek handlowych" które m.in. obniżają kapitał zakładowy spółki do takiej właśnie kwoty. To znacząca zmiana zwłaszcza dla młodych osób chcących rozpocząć biznes.

http://p1.idg.pl/r/9f7bc

RZECZPOSPOLITA

E-deklaracje podatkowe

W Lublinie za pośrednictwem Internetu można wypełnić deklarację dotyczącą podatku od nieruchomości i podatku rolnego.

http://www.rp.pl/artykul/205247,245470_E_deklaracje_podatkowe.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy odłączają karty SIM używane do tańszych rozmów z zagranicy

Co roku kilka milionów kart SIM jest zdaniem operatorów wykorzystywanych wbrew prawu, co zmniejsza przychody sieci komórkowych. Dlatego operatorzy często decydują się na wyłączanie takich kart.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/104603,operatorzy_odlaczaja_karty_sim_uzywane_do_tanszych_rozmow_z_zagranicy.html

Mobile TV kończy prace nad ofertą telewizji mobilnej

Mobile TV, spółka założona przez czterech operatorów komórkowych, planuje złożyć w UKE swoją ofertę w konkursie na mobilną telewizję DVB-H (dostępną m.in. w telefonach komórkowych) do 15 stycznia - poinformował rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/105028,mobile_tv_konczy_prace_nad_oferta_telewizji_mobilnej.html

PULS BIZNESU

Bałkańskie Asseco poprosi inwestorów o 140 mln zł

Za kilka tygodni na GPW będziemy mieć kolejne - czwarte już Asseco. Tym razem największa informatyczna grupa w Polsce chce wprowadzić na giełdę spółkę córkę - Asseco South Eastern Europe (ASEE), która działa w krajach byłej Jugosławii, w Rumunii, Bułgarii i Albanii.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=4d2dca00-02f8-41a9-a718-e95deea230a1&open=sec